Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3681 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:14

Zabiegi fungicydowe Dzisiaj dostałem propozycję zamiast 1l Wirtuoza, dać takie coś, Tern Premium 0,5 Syrius 0,8 i Promax 0,8 koszt 130 zł ha powiem że wydaje się chyba dosyć ciekawe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 19:23
  •  

#3682 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:45

Zabiegi fungicydowe Ja dzisiaj pryskałem pszenżyta fungicydem i od razu skracałem, 1l CCC + 0,2l Moddus/ha. Nawożenie 120-140kg N

#3683 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:46

Zabiegi fungicydowe Stosował ktoś z was w pszenicy ozimej Topsin na T1? Jak wyglada jego skuteczność?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3684 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 kwiecień 2014 - 23:14

Zabiegi fungicydowe

w takim razie ile Antywylegacza Płynnego przy formulacji 675 zastosować? zalecenia 1-2l

ile Ataku dodać do Tiltu Turbo i ile Tiltu? Można dodatkowo 5% siarczanu magnezu + 5% mocznika + Wuxal Mikro + Antywylegacz?

Tiltu od 0,6-0,8l; atak 0,8l powinno wystarczyć. Możesz razem mieszać. Jak chcesz dać samo CCC to daj 2l i musisz trafić idealnie w fazę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3685 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 08:40

Zabiegi fungicydowe kiedy pryskacie na T1? ja w lubelskim za okolo tydzien planuje, co myslicie? pszenica siana 1 pazdziernika.

#3686 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 09:13

Zabiegi fungicydowe Zamierzam dać na pszenżyto i pszenicę na T1 Duet Star 1l i Mirage 0,8l i przy okazji dodać siarczan magnezu, folicare 18-18-18 i insol 3 i jak zdążę przed I kolankiem to jeszcze 2l antywylegacza 675 i teraz mam pytanie w jakiej kolejności to wszystko dodać i w jakiej ilości tak aby nie przypalić oraz kiedy najlepiej pryskać w południe czy pod wieczór ?

#3687 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 09:16

Zabiegi fungicydowe Ja też mam taki plan że po niedzieli lece na chwasty wszystkie oziminy (axial 0,3l PL+ granstar 25g UA + grodyl 25 g UA) No i za koleją grzyb skracanie i coś dolistnie. Też lubelskie

jacek472 - Capalo 1,2-1,3 litra jeśli w technologi 3 zabiegowej, zaś od tego roku nie ma rejestracji w życie ( rok temu można było ) Jeśli dwu zabiegowej 1,5 litra.
Na żyto myślę o rozwiązaniu Duet Star 1 litr ok. 85zł/ha + dla wzmocnienia 0,5 litra Mirage (prochloraz) i masz zabieg za ok. 110zł zaś Capalo ok. 145zł.
Pytasz czy coś tańszego od capalo - możliwości jest pełno, ale skuteczność capalo na T1 bardzo wysoka, ale na żyto warto chyba zaoszczędzić.

No to jak tak to Prysnę w pszenicy w technologi 3 zabiegowej w t1 capalo w dawce myślałem 1,2 litra tyle producent zalecił w top agrarze na t1 (nie za mało bo jak ponieść koszty to może czasami lepiej dołożyć pare zł i być pewnym)
W lepszym pszenżycie Capalo 1,2 litra, a w gorszym pszenżycie i w życie tak jak radzisz zrobie Duet Star 1Litr + 0,5 Mirage, Tylko nie wiem czy 2x starczy czy 3x (zboże po zbożu x lat)

Rok temu opryskałem wszystkie oziminy siarczan 8,3 kg + fungicyd (tilt turbo pszenica, topsin żyto, duett ultrapszenżyto, bumper 250 żyto w zależności od pola) + antywylegacz 675 (CCC)1l + moddus 0,15-0,18l No i efekt był średni, więc chce w tym roku coś poprawić, poza tym ostrzegam przed przypaleniami wszystkim przypaliłem końcówki oprócz żyta,

Edytowany przez jacek472, 06 kwiecień 2014 - 15:53.

#3688 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 09:32

Zabiegi fungicydowe

Kolego Basf

Jak oceniasz mieszankę 0,8 l Capalo i 0,8 l Juwel tt. Stanowisko po burakach, początki mączniaka i chorób liści. Co można do tego dodać, zważywszy że tydzień temu dawałem 5 kg siarczanu, 1 kg plonvit 11-53-5, 0,2 l tytanitu, 0,5 l optivit(krzem aktywny), 0,7 l stabilanu, 0,4 l mikrovit cu. Obecnie zaczyna wychodzić 1 kolanko. Wczoraj wykonałem oprysk lancetem plus na chwasty.
Mieszanina fungicydów i 0,15 l moddusa i 1 l antywylegacza może być? Czy nie za wcześnie na podanie 2 raz antywylegacza? Jakaś odzywka do tego? Może odrobina mocznika?

Moim zdaniem lepsze jest zrobienie zabiegu samym Capalo w dawce 1,5l/ha z punktu widzenia chorób podstawy źdźbła i mączniaka. Mieszanie z Juwelem wprowadzi co prawda strobilurinę, jednak tym samym zmniejszymy ilość metrafenonu, ktory wpływa mocniej zapobiegawczo na mączniaka, morfolina z obu produktów zadziała przede wszystkim interwencyjnie.
Jeśli ma być robione z trinaksapakiem etylu i CCC moim zdaniem bezpiczeniej jest zrobić samym Capalo i zdecydowanie nie dodawałbym nawozów ani mocznika ani innych dolistnych.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3689 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 03 kwiecień 2014 - 10:37

Zabiegi fungicydowe Co sądzicie o tym wg mnie choroba grzybowa to nie jest tylko brak fosforu? Pszenica ozima rywalka.
PS.Tydzień temu pryskałem chwastoxem trio 2l/ha

Załączone miniaturki

• DSC_0004 (2).JPG

Edytowany przez Yngel, 03 kwiecień 2014 - 10:37.

#3690 Share dawcio2218

dawcio2218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 12:29

Zabiegi fungicydowe Panowie co polecicie mi na zbyt gęste żyto dostało ok 100 kg N . Myślałem nad modusem jednak nie zależy mi na słomie więc myślę nad medaxem dobry wybór? Poleciał bym zwykłym ccc jednak w moim rejonie panują zazwyczaj susze i boję sie trochę że za bardzo skróci mi też i korzeń.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3691 Share mgol

mgol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 14:21

Zabiegi fungicydowe co sadzicie można juz wykonać zabieg T1 w pszenicy ozimej?

#3692 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 03 kwiecień 2014 - 15:17

Zabiegi fungicydowe

Zamierzam dać na pszenżyto i pszenicę na T1 Duet Star 1l i Mirage 0,8l i przy okazji dodać siarczan magnezu, folicare 18-18-18 i insol 3 i jak zdążę przed I kolankiem to jeszcze 2l antywylegacza 675 i teraz mam pytanie w jakiej kolejności to wszystko dodać i w jakiej ilości tak aby nie przypalić oraz kiedy najlepiej pryskać w południe czy pod wieczór ?

Duet 1 l, Mirage 0,8, Insol sprawdź na etykiecie, a Folicare 5 kg. W mieszaniu najpierw granulaty póżniej środki w płynie. Co do pory pryskania - nawożenie dolistne dobrze było by stosować po południu, Antywylegacz przed południem.

Co sądzicie o tym wg mnie choroba grzybowa to nie jest tylko brak fosforu? Pszenica ozima rywalka.
PS.Tydzień temu pryskałem chwastoxem trio 2l/ha

Są u Ciebie przymrozki w nocy?
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3693 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:55

Zabiegi fungicydowe

Stosował ktoś z was w pszenicy ozimej Topsin na T1? Jak wyglada jego skuteczność?

Ja stosowałem w ubiegłym roku i efekt był kiepski.

#3694 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:10

Zabiegi fungicydowe Ja wszystko na T1 jadę Topsinem 1,4l/ha plus Mantrak 0,7l/ha, do tego siarczan magnezu, maximus 20 20 20, Efekt w zeszłym roku był dobry, w tym zobaczymy. Za kilka dni pojadę 0,3l/ha Moddusa plus 0,6l/ha ccc. Zmieszałbym wszystko razem, ale pierwsze kolanko jeszcze za nisko, a był już czas na fungicyd.

Edytowany przez milanreal1, 03 kwiecień 2014 - 22:56.
cytowanie poprzedniego posta

#3695 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:23

Zabiegi fungicydowe

Duet 1 l, Mirage 0,8, Insol sprawdź na etykiecie, a Folicare 5 kg. W mieszaniu najpierw granulaty póżniej środki w płynie. Co do pory pryskania - nawożenie dolistne dobrze było by stosować po południu, Antywylegacz przed południem.

Są u Ciebie przymrozki w nocy?

Już nie ale były ostatnio

#3696 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 10:42

Zabiegi fungicydowe Czy stosował ktos srodek grzybobójczy o nazwie spike

#3697 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 23:42

Zabiegi fungicydowe

Moim zdaniem lepsze jest zrobienie zabiegu samym Capalo w dawce 1,5l/ha z punktu widzenia chorób podstawy źdźbła i mączniaka. Mieszanie z Juwelem wprowadzi co prawda strobilurinę, jednak tym samym zmniejszymy ilość metrafenonu, ktory wpływa mocniej zapobiegawczo na mączniaka, morfolina z obu produktów zadziała przede wszystkim interwencyjnie.
Jeśli ma być robione z trinaksapakiem etylu i CCC moim zdaniem bezpiczeniej jest zrobić samym Capalo i zdecydowanie nie dodawałbym nawozów ani mocznika ani innych dolistnych.

oby to wasze capalo dobre było bo poszło na pare ha pszenicy w dawce 1,8 litra

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#3698 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 06:06

Zabiegi fungicydowe Witam Panowie co Powiecie o mojej mieszance na T1 w pszenicy :

-Leander 0,4

-Yamato 0,5

-Montatak 0,5

-Alfacet 0.1

Co o tym sądzice Mój znajomy doradzca twierdzi że to super Pakiet.Dziś jade pryskać

#3699 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 07:30

Zabiegi fungicydowe kiepsko wyglada ta mieszanina.Na maczniaka mało substancji.Triazolu tez bardzo mało.Pyretroid tez narazie nie potrzebny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3700 Share albundy1

albundy1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 07:47

Zabiegi fungicydowe można dać duett star +mirage razem z cerone i antywylegaczem w jednym oprysku czy oddzielnie