Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3661 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:58

Zabiegi fungicydowe tu masz bardzo fajny atlas syngenty, czasem z niego korzystam
http://www.procam.pl...ikow-i-chwastow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 07:18
  •  

#3662 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 07:12

Zabiegi fungicydowe

Kolego Basf
Spotkałem się z preparatem Ventur (Bell) i przegladając etykietę natrafiłem na miesznkę z Flexity (metrafenon) który nie jest dostępny. Czy mieszanka ta miała jakieś istotne defekty i Flexity zostało wycofane?
Rozmawiaąc z przedstawicielami dostałem propozycję Ventur 1l + 0,3 Property(pyriofenion) który ponoć jest równoważny do metrafenonu (propozycja na podły płodozmian) albo przy większym zagrożeniu mączniakiem i lepszym płodozmianie Duet star 1l i 0,3 Property co ma być równoważne do 1,4l Capalo. Proszę o w miarę obiektywną odpowiedż.

Bell z Felxity było w rejestarcji jako opcja na pierwsze zabiegi, gdzie Flexity miało poszerzyć spektrum o mączniaka prawdziwego zboż jednocześnie wnosząc dodatkową aktywność na choroby podstawy źdźbła. Podobny efekt można uzusykać stosując 1,5 litra Bell + 0,5 Corbel i takie rozwiązanie będzie lepsze na "podły płodozmian" niż 1 litr Ventur ( Bell) + 0,3 l Property. Według naszych doświadczeń preparat Property wykazuje podobną aktywność co Flexity jeśli chodzi o mączniaka, ale jest zdecydowanie słabsze na choroby podstawy źdźbła ( dlatego też zalecany jest przez firmę Belchim w mieszaninie z Prochlorazem), mieszanina Duett Star + Property będzie zatem słabsza od Capalo na choroby podstawy źdźbła.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3663 Share maniusie23

maniusie23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 09:36

Zabiegi fungicydowe Koledzy a co sądzicie o takiej mieszaninie 25 kg mocznika + 25 kg siarczanu magnezu + basfoliar 34 6 litrów + tytanit 0,3 litra + Wirtuoz 1 litr To wszystko dawki na 1 ha Co o tym sądzicie Nie za mocny koktajl i nie za dużo składników ???? Wczoraj zacząłem pryskać CCC z dodatkiem Rosasolu żeby skrócić

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3664 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 12:39

Zabiegi fungicydowe Kolego Basf

Jak oceniasz mieszankę 0,8 l Capalo i 0,8 l Juwel tt. Stanowisko po burakach, początki mączniaka i chorób liści. Co można do tego dodać, zważywszy że tydzień temu dawałem 5 kg siarczanu, 1 kg plonvit 11-53-5, 0,2 l tytanitu, 0,5 l optivit(krzem aktywny), 0,7 l stabilanu, 0,4 l mikrovit cu. Obecnie zaczyna wychodzić 1 kolanko. Wczoraj wykonałem oprysk lancetem plus na chwasty.
Mieszanina fungicydów i 0,15 l moddusa i 1 l antywylegacza może być? Czy nie za wcześnie na podanie 2 raz antywylegacza? Jakaś odzywka do tego? Może odrobina mocznika?

Bell z Felxity było w rejestarcji jako opcja na pierwsze zabiegi, gdzie Flexity miało poszerzyć spektrum o mączniaka prawdziwego zboż jednocześnie wnosząc dodatkową aktywność na choroby podstawy źdźbła. Podobny efekt można uzusykać stosując 1,5 litra Bell + 0,5 Corbel i takie rozwiązanie będzie lepsze na "podły płodozmian" niż 1 litr Ventur ( Bell) + 0,3 l Property. Według naszych doświadczeń preparat Property wykazuje podobną aktywność co Flexity jeśli chodzi o mączniaka, ale jest zdecydowanie słabsze na choroby podstawy źdźbła ( dlatego też zalecany jest przez firmę Belchim w mieszaninie z Prochlorazem), mieszanina Duett Star + Property będzie zatem słabsza od Capalo na choroby podstawy źdźbła.

#3665 Share mgol

mgol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 14:18

Zabiegi fungicydowe Witam jestem młodym rolnikiem w tym sezonie chce pryskać po raz pierwszy na grzyba. Chciałbym się dowiedzieć kiedy wykonac pierwszy zabieg? Z góry dzięki za podpowiedzi:)

#3666 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2014 - 16:11

Zabiegi fungicydowe koniec krzewienia, początek strzelania w źdżbło.

Mam pytanie przy niewielkim nawożeniu azotem na poziomie 80kg N warto zastosować oprócz Antywylegacza Płynnego 675 dodatek Medaxu? Czy sam Antywylegacz również wpłynie na system korzeniowy jak Medax? Bo mam dylemat czy zastosowac jeszcze dodatkowo Medax Top ( Antywylegacz 675 1,25l + Medax 0,5l/ha + Tilt Turbo + Siarczan Magnezu + Wuxal Mikro- 1,5 roku przeterminowany przechowywany w temp dodatniej.

Edytowany przez proxy8441, 02 kwiecień 2014 - 16:13.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#3667 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 18:19

Zabiegi fungicydowe Witam, mam pytanie czy na zabieg T1 w pszenicy wystarczy taka mieszanka Lotos 0,4l + Atak 0,8l, czy dorzucić jeszcze do tego jakieś triazole?

#3668 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 18:42

Zabiegi fungicydowe Ja pszenice nawoziłem 130-140kg N nic nie skracałem i stała tyle, że siew poniżej 200kg. Teraz skracam bo słomy nie potrzebuje i wysoką ciężko się kosi.

#3669 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 18:58

Zabiegi fungicydowe

Witam, mam pytanie czy na zabieg T1 w pszenicy wystarczy taka mieszanka Lotos 0,4l + Atak 0,8l, czy dorzucić jeszcze do tego jakieś triazole?

chodzi Ci o Lotus 750 EC? substancje dobrane dobrze.

znaczy chciałbym przez zastosowanie regulatora również wpłynąć na system korzeniowy, głównie o to mi chodzi ale skrócenie źdźbła jest równie ważne.

#3670 Share areqo

areqo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Wszystko po trochu

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:07

Zabiegi fungicydowe

Mam pytanie przy niewielkim nawożeniu azotem na poziomie 80kg N warto zastosować oprócz Antywylegacza Płynnego 675 dodatek Medaxu? Czy sam Antywylegacz również wpłynie na system korzeniowy jak Medax? Bo mam dylemat czy zastosowac jeszcze dodatkowo Medax Top ( Antywylegacz 675 1,25l + Medax 0,5l/ha + Tilt Turbo + Siarczan Magnezu + Wuxal Mikro- 1,5 roku przeterminowany przechowywany w temp dodatniej.

Miałem podobny problem rok temu, przy nawożeniu ok 130N zastosowałem 2 l ccc i pszenica stała także przy twoim poziomie nawożenia powinno być ok ale nigdy nie wiadomo jak z pogodą. A co do mieszaniny na sam początek dałbym siarczan podnosi temp cieczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3671 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:18

Zabiegi fungicydowe

Koledzy a co sądzicie o takiej mieszaninie 25 kg mocznika + 25 kg siarczanu magnezu + basfoliar 34 6 litrów + tytanit 0,3 litra + Wirtuoz 1 litr To wszystko dawki na 1 ha Co o tym sądzicie Nie za mocny koktajl i nie za dużo składników ???? Wczoraj zacząłem pryskać CCC z dodatkiem Rosasolu żeby skrócić

Wirtuoz bym oddzielił od tej mieszanki. Wydaje mi się za duża dawka siarczanu magnezu

koniec krzewienia, początek strzelania w źdżbło.

Sam Antywylegacz wystarczy. U mnie od kilku lat szło zawsze CCC, mamy niskie odmiany i przy plonie 6-6,5 t/ha i w miare dobrej pogodzie pszenica stała, a poziom nawożenia 140-150 kg N/ha więc w Twoim przypadku myśle ze to wystarczy
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3672 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:23

Zabiegi fungicydowe

Przedstawiciel twierdzi że na podstawę będzie równie dobrze i jeszcze niewielki efekt na septoriozę. Spróbuję i za jakiś czas będzie wiadomo.
Swoją drogą dzieki za wyważona i w miarę obiektywną opinię. Wiem że każda sroka swój ogon chwali ale przy takich pytaniach do Syngenty dostawałem odpowiedż polegającą na krytyce wszystkiego co nie od nich. .

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#3673 Share Pandaa

Pandaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:46

Zabiegi fungicydowe Witam co polecicie na T1 w pszenicy,pszenzycie i jeczmieniu zimowym??

#3674 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:47

Zabiegi fungicydowe Duet Star + Atak, Tilt Turbo + Atak, Wirtuoz, Capalo
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3675 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:50

Zabiegi fungicydowe Proxy8441 dokładnie chodziło mi o Lotusa 750 EC, wkradła się literówka, ale nie jestem pewien czy przy nawożeniu azotowym powyżej 140 kg N te dwie substancje w pełni zabezpieczą mi łan, szczególnie boję się mączniaka i dlatego zastanawiam się nad dodaniem jakiegoś tebukonazolu.

#3676 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:05

Zabiegi fungicydowe Lotus zawiera morfolina jedną z najskuteczniejszych substancji w zwalczaniu mączniaka więc o mączniaka sie nie bój. Zamiast Lotusa lepszy byłby Duet Star który oprócz morfoliny zawiera jeszcze epoksykonazol -dobry na rdze i septoriozy i do tego Atak
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3677 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:44

Zabiegi fungicydowe w takim razie ile Antywylegacza Płynnego przy formulacji 675 zastosować? zalecenia 1-2l

ile Ataku dodać do Tiltu Turbo i ile Tiltu? Można dodatkowo 5% siarczanu magnezu + 5% mocznika + Wuxal Mikro + Antywylegacz?

Edytowany przez proxy8441, 02 kwiecień 2014 - 20:47.

#3678 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:56

Zabiegi fungicydowe na t1 dać capalo na pszenice, pszenżyto, żyto, czy może coś tańszego, a skuteczniejszego, dodam że płodozmian w prawie 100% zbożowy, no i co jeszcze domieszać, jakieś antywylegacze mikro makro itp??
Azot powyżej 120 kg

#3679 Share szerek13

szerek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:09

Zabiegi fungicydowe witam czy pryskał ktoś pszenicę ozimą od chwastu izoherbem i mustangiem , jak działa czy dobrze podpowiedzcie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3680 Share przemekaerox

przemekaerox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:13

Zabiegi fungicydowe jacek472 - Capalo 1,2-1,3 litra jeśli w technologi 3 zabiegowej, zaś od tego roku nie ma rejestracji w życie ( rok temu można było ) Jeśli dwu zabiegowej 1,5 litra.
Na żyto myślę o rozwiązaniu Duet Star 1 litr ok. 85zł/ha + dla wzmocnienia 0,5 litra Mirage (prochloraz) i masz zabieg za ok. 110zł zaś Capalo ok. 145zł.
Pytasz czy coś tańszego od capalo - możliwości jest pełno, ale skuteczność capalo na T1 bardzo wysoka, ale na żyto warto chyba zaoszczędzić.