Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3641 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 07:55

Zabiegi fungicydowe

Na rudniku nawet w takiej dawce ok 125 wychodzi.

Nie zauważyłeś że od tamtej wiosny Rudnik stał się baaaardzo drogim sklepem? Już tam nawet nie zaglądam sprawdzać ceny bo i wiem że gdzie indziej kupie dużo taniej.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 15:55
  •  

#3642 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 09:44

Zabiegi fungicydowe

a co polecacie na t1 na pszenżyto ozime(przedplon pszenica ozima) czy mieszanka tilt(0,8) i mirage(0,7) może być, czy może coś tańszego starczy np. bumper super albo duet star?
na pszenice jarą(przedplon buraki cukrowe) myśle nad zastosowaniem duet star, nie wiem czy może być tilt turbo bo na etykiecie nic nie ma o pszenicy jarej i czy na jeczmień jary(przedplon pszenica ozima) tez może być duet star?

Jeżeli chodzi o pszenżyto ozime z punktu widzenia przedplonu wskazane byłoby wykonanie zabiegu przeciw chorobom podstawy źdźbła, najlepiej w fazie końca krzewienia / początku strzelania w źdźbło (BBCH 30-31) wtedy najlepszym rozwiązaniem byłoby Capalo w dawce 1,5l, ponieważ dodatkowo bardzo dobrze zabezpieczy przed pozostałymi chorobami, pytanie czy te fazy już nie minęły? Również stosowanie prochlorazu (Mirage) największy sens ma w fazie BBCH 30-31, potem jego przydatność będzie mniejsza. Dlatego jeśli pszenżyto dziś jest w pierwszym kolanku, raczej bym rozważał Capalo lub mieszaninę gdzie będzie prochloraz, jeśli jest później jak najbardziej i ekonimicznie i biologicznie wskazany byłby triazol z morfoliną czyli np. Duett Star, który polecamy w dawce 1l/ha. Zarówno w pszenicy jarej jak i jęczmieniu jarym może być zastosowany Duett Star, w tej samej dawce co w pszenżycie czyli 1l/ha. Kupując jeden produkt na kilka upraw można zaoszczędzić wybierając większe opakowania.

Temperatury w nocy niestety spadają są przymrozki po -3.To mam jechać samym CCC czy z deutt star

Łączne zastosowanie CCC z fungicydem np. Duettem Star powinno przyspieszyć pobieranie CCC, proponuję rozważenie zabiegu w godzinach przed południem, kiedy temperatury są w okolicach 9-10 stopni, zostaje wtedy kilka godzin na wchłonięcie się substancji. Nocne przymrozki spowolnią działanie, jednak mamy szansę na wykonanie zabiegu regulatorem w optymalnym okresie. Spóźnienie zabiegu będzie miało większy wpływ na jego słabszą skuteczność. Celem jest skrócenie pierwszego i drugiego międzywęźla, które są kluczowe dla stabilności rośliny.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3643 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 13:27

Zabiegi fungicydowe Czy stosował ktoś ten Duett Star? Jeśli tak to niech napisze czy warto. Bo mi by się podobało takie rozwiązanie mam 5ha zbóż ozimych i kupiłbym baniuszkę 5litry za około 500zł i bym miał T1 załatwione. Do zabiegu dodałbym 1.5 stabilanu i 0.2 moddusa na 1 ha. I w życie jeszcze jakiś środek na chwasty być może ten Biathlon 4D.
Chciałbym uzyskać z 5 ton.
Przedplon ziemniaki oraz zboże. Nawożenie około 120N w dwóch dawkach,i co wybrać Duett Star czy Capalo

Edytowany przez karolr2, 01 kwiecień 2014 - 13:41.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3644 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 13:31

Zabiegi fungicydowe Kolego Basf
Spotkałem się z preparatem Ventur (Bell) i przegladając etykietę natrafiłem na miesznkę z Flexity (metrafenon) który nie jest dostępny. Czy mieszanka ta miała jakieś istotne defekty i Flexity zostało wycofane?
Rozmawiaąc z przedstawicielami dostałem propozycję Ventur 1l + 0,3 Property(pyriofenion) który ponoć jest równoważny do metrafenonu (propozycja na podły płodozmian) albo przy większym zagrożeniu mączniakiem i lepszym płodozmianie Duet star 1l i 0,3 Property co ma być równoważne do 1,4l Capalo. Proszę o w miarę obiektywną odpowiedż.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#3645 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 15:41

Zabiegi fungicydowe kombinacji ciąg dalszy - jeśli pszenica dobrze się trzyma, gdzieniegdzie widać tylko pojedyńcze znaki chorób liścia a chcąc zabezpieczyć ją przed chorobami podstawy, to czy lepiej ją prysnąć mirage'em w dawce 0,7 + stabilan + odżywka, a na t2 zostawić sam duett star, czy poczekać i zmieszać oba w momencie gdy będzie już iść w kolanko?

#3646 Share tomaszek83

tomaszek83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 18:52

Zabiegi fungicydowe Stosował kto mieszaninę bumper 0.5 + talius 50 ml? Sprzedawca dziś mi taka zaproponował.

#3647 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:30

Zabiegi fungicydowe

Czy stosował ktoś ten Duett Star? Jeśli tak to niech napisze czy warto. Bo mi by się podobało takie rozwiązanie mam 5ha zbóż ozimych i kupiłbym baniuszkę 5litry za około 500zł i bym miał T1 załatwione. Do zabiegu dodałbym 1.5 stabilanu i 0.2 moddusa na 1 ha. I w życie jeszcze jakiś środek na chwasty być może ten Biathlon 4D.
Chciałbym uzyskać z 5 ton.
Przedplon ziemniaki oraz zboże. Nawożenie około 120N w dwóch dawkach,i co wybrać Duett Star czy Capalo

ja pryskałmem Duetem Star w ubiegłym roku na wczesne T2 ze względu na silne porażenie mączniakiem i byłem zadowolony. Jezeli chcesz porównywać Duet Star i Capalo to do Duetu trzeba dorzucić prochloraz

kombinacji ciąg dalszy - jeśli pszenica dobrze się trzyma, gdzieniegdzie widać tylko pojedyńcze znaki chorób liścia a chcąc zabezpieczyć ją przed chorobami podstawy, to czy lepiej ją prysnąć mirage'em w dawce 0,7 + stabilan + odżywka, a na t2 zostawić sam duett star, czy poczekać i zmieszać oba w momencie gdy będzie już iść w kolanko?

rozumiem ze stabilan chcesz dawać na dokrzewienie? bo w innym wypadku CCC dajesz na 1-sze kolanko więc zmieszasz oba środki, a T2 to już inna historia
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3648 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:46

Zabiegi fungicydowe aha, rozumiem, czyli stabilan ma iść na drugi zabieg. bo kurcze szkoda mi troszke iść w trzy zabiegi, a nie wiadomo jaka będzie pogoda, to może i duett na t2 wystarczy na dłuższy czas. dzięki losktos, z pewnością jeszcze nie raz będe o coś pytał ;)

#3649 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 19:52

Zabiegi fungicydowe na jaki drugi zabieg stabilan? CCC dajesz w fazie BBCH 30/31 tak samo zabieg fungicydowy T1
Jezeli robisz 2 zabiegi fungicydowe to na pierwszy daj Duet + Mirage ze stabilanem na pierwsze kolanko a na 2 zabieg w fazie liścia flagowego np. Soligor i finał :)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3650 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:03

Zabiegi fungicydowe Napisz jeszcze w jakich dawkach dać i jaki ten duett czy ten star czy ten duett ultra i ile dodać tego miragę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3651 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:05

Zabiegi fungicydowe Na T1 Duet Star
dawki: Duet Star 1 l, Mirage 0,7-0,8
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3652 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:07

Zabiegi fungicydowe Ok a herbicyd można dodać?
Ps. czy ta vektra srebrna nieoznakowana w Tomaszowie jeszcze jeździ

#3653 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:10

Zabiegi fungicydowe ja herbicyd zawsze daje solo
co do vectry to nie wiem czy jeszcze ona jeździ, teraz jest insignia
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3654 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:11

Zabiegi fungicydowe czyli nie śpieszyć się z ochroną. po prostu sądziłem że im wcześniej wjadę z samym mirage na podstawę, tym lepiej. ale zroie tak jak piszesz

#3655 Share domin2244

domin2244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:12

Zabiegi fungicydowe Witam. Pytanie czy moge w jednym zabiegu połączyć Modus 0,3 l + Antywylegacz 1 l + Wiruoz 1,25 l + micro w pszenicy ????

#3656 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:43

Zabiegi fungicydowe Możesz, tylko jak w odzywce jest azot to mogą być lekkie przypalenia bo wirtuoz ma tebukonazol. Ale ogólnie fungi, ccc i moddus, odżywki można w 1 zabiegu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3657 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:54

Zabiegi fungicydowe Mam Awiator , Flexity, Mondaatak i Corbel, jak i czym pryskać.
Myślałem Awiator z Flexity i Mondaatak z Corbelem, ale zastanawiam się czy do awiatora z flexyti jeszcze czegoś nie dodać.
Może doradzicie, bo lepiej spytać się niż kombinować.

#3658 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:55

Zabiegi fungicydowe koledzy moge zmieszac Tilt + Mirage + mocznik 10kg + siarczan magnezu 10kg + kristalon zielony 4kg na ha?

#3659 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:05

Zabiegi fungicydowe Wiem, doliczając jeszcze koszt przesyłki to jest bardzo drogo. Ale tak orientacyjnie rudnik był taka strona gdzie można było zobaczyć aktualne ceny. teraz widocznie wchodząc tam będzie trzeba odliczać pewną kwotę i wtedy uzyskamy cenę rzeczywistą.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3660 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:18

Zabiegi fungicydowe Znacie może jakieś strony z opisami i zdjęciami chorób grzybowych zbóż? Znalazłem atlas na chomiku ale są trochę kiepskie zdjęcia.