Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3621 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 15:46

Zabiegi fungicydowe tak szczerze to na ten bumper 250 to szkoda kasy bo nic nie daje lepiej pomysleć o czymś lepszym tylko, że to coś lepsze to tak koło 100zł najmniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 07:21
  •  

#3622 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 15:48

Zabiegi fungicydowe
Jak miotła jest w mniejszej fazie rozwojowej to 0,3l axiala ją załatwi. Ja zamierzam dać 0,35l, tak mi odkłaniej wyjdzie na pole.

Tylko 0,35? U mnie miotla spora dlatego Puma pójdzie i to w pełnej dawce. A pytanie mam do ciebie czy te 0,35l załatwi wyczyniec? Czy większa dawka by musiała być?

#3623 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 marzec 2014 - 18:54

Zabiegi fungicydowe Falcon jako środek z tej średniej półki jest dość dobry, ale jak niektórzy podają ze może kosztować 110zł/ha to trochę przesadzili z ceną...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3624 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:28

Zabiegi fungicydowe Witam, dzisiaj opryskałem pszenżyto ozime bumperem i mocznikiem i zostało mi trochę w opryskiwaczu, więc opróżniłem opryskiwacz do wiaderek. Moje pytanie brzmi: czy mogę taką ciecz wykorzystać jutro bo mi zostało pare ha do opryskania? Z góry dzięki za pomoc. :)

#3625 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:30

Zabiegi fungicydowe a ten srodek grzybobojczy to mozna mieszac z srodkami od chwastów ? i tym srodkiem czy pszenmice ozima mozna prysakc ?>

#3626 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:32

Zabiegi fungicydowe Bumper jest na zboża ozime czyli pszenicę ozimą można pryskać i na jęczmień jary. Z tego co mi wiadomo to herbicydów i fungicydów nie powinno się mieszać ;)

#3627 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:33

Zabiegi fungicydowe aha ok dzieki a jak ten bumper cenowo wyglada i pozniej trzeba robic 2 faze i 3 czy tylko 1 pozniej starczy ?

#3628 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:34

Zabiegi fungicydowe 110zł/ha to Soligor będzie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3629 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:20

Zabiegi fungicydowe a co polecacie na t1 na pszenżyto ozime(przedplon pszenica ozima) czy mieszanka tilt(0,8) i mirage(0,7) może być, czy może coś tańszego starczy np. bumper super albo duet star?
na pszenice jarą(przedplon buraki cukrowe) myśle nad zastosowaniem duet star, nie wiem czy może być tilt turbo bo na etykiecie nic nie ma o pszenicy jarej i czy na jeczmień jary(przedplon pszenica ozima) tez może być duet star?

#3630 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:23

Zabiegi fungicydowe Mam w domu 1L bumpera i czy mogę go domieszać do deutt star na T1 i w jakich dawkach. Oglądałem wczoraj zboża i jest na nich trochę monczniaka i mam pytanie czy sam duet star da rade je zwalczyć , zapowiadają przymrozki i nie mam jak prysnąć herbicydami w pszenżycie i pszenicy ozimej czy mam czekać i jak pogoda pozwoli to prysną ci herbicydami i za 2 dni fungicydami czy najpierw prysnąć deutt sar + 1L ccc a potem herbicydami bo boje się że choroby się rozwiną i potem środek nie da rady? Proszę o szybkom pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3631 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 31 marzec 2014 - 20:36

Zabiegi fungicydowe najpierw herbicyd - no chyba ze spadają u Ciebie temperatury w nocy to wstrzymaj się.
Jeżeli jest już faza BBCH 30/31 to nie czekaj tylko bez względu na temperatury jedź z CCC
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3632 Share malycyc

malycyc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:38

Zabiegi fungicydowe Panowie a co powiecie na taką mieszankę na pszenice: Aviator 0,7l +tilt 0,4l ??

#3633 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:40

Zabiegi fungicydowe

aha ok dzieki a jak ten bumper cenowo wyglada i pozniej trzeba robic 2 faze i 3 czy tylko 1 pozniej starczy ?

niecałe 50 zł/ha, pierwszy raz stosuję fungicyd także dalej nie moge się wypowiedzieć, mączniak trochę zaatakował to prysnąłem :) Dalej będę obserwował plantację, także zobaczymy ;)

#3634 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:57

Zabiegi fungicydowe

Jak miotła jest w mniejszej fazie rozwojowej to 0,3l axiala ją załatwi. Ja zamierzam dać 0,35l, tak mi odkłaniej wyjdzie na pole.

Tylko 0,35? U mnie miotla spora dlatego Puma pójdzie i to w pełnej dawce. A pytanie mam do ciebie czy te 0,35l załatwi wyczyniec? Czy większa dawka by musiała być?

Czemu tylko 0,35? To wystarczająca dawka na troche tej miotły i troche chwastnicy.
A z wyczyńcem jest podobna zasada. Jeżeli chwast jest wyrośnięty lub jego presja jest bardzo wysoka to zwiększamy dawkę, 0,45l to chyba maksymalna.

a co polecacie na t1 na pszenżyto ozime(przedplon pszenica ozima) czy mieszanka tilt(0,8) i mirage(0,7) może być, czy może coś tańszego starczy np. bumper super albo duet star?
na pszenice jarą(przedplon buraki cukrowe) myśle nad zastosowaniem duet star, nie wiem czy może być tilt turbo bo na etykiecie nic nie ma o pszenicy jarej i czy na jeczmień jary(przedplon pszenica ozima) tez może być duet star?

Dawki tiltu i mirage sa ok. Duet starr od tiltu raczej wiele tańszy nie będzie, a bumper jest słaby. A tilt można stosować we wszystkich zbożach ozimych i jarych (poza owsem).
Zapraszam na swój profil

#3635 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:07

Zabiegi fungicydowe No włąśnie dlatego to napisałem. A soligor za 110zł? To może w obniżonej dawce albo w promocji.
Zapraszam na swój profil

#3636 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:08

Zabiegi fungicydowe najpierw herbicyd - no chyba ze spadają u Ciebie temperatury w nocy to wstrzymaj się.
Jeżeli jest już faza BBCH 30/31 to nie czekaj tylko bez względu na temperatury jedź z CCC

Temperatury w nocy niestety spadają są przymrozki po -3.To mam jechać samym CCC czy z deutt star

#3637 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 21:36

Zabiegi fungicydowe 0,85l/ha w 5 litrowym opakowaniu. W większym jeszcze taniej wyjdzie

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3638 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:22

Zabiegi fungicydowe Na rudniku nawet w takiej dawce ok 125 wychodzi.
Zapraszam na swój profil

#3639 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:32

Zabiegi fungicydowe Mam trochę awiatora, fexity, prochlorazu i Corbelu, Jakieś mieszanki jak mogę zrobić z tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3640 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 01 kwiecień 2014 - 03:05

Zabiegi fungicydowe Mam pytanie i liczę na odpowiedzi zakupiłem na pszenicę ozimą Huzar Activ 387 OD czy to jest dobry wybór pryskał już ktoś tym w tym roku ? Dodam że w tamtym roku używałem lancet plus 125 WG wraz z adiuwantem Dassoil i w tym roku postawiłem na Huzara i właśnie mam pytania od nośnie czy ktoś już nim pryskał i jakie są efekty ? . Będę wdzięczny za odpowiedzi Pozdrawiam ;)