Polecane posty

hh600    0

Stosował ktoś z was środek Aviator 225EC w tym roku w pszenicy lub pszenżycie w fazie około 30 BBCH? jak uważacie, kiedy trzeba by pojechać i czym więcej żeby zabezpieczyć uprawy?

AVIATOR na T1 teraz czas na T2 :) co poszlo na T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ja wczoraj położyłem Aviatora na T2 w dawce 0,7l na pszeniczkę. Za dwa tygodnie bedę wiedział czy nie było za mało.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
Napisano (edytowany)

AVIATOR na T1 teraz czas na T2 :) co poszlo na T1?

 

Na t1 poszedł Aviator 1l, a na t2 w moich uprawach czas jeszcze nie przyszedł. Na t 2,5 mam już kupione fandango

Edytowano przez dirk41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Nie wiem jak zadziała aviator w dawce 0,7l ale raczej powinieneś być zadowolony. U siebie na części pszenicy T1 zrobiłem Aviator'em 1l i Talius'em 0.25l, efekt rewelacyjny jak narazie nie widać żadnych chorób, dodatkowo przedplonem była pszenica, natomiast Capalo w dawce 2l przepuściło mi prawdopodobnie septorioze ( lub jest to efekt przymrozków po zastosowaniu medaxu). T1 robiłem 15-17.04.2014r, teraz jak pogoda się poprawi to trzeba jechać już z t2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

mozna pomieszac tebukonazol z epoksykonazolem w zabiegu na kłos

 

Też tak właśnie będę robił:)

Na t2 poszło

Propikanazol, Spiroksamina, Protiokonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Czy mogę do zabiegu T2 Fandango dodać siarczan magnezu 6-8kg + Insol 3 1l + bi 58 na skrzypionki bo już grasują ;[ zabieg wykonam gdzieś ok. 20 maja za 1.5 tygodnia na w pełni wykształcony liść flagowy :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
Napisano (edytowany)

"No powinno trzymać tym bardziej że dałeś gwarant, chyba że zmyło ten chlorotalonil."

@milanreal1

 

A może być to efekt ostatnich przymrozków? Zauważyłem, że bardziej żółte końcówki są przy miedzach, gdzie bardziej mogło przymrozić ze względu na bujną trawę. Między zabudowaniami nie ma tych objawów na liściach, także śmiem twiedzić że to przez przymrozki. Co Ty na to? Może faktycznie to nie septorioza a przebarwienia po przymrozkach? Jak kropiłem T1 to warunki były idealne, także nie chce mi się wieżyć, że Gwarant z Wirtuozem pusciły już septoriozę.

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Czy mogę do zabiegu T2 Fandango dodać siarczan magnezu 6-8kg + Insol 3 1l + bi 58 na skrzypionki bo już grasują ;[ zabieg wykonam gdzieś ok. 20 maja za 1.5 tygodnia na w pełni wykształcony liść flagowy :)

na flagowy nie dawałbym zadnych odzywek.Kilka lat temu stosowałem Fandango z bi58 i przypaliło mi delikatnie końcówki liści Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

w ubiegłym roku dawałem na T2 falcon działanie mial ok jedyny mankament zauwazylem to to że równo po 3 tygodniach zaczeły masowo wychodzić grzyby i musiałem dawać T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

obserwuje teraz prognozy długoterminowe i u mnie w zamojskim nadają dość konkretne opady przez ponad tydzień, ale we wtorek ma pojawić się "okienko" gdzie raczej ma nie padać.

liść podflagowy już się pokazuje, ale zważywszy na temperaturę obawiam się że grzyb będzie rozwijał się w najlepsze.

czy warto wcześniej, tzn we wtorek z falconem i basfoliarem pryskać w celu zapobiegnięcia infekcji, czy poczekać na koniec opadów i upały?

oraz drugie pytanie - który środek ma lepsze właściwości wyniszczające - falcon czy menara? i czy dołożenie 4-5 litrów basfoliaru nie wpłynie ujemnie na ich skuteczność? (ok 400l/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jesli chcesz koniecznie Menare na kłos to dodaj Tebu 0.5l,Chociaż za tą kwote wyszedłby pewnie Osiris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też chce pryskać fandango 1l + bi 58 + odrzywka nie podpale liścia flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

fandango z bi mi podpalało ale delikatnie.z odżywką może podpalac w wiekszym nasileniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Już kupiłel Arteę jak tylko pozwoli pogoda to pryskamy ale na razie ciemne chmury i deszcz ;/ na T3 będzie też zabieg przeprowadzony i tu moje pytanie czym ??? może tu być tańszy środek np bumper ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T3 w pszenżycie? A po co? To nie konsumpcja.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A czy Seguris ochroni też pszenicę przed mączniakiem? W rejestracji segurisa nic nie ma o mączniaku, a jak jest w praktyce?

Czy do duettu ultra warto dodać gwarant na t2 i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Epoksykonazol zawarty w srodku Seguris bardzo dobrze poradzi sobie z maczniakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mietek75    0

Na T2 mam duet ultra czy można dodać Acanto w celu poszerzenia spektrum działania (w jakich dawkach to zastosować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

A jeśli chcę zastosować ochronę 2-zabiegową, to T2 lepiej dać na liść flagowy czy na kłos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Panowie amistar z rubric kiedy moge pryskać na lisc flagowy pszenice ozimą ??? bo lisc flagowy już jest widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

A co powiecie, aby w momencie gdy zacznie pojawiać się kłos w pszenicy i pszenżycie zastosować soligor? Czy ochroni on tez przed mączniakiem? Chciałbym aby to było T2 połączone z T3. Czy to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myśłisz ze nie warto dawać t3 ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj