Polecane posty

gm18    5

na T2 lepsze acanto0,4l + menara 0,5l czy rubric 1l + acanto0,5l?? na t3 planowane tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czy na T2 w życie ma sens dodawanie do Falcona Sarfunu? A jeśli tak to w jakie dawki wtedy zastosować? Na T1 poszedł tylko Bumper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Na pszenicę i pszenżyto na T2 kupiony dzisiaj Soprano i Tebu wyjdzie po 0.6 na 1ha. Tak mi w sklepie doradzili może być? To będzie ostatni zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jesli chodzi o fundusz to takok 200 zł

Jak najbardziej seguris. W zredukowanej dawce 0,8l wyjdzie ok 180zł/ha Działanie bardzo długie. Bardzo dobry na septoriozy.

ponieważ dałem tiltu turbu 0.85l i mirage 0.85l i 200ml modusa i bi 58 0,5l na przenice z centrali nasienej sailor i po 2 tygodniach wychodzi septerioza na lisciach

No to presja naprawdę jest duża jak już po 2 tyg zaczyna septorioza atakować. W sumie warunki sprzyjają ciepło i sporo opadów. Radzę przyspieszyć T2. Masz już jakiś plan na T2?

a co myslicie o srodku adexar plus na t2? lepszy niz soligor np?

Adexar lepszy od soligora. Adexar jest na poziomie segurisu. Chyba najlepsze warianty na T2.

mozna próbowac podac gwarant na septorioze ale ciezko bedzie to ochronic

Sam gwarant działa głownie zapobiegawczo, wypadałoby dodać triazol.

Polecilibyście mi jakiś dobry środek lub mieszaninę na T1 na pszenice? Narazie widać w pszenicy trochę mączniaka i choroby podstawy źdżbła (stanowisko po pszenicy). W sklepie ze środkami facet polecił mi mieszankę cyprodynil 300 ml + epoksykonazol 62,5 ml + proquinazid 20ml i cena tej mieszanki to ok 160zł/ha. Wydaje mi się że są to trochę małe dawki a cena dosyc wysoka. Co mogli byście zaproponować, może coś lepszego i do max. 150-160zł/ha ? Bardzo proszę o podpowiedzi.

Oj bardzo niskie te dawki, samego cyprodynilu wypadłoby dać ok 500ml. Do 160zł niestety ciezko bedzie zrobić bardzo dobry zabieg na T1. Na podstawę tańszy jest prochloraz ale i słabszy od cyprodynilu.

Fachury. Co powiecie na przyspieszone T2 w takiej wersji. U mnie Bogatka ma poważny problem z septeriozą. 0,5l Fandango + 1l Safari.

Jeżeli jest problem z setoriozą a chcecie zabezpiczyc łan na dłużej to odradzam strobiluryny. Czyli nie fandango, nie reveller, nie amistar. Bardzo dobrze przed septoriozami zapobiega chlorotalonil, wypada dodac triazol. W wersji oszczędnościowej fajny bedzie epoksykonazol+gwarant. W wersji droższej menara z olympusem (dodatkowo rdze sie załatwi).

Dawałem Tilt Turbo z Mirage po 0.8/ha ok. tydzień temu a septorioza dalej strasznie szaleje... ;[ na T2 pójdzie Fandango a teraz pryskać czymś czy na razie czekać??

Radze przyspieszyć T2, ale fandango może nie dac rady. Może teraz lepiej dac np epoksykonazol solo, menarę czy duet ultra a fandango na flagowy, kłoszenie.

Menara zawiera propikonazol. A ja na T1 dalem Tilta Turbo który też zawiera propikonazol. Tak więc dwa razy będą te same substancje, dlatego jest to trochę nie w smak.

Soligor na tomiast ma w swym składzie tebukonazol, a mam już naszykowany tebukonazol solo na kłosa.

Dublowanie substancji w fungicydach szczególnie triazoli wiele nie szkodzi ;) Troche inaczej to wyglada jakbys 2 razy chciał dawac tą samą strobiluryne lub inna substancje o dłuższym działaniu.

Ja w swoich oziminach w tym roku na T1 leciałem Tern premium 0,8l/ha+ promax 0,8l/ha a na T2 w jęczmieniu ozimym poszedł propikonazol +cyprokonazol co powiecie na to by takimi substancjami polecieć w pszenicy i w pszenżycie?Wiem że propikonazol dawałem na T1 , tak myslałem albo własnie atea lub amistar bądź duett ultra albo falcon. co polecanie?

Artea jest dobra na T3. W T2 lepsza byłaby menara skład taki sam jak artea ale w innych proporcjach.

W zeszłym roku robiłem arteą tuż przed samym kwitnieniem i nie byłem zadowolony. Co lepsze dawać na kłos czy na liść flagowy. To będzie drugi i ostatni zabieg. Na T1 poszedł lotus + mirage po 0,7 i na razie jest przynajmniej dobrze. Dodam że to przenżyto a przedplon to też głownie pszenżyta. Najlepiej środki ze średniej pólki. z góry dzięki za odpowiedzi mądrzejszych ode mnie :)

Jak to ma byc ostatni zabieg to artea dać jak zaczną wychodzić kłosy. Chyba że flagowy będzie porażony wczesniej to bezwzględnie zabieg przyspieszyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

@milan

 

NIe to żebym się mądrzył,ale

Jak przyspieszymy T2 to mamy taki problem z niechronionym liściem flagowym i należałoby powtorzyć T2 na flage co podraża ochronę.

 

post-128809-0-26834200-1398723224_thumb.png

 

przeciwnym wypadku nie ma to większego sensu IMO.

Może lepiej zaczekac z tydzień na flagę , bo to co już zaczęła septoria kąsać /widoczne/ i tak nie wykurujemy w 100% a tego co opłaca się chronić jeszcze nie ma, a dolne liście i tak odpowiedzialne są w mniejszości za budowe kłosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mozna jakos porownac ktory lepszy srodek , adexar czy seguris?

powiedzmy adexar 1,5 litra i seguris 0,8

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Witam mam pytanie. Tydzień temu zastosowałem Duet Star + cerone + odżywka mikro. Był to pierwszy zabieg grzybowy i skracanie, faza to widoczne 2 kolanka jedno 1cm od ziemi drugie 5-cm od węzła.

Odmiana to Julius nawożenie 150 kg/N. Planuję jeszcze jeden zabieg grzybowy (opcjonalnie na T3 Tebu) i raczej coś na skrócenie. Jaki środek grzybowy zastosować na t2 oraz jaki regulator? modus mam na miejscu a medax będę musiał zamawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Adexar lepszy od soligora. Adexar jest na poziomie segurisu. Chyba najlepsze warianty na T2.

Ja do tego grona dodałbym jeszcze Aviator.

mozna jakos porownac ktory lepszy srodek , adexar czy seguris?

powiedzmy adexar 1,5 litra i seguris 0,8

Trudno stwierdzić który lepszy, mają tylko te same triazole ale w różnych ilościach. Adexar ma dodatkowo strobilurynę, zastanawia mnie czy spowoduje więcej korzyści niż gdyby był fluksapyroksad w pełnej dawce. U mnie spora różnica w cenie pełnych dawek Adexara Plus i Segurisa i doświadczenia z ochrony z poprzedniego roku pomogły mi w podjęciu decyzji.

 

Czy ktoś wie czy jest zwykły Adexar 125 EC dostępny czy tylko Adexar Plus.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@milan

NIe to żebym się mądrzył,ale

Jak przyspieszymy T2 to mamy taki problem z niechronionym liściem flagowym i należałoby powtorzyć T2 na flage co podraża ochronę.

20140429-001139.png

przeciwnym wypadku nie ma to większego sensu IMO.

Może lepiej zaczekac z tydzień na flagę , bo to co już zaczęła septoria kąsać /widoczne/ i tak nie wykurujemy w 100% a tego co opłaca się chronić jeszcze nie ma, a dolne liście i tak odpowiedzialne są w mniejszości za budowe kłosa.

Zgadzam się z Tobą. Tylko jeżeli atakuje septorioza to zagrożenie jest bardzo duże, nie ma możliwości zwalczenia septoriozy jeżeli już zaatakuje liście.

mozna jakos porownac ktory lepszy srodek , adexar czy seguris?

powiedzmy adexar 1,5 litra i seguris 0,8

Nie da się powiedzieć który lepszy. W badaniach HGCA adexar miał kilka % wyższa skuteczność od segurisu, z drugiej strony seguris zapewniał dłuższą ochronę.

@metrax12 nie pisałem o aviatorze ponieważ bayer go zaleca na T1, miałem na myśli środki na T2.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelcio    0

Witam również mam u siebie sporą presję septoriozy w pszenicy i pszenżycie i chyba zdecyduję się na połączenie epoksykonazolu i chlorotalonilu które było już kilka razy wspominane i jest to zabieg przystępny cenowo, mam natomiast pytanie co polecicie na zabieg w życie gdyż tam na dolnych liściach zauważalne są objawy rynchosporiozy, czy epoksykonazol poradzi sobie również z tą chorobą czy lepiej dobrać jakiś inny środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras411    20

Witam

na T1 stosowałem propico 0,5+mondatak 0,8+0,1 merces

co polecicie na ochronę liścia flagowego?

wstępnie proponowano mi acanto + tebu, gwarant+ rubric, falcon, phoenix+ safir tylko w jakich dawkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

milanreal1

To że Bayer nie zaleca Aviatora na T2, nie znaczy że się nie nadaje. W technologii 3-zabiegowej Aviator na T2 jak najbardziej, u mnie jednak na T2 się nie sprawdził ze względu na silną presję septoriozy w T1 i z racji tego że inne fungicydy na T1 sobie nie mogły poradzić. Podobnie Basf na T2 zalecał Bell z Operą a Bell nadawał się na T1. Nie u każdego postępowanie zgodnie z zaleceniami jest dobrą drogą, jeśli stosujemy np ochronę fungicydową tylko z danej firmy to jeszcze jakoś to można zrozumieć, ale jak z 2 lub 3 to czasami konieczne są roszady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich moje pytanie brzmi następująco co myślicie żeby dać na T2 CAPALO proszę o wypowiedzi bo zależy mi na czasie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kiepski wybór. W tej cenie będziesz miał Seguris. Lepszym wyborem będzie też Input

W przypadku 1 opcji rozumiem po 0,5 l każdego? Chyba lepiej by było Amistar bo ma fuzarioze kłosów w zwalczanych.

W przypadku Soligora nie ma nic na fuzariozy, czy mocno odbije się to na plonie?

to że Amistar ma fuzarioze w zwalczanych to nie znaczy że zwalcza. Soligor ma 2 substancje działające na fuzariozy - protiokonazol i tebukonazol

Menara zawiera propikonazol. A ja na T1 dalem Tilta Turbo który też zawiera propikonazol. Tak więc dwa razy będą te same substancje, dlatego jest to trochę nie w smak.

Soligor na tomiast ma w swym składzie tebukonazol, a mam już naszykowany tebukonazol solo na kłosa.

Menara możesz zastapić czystym epoksykonazolem + Acanto, lub Reveller

Mam pszenice po koniczynie i lucernie.

Na T1 poszedł 1l Wirtuoza.

Poki co jest dość czysto. Nie ma przebarwień itp.

Na T2 planuje : 0,5l Artea + 0,8 Rekord (epoksykonazol)

Co o tym myslicie?

W t2 dałbym jakąs strobiluryne np. Artea lub Rekord + Acanto/Amistar


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a czy na t2 sam reveller w dawce 0.8 wystarczy bo tak mi polecili w sklepie z opryskami zamiast falconu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

mozna:)


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a czy na t2 sam reveller w dawce 0.8 wystarczy bo tak mi polecili w sklepie z opryskami zamiast falconu

reveller może być ale w dawce 1 l

na na T3 w jakiej dawce dajecie tebu?

1 l/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

witam coś zaczęło trawić moją pszeniczkę zimową i kupiłem środek który polecił mi pan sprzedawca ponoć to jego najlepszy środek Bumper super 490 ec co o nim sądzicie ?

Dolne listki w pszenicy zaczęły się żółte robić podobnie jak czubki liści na dolnych pojawia się taki nalot biały i czy ten jedno razowy zabieg postawi na nogi pszenice czy trzeba czymś ją za jakiś czas dalej reanimować jeśli tak to co byście polecili ?

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

morfolina + jakiś triazol (epoksykonazol, tebukonazol, cyprokonazol)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj