Polecane posty

kazik8888    6

panowie na T1 poszedł wirtuoz 1l ale zabieg byl spóźniony poniewaz nie było warunków.

wszedł mi moczniak i czym go teraz skutecznie zwalczyć?

dac tilt turbo 1l?

ogolnie na T2 planowane mam Menara 0,4 l/ha + Olympus 1,8 l/ha a niby na to T2 to troche za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hh600    0

jak tylko mączniak to daj kendo 50

Edytowano przez hh600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Do milanreal1 Kolego, w odpowiedzi na moje pytanie pisałeś, że gdy zastosuję na T2 środek Seguris, to zabieg T3 może być troszkę ,,słabszy''. Ogólnie to postawiłem na środek Prosaro w T3, ponieważ wcześniej zastanawiałem się pomiędzy Osirisem, a Prosaro, lecz kolega cichy5540 słusznie podpowiedział, że Osiris zawiera epoksykonazol, który będzie wcześniej podany w Segurisie i lepiej byłoby nie powtarzać tych samych substancji. Dlatego wiec zdecydowałem się na Prosaro na T3.

Co byś kolego proponował na ten ,,słabszy'' zabieg T3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

co byście wybrali na zabieg T2 : soligor czy falcon, a może duet ultra??? zabieg będzie wykonany w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym oraz jęczmieniu jarym. dodam że na T1 nie było nic ze względu na brak kasiory

Soligor lub Duet ultra. Bardzo dobre środki na jeden zabieg. Wybierz co taniej wyjdzie i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Wg mnie Soligor a Duet ultra to całkiem inna jakość jak i cena. Soligor jakies 20zl droższy/ha(soligor 0,8l/ha), ale dużo lepszy. Tiofanat metylu to słaba substancja, sytuacje ratuje epoksynazol, ale de facto zostaje 1 substancja. W Soligorze mamy 3, dobrze usupelniajace sie substancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

co lepsze na T2 w pszenicy i pszenżycie? Soligor w dawce 0,8-0,9l/ha czy Epoksykonazol 125 1l/ha + chlorotalonil 500 1l/ha, T3 w pszenżycie nieplanowane

2 kombinacja jest lepsza.

Panowie planuje na T2 Starami 0.5l + Artea 0.5l. Ale na etykiecie wyczytalem mieszanie tych srodkow w dawkach 0.6 do 0.4 a dzialka tylko 2ha wiec tu moje pytanie czy taka dawka jaka chce dac bedzie wystarczajaca? Jak narazie zboze nie choruje a na T1 poszedl Duett star 1l + MIRAGE 0.5l.

Może być, po prostu działanie strobiluryny będzie trochę słabsze i krótsze.

Dzisiaj pryskałem pierwszy raz pszenice i pszenżyto bo pojawia się moczniak na dolnych liściach poszła menara można by powiedzieć że takie wczesne T2 i mam pytanie po ostatnim kawałku za 2 godziny padał deszcz, jak to się ma do skuteczności zabiegu bo na etykiecie nic nie pisze o opadach.

2 godz to wystarczy dobre wchłonięcie środka, tym bardziej że było ciepło.

witam tydzień po zastosowaniu 1,6 capalo , 0,33 modusa , 0,16 CCC ZYTO jest niższe o 10 - 15 cm w porównaniu do nie pryskanego .

czy tak silne działanie nie wpłynie na plon ? ccc było kosmetycznie tylko 0,16 .

No chyba właśnie tego chciałeś skracając. Myślałeś że po zastosowaniu regulatora żyto będzie rosło tak jak bez regulatora?

panowie na T1 poszedł wirtuoz 1l ale zabieg byl spóźniony poniewaz nie było warunków.

wszedł mi moczniak i czym go teraz skutecznie zwalczyć?

dac tilt turbo 1l?

ogolnie na T2 planowane mam Menara 0,4 l/ha + Olympus 1,8 l/ha a niby na to T2 to troche za wczesnie

Ile jest tego mączniaka? Jeżeli jest go dużo (zwróć uwagę m.in na próg szkodliwości) to warto zrobić poprawkę. Tilt byłby dobry, zawiera szybko działająca morfolinę. T2 planujesz bardzo dobre.

Do milanreal1 Kolego, w odpowiedzi na moje pytanie pisałeś, że gdy zastosuję na T2 środek Seguris, to zabieg T3 może być troszkę ,,słabszy''. Ogólnie to postawiłem na środek Prosaro w T3, ponieważ wcześniej zastanawiałem się pomiędzy Osirisem, a Prosaro, lecz kolega cichy5540 słusznie podpowiedział, że Osiris zawiera epoksykonazol, który będzie wcześniej podany w Segurisie i lepiej byłoby nie powtarzać tych samych substancji. Dlatego wiec zdecydowałem się na Prosaro na T3.

Co byś kolego proponował na ten ,,słabszy'' zabieg T3?

Z jaką choroba kłosów możesz mieć największy problem? Jak z fuzariozą to myślę że nawet sam tebukonazol w fazie kwitnienia byłby odpowiedni.

Programy ochrony wielu firm często wskazują że jak 2 zabiegi są zrobione dobrymi środkami to jest to wystarczające.

Chyba że u Ciebie warunki jednak są korzystne dla grzybów, monokultura zbóż, odmiana podatna, wysoka obsada to zawsze lepiej być przezornym.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie,

 

w pszenicy ozimej mam septorioza lisci. Mączniaka jak na razie nie widac

Na T1 dałem Bumper w dawce 0,5 l/h + 5 kg mocznika.

Wiem że "pojechałem po taniości", dlatego przy T2 bede musial wiecej zawalczyć jesli nie bedzie efektu.

Co polecacie jesli na septorioze w ns. zabiegu. Na jednym kawałku mam pszenice po pszenicy, w roku poprzednim walczyłem z septoriozą kłosa, ze wzgledu na przegapienie termonu walke raczej przegrałem, wiec spodziewam sie ze wzmożonego ataku

Dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie w jakiej kolejności wlewać do opryskiwacza. Medax top, CCC, Wirtuoz, siarczan i odżywki. Taka czy inna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Co byście polecili na septeriozę liści w pszenicy ozimej. Jakieś dwa tygodnie temu poszedł 0,7 tiltu + 0,7 mondataku. Mączniaka ładnie utrzymało ale septeriozę nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

witam tydzień po zastosowaniu 1,6 capalo , 0,33 modusa , 0,16 CCC ZYTO jest niższe o 10 - 15 cm w porównaniu do nie pryskanego .

czy tak silne działanie nie wpłynie na plon ? ccc było kosmetycznie tylko 0,16 .

 

Niezły dowcip :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgol    0

witam mam pytanie a mianowicie czy mozna łaczyć zabieg T2 Z T3? i jakie produkty nadaja sie do takiej mieszaniny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Z tego co wynalazłem w internecie to kolejność wychodzi następująco: Siarczan, odżywki, Medax top, Wirtuoz, CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co powiecie o Cerone dobry wybor na pszenice ,po zastosowaniu antywylegacza na 1 kolanko w dawce 1 l mało troche chyba wlałem i pszenica rosnie jak szalona a dostała 150N i boje sie żeby nie wyległa.Pszenica dostaje flagowego liscia to chyba moge zastosowac cerone?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

A jak dam cerone albo medax top przed lisciem flagowym to nie zaszkodzi,i ile tego medaxu na 1 ha jak wczesniej pryskałem zwykłym antywylegaczem w dawce 1l ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Co byście polecili na septeriozę liści w pszenicy ozimej. Jakieś dwa tygodnie temu poszedł 0,7 tiltu + 0,7 mondataku. Mączniaka ładnie utrzymało ale septeriozę nie bardzo.

Menara + Acanto, Rubric + Acanto


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Jak na początku tego tygodnia pryskałem na T1 niestety bo pogoda nie pozwoliła wcześniej to kiedy mam pryskać T2 jak tylko liści flagowy się pojawi czy to niebędzie czasem zaszybko od oprysku na T1 i czy tak puźno miało sens pryskanie T1 poszedł duett start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jaką masz faze? T2 będzie ostatnim zabiegiem czy nie?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

witam mam pytanie a mianowicie czy mozna łaczyć zabieg T2 Z T3? i jakie produkty nadaja sie do takiej mieszaniny?

Często zamiast 2 zabiegów robi się 1, ale fungicydami o długim okresie działania. O to pytasz czy o co innego?

Panowie co powiecie o Cerone dobry wybor na pszenice ,po zastosowaniu antywylegacza na 1 kolanko w dawce 1 l mało troche chyba wlałem i pszenica rosnie jak szalona a dostała 150N i boje sie żeby nie wyległa.Pszenica dostaje flagowego liscia to chyba moge zastosowac cerone?

No 1l CCC to trochę mało. Zdecydowanie powinieneś jechać z poprawką, a na liść flagowy etefon wychodzi bardzo dobrze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

losktos

T2 będzie ostatnim zabiegiem pujdzie chyba menara faza roślin to zależy gdzie ale tak strzelanie w źdzbło zboże jest dości wysoki a na lepszych ziemiach to jusz ten liści najwyżej się zakręca i opada i chyba będzie pokazywał się liści flagowy

Edytowano przez syba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Widze że nie tylko u mnie jest problem z septoriozą. U mnie poszło po 0,8 tiltu turbo + 0,8 mondtack i tylko z septoriozą problem pozostał. Na T2 czeka Acanto 0,6 + Rubric 1l ale to dopiero 8dni od T1 jest i chyba trochę za szybko by bylo na T2, co myślicie? Nie miałem jeszcze takiej sytuacji Flagowy pokaże sie za jakies iilka dni. Ciężki ten rok jakiś do ochrony jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Do milanreal1 Odnośnie jakiej choroby się obawiam w pszenicy, to fuzariozy i jeszcze coś pewnie się znajdzie, ponieważ na jednej działce są warunki sprzyjające chorobom grzybowym, występuje tam monokultura, a reszta pszenicy siana była po strączkach i kminku, więc tu raczej nie powinno być najgorzej. Co do obsady to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak masz fundusze na dobre T3 to na pewno nie zaszkodzi, po monokulturze fuzariozy jest dużo, ale po strączkowych też (fuzaria mają dobra przeżywalność przy korzeniach strączkowych).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj