Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3301 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:20

Zabiegi fungicydowe Kamilmkm - Jeśli o mnie chodzi, to na T2 planuję też epoksykonazol i chlorotalonil. Analizując tabelę skuteczności fungicydów w pszenicy wg HGCA, taki wariant powinien bardzo dobrze chronić ją przed chorobami. Ponadto na tym forum wiele razy podkreślali Użytkownicy, ze epoksykonazol to skuteczny triazol. Niektórzy wprawdzie bardziej polecają go na T1, a do ochrony kłosa tebukonazol. Niemniej ja zastosuje go na T2. A na T1 razem z ccc mam zamiar dać prochloraz+tebukonazol+fenpropidynę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 07:11
  •  

#3302 Share Marcin34

Marcin34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:48

Zabiegi fungicydowe czy to można mieszac T2 Menara 0,5 l + Acanto 0,5 l

#3303 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 13:57

Zabiegi fungicydowe mozna mieszac.menary wystarczy 0.4 l nawet

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3304 Share Marcin34

Marcin34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 14:00

Zabiegi fungicydowe a czy to już stosowałeś jak tak to jak to sie sprawdza

#3305 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 14:19

Zabiegi fungicydowe Nie stosowalem.Taka mieszanina jest zalecana na t2 i powinna działac głównie na rdze .Z septorioza moze byc roznie

#3306 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 16 marzec 2014 - 15:29

Zabiegi fungicydowe Sławek a stosowałeś kiedys Falcon na T2 sam?
Cena 170zł i daje go się 0.6l/ha.
Dodał bys coś do niego czy sam dałbyś?
Co ten srodek jest wartny?

A jak by tak dać 0.8-1.0l/ha?da to dobrą ochrone?

#3307 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2014 - 15:52

Zabiegi fungicydowe

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:41.

#3308 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 15:54

Zabiegi fungicydowe Czyli lepiej zastosować Sequrius

#3309 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 16:59

Zabiegi fungicydowe

Panowie mogę zrobić taki mix w pszenicy ozimej Ozon nawożenie około 150N bo bobiku na 2klasie:1,7wirtuoza+2l antywylegacza+0.4moddusa i to wszytko na 430litrów wody nie pogryzie się? nie przypali? może coś zmniejszyć lub może coś dodac?

Po co chcesz dać aż 1,7 l Wirtuoza, trochę nie za dużo? Jak chcesz już tyle dać (choć nie wiem po co), to lepiej za tę cenę zastosować inny fungicyd, będzie o niebo lepszy efekt.

#3310 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 17:52

Zabiegi fungicydowe Ja mam 3 odmiany pszenicy a najładniejszy Agil a najbrzydszy KWS OZON , ale rok temu KWS Ozon tez taki był.Dostał saletre i poszedł pięknie.
Ale jak zyje tyle lat to jeszcze nigdy nie miałem tak ładnej pszenicy a zimotrwałość taka samą ma Agil jak Ozon czyli 3.5.
Primus tez ładny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3311 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 18:35

Zabiegi fungicydowe Co powiecie o tych mieszankach.
Pszenica Ozima Bogatka siana drugi raz po centrali Charakterystyka http://www.danko.pl/node/83

T1 Tilt turbo 750 0,7l + Mirage 450 0,7l dodatkowo 30kg mocznika 7,5kg siarczanu magnezu + antywylegacz 725 1l ( 300l cieczy/ha)
T2 Fandango 0,8l + 18kg mocznika+ 7,5kg siarczanu magnezu.

Chciałbym dać coś drugi raz na skracanie przy t2 i jak jest cos tańszego i skutecznoego od fandango to wymienić. Co polecacie?

Edytowany przez URSUS16, 16 marzec 2014 - 19:21.

#3312 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2014 - 18:43

Zabiegi fungicydowe

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:41.

#3313 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 18:56

Zabiegi fungicydowe Z dawką azotu troche przesadziłem. Tak max 190-200 azotu. Mam cichą nadzieję na coś w granicach 5,5t. To sa moje początki, więc wybaczcie drobne przedobrzenia :D

#3314 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:47

Zabiegi fungicydowe

Sławek a stosowałeś kiedys Falcon na T2 sam?
Cena 170zł i daje go się 0.6l/ha.
Dodał bys coś do niego czy sam dałbyś?
Co ten srodek jest wartny?

A jak by tak dać 0.8-1.0l/ha?da to dobrą ochrone?

nie stosowalem falconu.polecam soligor 0.9 l na t2.sprawdza sie u mnie.skład podobny do falconu ale zawiera dobry triazol protiokonazol zamiast triadimenolu

#3315 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:24

Zabiegi fungicydowe

Po co chcesz dać aż 1,7 l Wirtuoza, trochę nie za dużo? Jak chcesz już tyle dać (choć nie wiem po co), to lepiej za tę cenę zastosować inny fungicyd, będzie o niebo lepszy efekt.

1,7 dlatego jest więcej niz 1ha a dokładnie 1,40 a planowałem dac w pełnej dawce 1,20 na ha więc wyszło mi 1,7. a po za tym chyba wirtuoz to jeden z lepszych fungicydów z tego co się dowiedziałem na forum i sam sprzedawca mi mówił ze to środek z górnej półki i mało kto daje taki dobry środek na t1

Edytowany przez lebek5, 16 marzec 2014 - 21:14.

#3316 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:02

Zabiegi fungicydowe

Chciałbym się poradzić odnośnie ochrony T1 pszenicy, odmiany głównie Ozon i Tulsa i w większości po przedplonach jęczmienia i pszenicy, ziemia ciężka, 3-4 klasa, nawożenie azotowe zaplanowane na ok. 150kg N. Na chwilę obecną pszenica jest ładna, gęsta, 2 tygodnie temu dostała 50kg N w RSM i dlatego myślę nad dobrą ochroną, jak na razie brak objawów chorób.
Jeszcze do niedawna miał iść Bumper Super, ale w tej chwili raczej jestem za innymi rozwiązaniami. Myślałem też nad dodaniem do niego Topsinu 0,8-1L, ale raczej to niewiele pomoże na choroby podstawy źdźbła. Chciałem także choć na części zastosować Aviatora na pierwszy zabieg jednak aktualnie nie można go jeszcze dostać a chciałbym sobie w najbliższych dniach już skompletować środki. Aktualnie mam wymyślone takie warianty:

1) Unix - często tu polecany na monokultury, jednak trochę zmodyfikowałem go pod moje stanowiska do następującej mieszaniny: Unix 0,7kg + Prochloraz 1L, cenowo wychodzi jak sam Unix w dawce 1kg (ok. 200zł) a wydaje mi się, że dodatek prochlorazu zabezpieczy szczególnie odmianę Ozon przed septoriozą liści, a także działanie na choroby podstawy źdźbła tej mieszaniny chyba gorsze nie będzie a niżeli samego unixa. We wszystkich znalezionych materiałach Unix jest polecany wyłącznie solo lub z tiltem (triazol i morfolina) i tak właśnie się zastanawiam czy mieszanka unixa z prochlorazem (imidazol) będzie bezpieczna, jak to oceniacie? Czy ta ochrona dotrzyma do liścia flagowego przed septoriozą?

2) wczoraj wymyślony wariant po przeanalizowaniu dostępnych środków w sklepach: Cerelux Plus 0,8L (flusilazol 130g i fenpropimorf 300g) + Prochloraz 400g. Flusilazol wg HGCA ma bardzo dobre działanie na podstawę. Może trochę go mało, ale niestety Alertu solo nie znalazłem w sprzedaży. Myślę, że jako dodatek do prochlorazu świetnie by się sprawdził. Taki zestaw wychodzi ok 150-160zł.

Na T2 planuję zastosować coś z epoksykonazolem (Seguris lub taniej Epoksykonazol + Gwarant) więc nie chce go dawać na T1.
Trochę się rozpisałem, ale chciałem to ładnie przedstawić, jestem bardzo ciekaw waszych opinii na temat wyżej przedstawionych mieszanin.

W pierwszym wariancie jest drogo i słabo na mączniaka. Za 200 PLN możesz dać Capalo ok1,8 l/ha lub Input 1l ew Bell 1l +Kendo /Talius/ Property ew morfoliny na mączniaka. Każdy z wariantów będzie kompletny i dobry na podstawę.
Wariant drugi - za 150 -160 PLN też można Mieć 1,5l Capalo lub Bell+ morfolina. Moim zdaniem gorzej nie będzie.
Czy u ciebie jest aż tak dramatycznie z podstawą źdżbła?
T2 można z małym dodatkiem strobiluryny ale tak jak napisałeś też ok.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#3317 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 16 marzec 2014 - 21:04

Zabiegi fungicydowe Wirtuoz aż takim rewelacyjnym środkiem to nie jest, ale jest dość dobry i w tej cenie jest całkiem przystępnym rozwiązaniem. Alternatywą w cenie i działaniu dla Wirtuoza będzie:
Tilt Turbo + Mirage/Atak, Duet Star + Mirage/Atak
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3318 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:27

Zabiegi fungicydowe A wiecie gdzie można dostać bell i flexity 300sc ( czysty metrafenon) bo w mojej okolicy to nawet nikt nie słyszał o tym a o dostępności można marzyć ...

Pozatym co dołożyć jako drugą substancje na podsuszkowe w mieszance tiltu i prochlorazu(pszenica po pszenicy)?

Edytowany przez renovoltage, 16 marzec 2014 - 21:32.

#3319 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:55

Zabiegi fungicydowe Czy ja wiem czy jest dramatycznie źle z chorobami podstawy źdźbła. Raczej większych problemów z nimi nie miałem w poprzednich latach, ale i nawożenie nie było tak intensywne jak teraz. Martwi mnie kiepski płodozmian (powoli staram się go urozmaicić) i długa wegetacja w tym roku. Jeśli chodzi o mączniaka to nie miałem z nim nigdy problemów po Bumperze Super, który zresztą nie jest specjalistą na mączniaka więc po prostu się nim nie przejmuje. Najbardziej to septorioza, DTR i fuzarioza dają mi w kość.
Szukam też ciągle jakiś ciekawych i niezależnych porównań substancji skutecznych na podstawę źdźbła, najlepiej uwzględniające różnicę w plonie po zastosowaniu rożnych substancji na T1 ale nic sensownego jak dotąd nie znalazłem, gdyż tak się zastanawiam czy jest sens ulepszać Prochloraz na pierwszy zabieg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3320 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 marzec 2014 - 21:56

Zabiegi fungicydowe

@Milanreal1 to co polecisz mi na zabieg T1 w pszenżycie i życie hybrydowym ??? Wydaje mi się że w tym roku jesienny zabieg fungicydowy dobrze zrobił bo jesień była długa mokra i ciepła a zimy prawie wogóle

Dobra zaprawa powinna jesienią ochronić przed chorobami. Niektórzy producenci nawet twierdzą że dobra zaprawa ochroni łan nawet do fazy liścia flagowego i nie trzeba stosować T1 choć dla mnie to trochę przesada.

odradzam mieszanie wirtuoza z moddusem.przypala końcówki lisci

Wirtuoz zawiera tebukonazol czyli w tym wypadku nie dziwi mnie że razem modduem będą przypalenia.

Panowie co moge zastosowac w pszenicy na T2/T3 w fazie liscia flagowego,aby zabieg zabezpieczyl rowniez klos przed fuzarioza?? Cena okolo 80 zl? W od maja do lipca nie bedzie mnie w domu takze zabieg T3 nie wchodzi w gre. Czy moge w T2 chociaz troche ochronic pszenice przed fuzariaza klosow??

Ogólnie to ciężko jest dać taki fungicyd żeby zabezpieczył przed fuzariozą w fazie kłoszenia, a w fazie liścia flagowego to niemożliwe. A 80zł to mało, za tyle dasz dobrą ochronę przed fuzarioza w fazie kwitnienia.

Chciałbym się poradzić odnośnie ochrony T1 pszenicy, odmiany głównie Ozon i Tulsa i w większości po przedplonach jęczmienia i pszenicy, ziemia ciężka, 3-4 klasa, nawożenie azotowe zaplanowane na ok. 150kg N. Na chwilę obecną pszenica jest ładna, gęsta, 2 tygodnie temu dostała 50kg N w RSM i dlatego myślę nad dobrą ochroną, jak na razie brak objawów chorób. Jeszcze do niedawna miał iść Bumper Super, ale w tej chwili raczej jestem za innymi rozwiązaniami. Myślałem też nad dodaniem do niego Topsinu 0,8-1L, ale raczej to niewiele pomoże na choroby podstawy źdźbła. Chciałem także choć na części zastosować Aviatora na pierwszy zabieg jednak aktualnie nie można go jeszcze dostać a chciałbym sobie w najbliższych dniach już skompletować środki. Aktualnie mam wymyślone takie warianty: 1) Unix - często tu polecany na monokultury, jednak trochę zmodyfikowałem go pod moje stanowiska do następującej mieszaniny: Unix 0,7kg + Prochloraz 1L, cenowo wychodzi jak sam Unix w dawce 1kg (ok. 200zł) a wydaje mi się, że dodatek prochlorazu zabezpieczy szczególnie odmianę Ozon przed septoriozą liści, a także działanie na choroby podstawy źdźbła tej mieszaniny chyba gorsze nie będzie a niżeli samego unixa. We wszystkich znalezionych materiałach Unix jest polecany wyłącznie solo lub z tiltem (triazol i morfolina) i tak właśnie się zastanawiam czy mieszanka unixa z prochlorazem (imidazol) będzie bezpieczna, jak to oceniacie? Czy ta ochrona dotrzyma do liścia flagowego przed septoriozą? 2) wczoraj wymyślony wariant po przeanalizowaniu dostępnych środków w sklepach: Cerelux Plus 0,8L (flusilazol 130g i fenpropimorf 300g) + Prochloraz 400g. Flusilazol wg HGCA ma bardzo dobre działanie na podstawę. Może trochę go mało, ale niestety Alertu solo nie znalazłem w sprzedaży. Myślę, że jako dodatek do prochlorazu świetnie by się sprawdził. Taki zestaw wychodzi ok 150-160zł. Na T2 planuję zastosować coś z epoksykonazolem (Seguris lub taniej Epoksykonazol + Gwarant) więc nie chce go dawać na T1. Trochę się rozpisałem, ale chciałem to ładnie przedstawić, jestem bardzo ciekaw waszych opinii na temat wyżej przedstawionych mieszanin.

1. unix ok, ale po co z prochlorazem? Przed chorobami podstawy źdźbła unix jest zdecydowanie lepszy, przed mączniakiem czy septoriozą na porównywalnym poziomie. Wg mnie lepiej jak dasz do unixu ten tilt, propikonazol do liścia flagowego powinien dać radę z cyprodynilem.
2. Jest taniej ale lepsza jest ta mieszanina 1.
T2 ok.

to mnie nie uspokoiłeś, cięzko będzie zrobić 3 opryski na n pierwsze kolanko i wszystko w dobym momęcie (odchwaszczanie,skracanie,ochrona)

Sporo herbicydów zaleca się dawać jeszcze w fazie krzewienia więc nie będzie takiego nawału na 1 zabieg.

czy to można mieszac T2 Menara 0,5 l + Acanto 0,5 l

Można, z menara można zejść do 0,4. Może poszukaj zamienników amistaru, są w porównywalnej cenie do acanto a są jednak lepsze.

Sławek a stosowałeś kiedys Falcon na T2 sam? Cena 170zł i daje go się 0.6l/ha. Dodał bys coś do niego czy sam dałbyś? Co ten srodek jest wartny? A jak by tak dać 0.8-1.0l/ha?da to dobrą ochrone?

Falcon jest średni, a wyższa dawka to bez sensu. Za 170zł można dać porządne t2.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)