Polecane posty

tymtus    42

Ja na T2 jadę z Falconem, a na T3 daję Tebu.

T2 niby mógłbym już zrobić na dniach, ale sam nie wiem czy jechać, czy się wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

@ grzesiek

0,6l Acanto + 0,5l epoksykonazolu (Soprano 125 SC) i będzie malinowo

Edytowano przez Krisma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krisma ale wole żeby było tonażowo :rolleyes: a nie malinowo hehe. A tak serio to chyba tak zrobie bo zastanawiałem się nad dodaniem Menary 410 ale ma priopikonazil ten sam co dawałem w tilcie na T1, a lepiej chyba nie powtarzać środków. Więc kupie chyba tak jak doradzasz rubrica 125 SC to to samo. Ale 0,5l wystarczy domieszać?? Nie za skromnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

to wy juz o t2 myslicie roznica w wegetacji jest bo w moim rejonie dopiero skracanie a 4 ha mam po kuku to dopiero jutro bede od chwastu pryskal dopiero konczy krzewienie przynajmniej tak bylo przed swietami mam zamiar lancetem pryskac. tak jak z rzepakami widzialem w galerii ze juz cale pola zolte a u nas dopiero zacznie za jakis tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Panowie robił już ktoś T2?

W tym roku po namowie z kolega postanowiliśmy wspólnie zakupić Acanto i Tilt Turbo na T2.

0.8l/ha Acanto+0.8l/ha Tilt pójdzie na T2.--------Powinno być lepiej jak Sequris:)

Ten Tilt na T2 to niekoniecznie chyba........ T2 to głównie septoria i rdze ew poprawka na mączniaka jeśli był słabo na T1. Morfolina na T2 moim zdaniem zbyteczna, propikonazol na septoria i rdze słabiutko. Weź Acanto, 0,6-0,8 i + Menara 0,4 lub epoksy 0,7-0,8 . Może być jeszcze 0,5 Acanto+1l Gwarant+ 0,5 epoksy. Swoją drogą - co poszło na T1?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Na połowe pszenicy poszedł Wirtuoz a na połowe Tilt+Mirage.

Wirtuoz 1.3l/ha

Tilt 0.8+0.9l/ha Mirage.

Ale nie wiem czy było co z tego bo kropiłem jak było 10*C a w nocy było 1*

Także mam wątpliwości czy T1 się udało.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Wy już T2 myslicie a ja dopiero w piątek jechałem na t1, jak myślicie dużo za póżno? poszło capallo+cerone+plonvit co byście polecili na t2?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

przed wczoraj pszenica dostała siarczan magnezu 5kg + wuxal mikro 1l + tilt turbo 1l + antywylegacz płynny 675 SL 1,5l

 

teraz pytanie co dobrego w miare taniego na T2 który planuję wykonać na liść flagowy i na tym koniec ochrony tylko 2 zabiegi co proponujecie?

 

 

w jakiej kolejności wlewałeś te środki do opryskiwacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na T2 kupilem Menare ale mam jeszcze Gwaranta i Tebu...czy moge do Menary dodac Gwarant?jak tak to w jakiej ilosci?

Jak najbardziej możesz dodać gwarant do menary. Menara jest zalecana z olympusem a tam jest chlorotalonil. 0,4l menary+1l gwaranta. I ten 1l to tak minimum, jak odmiana bardziej podatna na septoriozę to nawet 1,5l.

Pierwszy zabieg wykonany z użyciem prochlorazu, epoksykonazolu, fenpropidyny.

Teraz pytanie co będzie najlepsze na T2( przy nawożeniu zakładanym około 230 N, przepdlon zbożowy ) , seguris 0,8l , fandango , fusaro , soligor , czy może mieszac coś samemu np ( epoksykonazol , chlorotalonil , fluchikonazol )? Ma być dobrze ale im taniej tym lepiej pszenica podatna na septoriozę i rdzę .

Z tych środków które wymieniłeś seguris jest najlepszy. W cenie wychodzi dość sporo, ale na poziomie fandango.

Na t1 mam tilt turbo 1l do tego mam zamiar dać 0,3l moddusa + 0,7l antywylegacza płynnego. Mogę do tego jeszcze dać siarczan magnezu? Ile przed opryskiem a ile po oprysku mogę rozsiać saletrę, czy nie ma to żadnego znaczenia?

Oczywiście że mozesz dodać siarczan, zawsze korzystnie wpływa na rośliny. A saletra nie ma żadnego znaczenia. Możesz dać nawet godz po zabiegu.

Pryskalem w słoneczny dzień fungicydy +0,2 modusa+0,8 antywylegacza. Po tygodniu pojawiły sie przypalone końcówki liści w przenicy , czy to przez modusa?

To nie przez moddusa a przez warunki atmosferyczne. Gdybys opryskał wieczorem przypaleń by nie było. Wpływu na plon nie powinno być żadnego.

Witam!

Koledzy doradźcie co zastosować na T2 w pszenicy ozimej, nawożenie na poziomie 180-200N/ha. Na T1 poszła mieszanina Tiltu turbo + Mondatak, a na jednej działce Tilt turbo + Unix. Wcześniej przez 3 lata na T2 stosowałem mieszaninę Artea + Amistar (0,4l + 0,6l). W tym roku zastanawiam się nad zastosowaniem środka Seguris? Jakie jest wasze zadanie panowie? A może macie jakieś lepsze propozycje?

Dodam, że ma to być konkretny zabieg i nie koniecznie tani. Oczywiście będzie też stosowany zabieg na T3. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

W T2 seguris fajniej wypada, szczególnie na septoriozę. Mieszanina artea z amistarem jest bardzo fajna na T2/T3, gdy jest spore ryzyko rdzy brunatnej, czerni kłosów i fuzariozy. Przy dobrych wiatrach seguris może byc ostatnim zabiegiem, lub na T3 wystarczy stosowanie tanszych srodków które poradza sobie z fuzariozą.

milan chodzi mi o zabieg T3 w pszenicy czyli jak zaczyna kwitnąć wtedy wykonać zabieg i nic się nie stanie

Tak, kwitnienie w pszenicy to najodpowiedniejszy moment aby zapanowac nad fuzariozą. To taki newralgiczny moment kiedy dochodzi do infekcji kłosów.

milan jakbyś mógł mi odpowiedzieć co tej pszenicy dolega nadole ma takie żółte liście czy to grzyb czy czegoś jej brakZdjęcie0054.jpg

Wyglada mi to przede wszystkim na niedobór magnezu. Azotu też nie za wiele. Niedobór magnezu czesto jest spowodowany kwasnym odczynem.

Panowie robił już ktoś T2?

W tym roku po namowie z kolega postanowiliśmy wspólnie zakupić Acanto i Tilt Turbo na T2.

0.8l/ha Acanto+0.8l/ha Tilt pójdzie na T2.--------Powinno być lepiej jak Sequris:)

Chciałes lepiej, wyszło gorzej. Zreszta szczerze mówiąc to seguris to taka najwyzsza półka i raczej ciężko zrobic taka kombinację która będzie porównywalna. Tilt jest bardzo dobry na T1, w T2 już nie, ta morfolina nie jest taka super. W T2 najczęściej to nie mączniak jest zagrozeniem a raczej septorioza czy rdza. Acanto to słąby efekt fitotoniczny, słabe zabezpieczenie przed septoriozą.

Jak to właśnie jest z tym T2? Wiadomo że pierwsze co to obserwacja łanu i w razie czego interweniowanie jak się jakieś grzybki pojawią. Ale tych chorób jest kilka a oprysk będzie jeden i np. gościu u którego kupuje środki mówił że jak pojawiają się pierwsze pylniki to jest idealny moment na zwalczania septoriozy. Na T1 dałem Tilta 0,9l + Atak 0,9l myślę że w miarę dobry zestaw ale do tej fazy to pszenicy w dobrej kondycji raczej nie utrzyma. A co Koledzy planujecie na T2? Ja się przymierzam dać coś grupy strobiluryn. Amistar 250 lub acanto a może coś innego z tej grupy? No i coś domieszać do tego, najlepiej jakies triazole. Może coś doradzicie? Pzdr!

Co do septoriozy to przed nią najlepiej zapobiegać, za długi okres inkubacji. Przy objawach to już jest problem.

Ja będe dawac na T2/T3 menara z amistarem ale na żyto, presja rdzy ogromna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u mnie na T2 pójdzie Soligor i na jednej parceli Falcon z ub. roku.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

U mnie również liść flagowy na ładniejszych kawałkach już zaczyna się wyłaniać. Zabieg T1 (Bumper Super) poszedł 3 kwietnia, tak więc może jeszcze w tym tygodniu pójdzie T2 (safir+gwarant), zależy jak się pogoda ułoży, a następnie na T3 w okolicach kłoszenia dam Fandango. Na cały tydzień ponad 20st zapowiadają, wilgoci u mnie pod dostatkiem więc zboże rośnie szybciutko, a i grzybki też dobre warunki mają do rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

sam soligor starczy na t2/ t3?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No właśnie co lepsze Soligor czy falcoln na T2 :) bo wiele osób ma dylemat.

Milanreal co ty o tym sądzisz?

 

 

Chciałes lepiej, wyszło gorzej. Zreszta szczerze mówiąc to seguris to taka najwyzsza półka i raczej ciężko zrobic taka kombinację która będzie porównywalna. Tilt jest bardzo dobry na T1, w T2 już nie, ta morfolina nie jest taka super. W T2 najczęściej to nie mączniak jest zagrozeniem a raczej septorioza czy rdza. Acanto to słąby efekt fitotoniczny, słabe zabezpieczenie przed septoriozą.

 

Co do septoriozy to przed nią najlepiej zapobiegać, za długi okres inkubacji. Przy objawach to już jest problem.

Ja będe dawac na T2/T3 menara z amistarem ale na żyto, presja rdzy ogromna.

Nic straconego to tylko przymiarki :)

Ile wyjdzie mnie na 1ha Manera + Amistar? i jaka dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

Mam pytanie, mam dużą presję ze strony septoriozy w pszenicy- odmiana banderola i Muszelka. Na pierwszy zabieg poszedł, tilt turbo 0,7l + mondatak 0,8, ale dolne liście mocno żółkną :( . Co proponujecie na drugi zabieg. Myślałem nad Discobolem 1,3l + Rubric 0,5l lub Amistar 0,4 l + 1l Rubric. Co o tym sądzicie? Czy ktoś ma może inne propozycje? z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Między Soligorem a Falconem jest trochę różnicy, bo Soligor sobie lepiej poradzi ze septoriozą, ale cenowo wychodzi gorzej, a to też gra dużą rolę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a jak przy nich wypada duet ultra ktory jest w cenie podobnej do falcona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Siemka

panowie pryskam fungicydami dopiero teras bo pogoda nie pozwalała pryskam deutt start + antywylegacz i mam pytanie czy do tego mogę dodać jakieś nawozy i mikroelementy chcę pyskaci pszenżyto ozime i chciałbym coś dodać żeby je wzmocnić i zwiększyć plon ;) pod koniec tego tygodnia pójdzie na nie 150 kg/ha saletry ,i jeśli mi coć doradzici to na jakich końcówkach mam to pryskać i na ile wody bo samym deutt start + antywylegacz pryskałem 270 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

 

dziś pryskałem pszenice bamberke na T1 poszedł Wirtuoz 1l/ha + 6,5kg/ha Rosasol 29-10-10 ( z mikroskładnikami ) T2 będzie ostatnim zabiegiem więc wystarczy Osiris 2,5l/ha? kiedy pryskać na T2 ( w jakiej fazie rozwoju pszenicy ) Bedą tylko dwa zabiegi ochronne

 

W przypadku dwuzabiegowej ochrony proponujemy zastosowanie Osirisa w wyższej w dawce 2,5 l/ha ( ewentualnie przy pojawieniu się suszy w miesiącu maju obniżyć dawkę do 2 litrów na ha). Jeśli chodzi o termin stosowania to najlepiej oprysk wykoniać maksymalnie 4 tygodnie po zabiegu wirtuozem.

 

dlaczego ten srodek jest tak ciężko kupić Swing Top 183 SC

 

Zakup srodka Swing Top 183 SC na pewno jest mozliwy w firmie Osadkowski oraz HaGe Polska, a także w sklepach zaoptrujacych sie w tych hurtowniach.

 

mam duett ultra, lotus i mondatak - rzeźbić jakąś mieszkankę na T1 czy sam duett da sobie radę?

 

W przypadku intesywnie prowadzonego łanu z zagrożeniem ze strony chorób podstawy źdźbła można zrobić poniższą mieszaninę:

 

Duett Ultra 0,4

Mondatak 0,7

Lotus 0,5

jeśli chodzi o mniej intensyne plantacje lub prowadzone intensywnie ale bez zagrożenia ze strony chorób podstawy źdźbła lub małym zagrożeniem to moge polecić poniższą mieszaninę:

 

Duett ultra 0,6

Lotus 0,5


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colorado    3

1. WP

proszek do sporządzania zawiesiny wodnej

2. WG

granule do sporządzania zawiesiny wodnej

3. SC

koncentrat w postaci stężonej zawiesiny

4. SE

zawiesina-emulsja

5. CS

zawiesina kapsuł

6. EW

emulsja, olej w wodzie

7. EC

koncentrat do sporządzania emulsji wodnej

8. OD

koncentrat w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj