Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3261 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 20:43

Zabiegi fungicydowe Witam. Panowie co powiecie na mieszaninę propikonazol + tiofanat metylowy na zboża w T1? Głównie pszenica ozima pszenżyto i jęczmienia ozimego znikome ilości (0.3ha) Propikonazol z Bumper 250 EC + tioofanal metylowy z Topsin M 500 SC? Rok temu stosowałem mieszaninę Bumper + Mirage i gdzie dobry przedplon (gryka rzepak warzywa ) wystarczył a gdzie przedplon żbożowy niestety z łamliwością i zgorzelem nie poradził sobie. Co sądzicie o takiej mieszaninie? Dość tanio wychodzi według cen ze sklepu internetowego Rudnik.
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 07:14
  •  

#3262 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 11 marzec 2014 - 22:38

Zabiegi fungicydowe kiepsko to widzę achcesz mieć tanio czy dobrze?

Edytowany przez thug, 11 marzec 2014 - 22:40.

Thug

#3263 Share arknaw

arknaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:51

Zabiegi fungicydowe Panowie i Panie.
W tym roku chciałbym rozpocząć przygodę z fucgicydami. Do opryskania przeżyto ozime, jęczmień jary i częśc żyta. Planuje 2 zabiegi na każde ze zbóż. Przejrzałem temat i na przeżyto było by:
T1 - Titl Turbo 0.6l/ha+ Mirage 0.8l/ha
T2 - Falcon 0.6l/ha.
Czy moge takie srodki stosować też na żyto i jęczmień (w takich samych dawkach)? W jaki okresie wykonywać pierwszy zabieg dla ozimych a kiedy dla jęczmienia (już w marcu czy raczej kwietniu?) Ziemie słabe - 4. i 5 klasa. Przepraszam za laickie pytania ale to moje pierwsze kroki z fungicydami

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3264 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 07:33

Zabiegi fungicydowe

T1 ok, T2 nie wiem po co chcesz ten rubic dodawać. Jak dasz w odpowiednim terminie to i cyprokonazol w revellerze zrobi swoje. Artea w T3 jest dobra, na fuzariozy trochę może być słabsza lub porównywalna, a z ewentualną septoriozą plew czy czernią raczej powinna być lepsza. Tebukonazol w T3 jest bdb, ale czasem warto coś do niego dodać.

W sobotę przejazdem wstąpiłem do dobrze zaopatrzonego sklepu zapytać się o środki. Gość miał trochę wolnego czasu więc w luźnej rozmowie doradził mi właśnie na T2 REVELER. W tamtym roku na T1 dałem 1,25 wirtuoza T2 0,6 falkon i byłem bardzo zadowolony.
W tym roku również planuje na T1 wirtuoz (chociaż czytając to forum kusi mnie dać tilt turbo + miraż), na T2 dam na części falkon a na reszcie reveler.

#3265 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 12 marzec 2014 - 14:46

Zabiegi fungicydowe z teog co wiem to fungicydy od 1 kolanka zazwyczaj stosuje sie czyli jak na połowie pedów głownych wymacasz 1 kolanko w odległosci 1cm nad ziemia to mozesz wjezdzac z fungicydami ale trzeba uwazac na przymorzki.

Teraz pytanie mam takie; na T1 w pszenzycie zastosowac lepiej wirtuoz czy capalo??w tym tyogdniu kupuje srodki i mam dylemat co do tych dwoch tutaj...który mi podstawe zabzepieczy dobrze?

#3266 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2014 - 14:58

Zabiegi fungicydowe

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:42.

#3267 Share arknaw

arknaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 17:35

Zabiegi fungicydowe

...Do opryskania przeżyto ozime, jęczmień jary i częśc żyta. Planuje 2 zabiegi na każde ze zbóż. Przejrzałem temat i na przeżyto było by:
T1 - Titl Turbo 0.6l/ha+ Mirage 0.8l/ha
T2 - Falcon 0.6l/ha.
Czy moge takie srodki stosować też na żyto i jęczmień (w takich samych dawkach)? ... Ziemie słabe - 4. i 5 klasa.

A odpowie ktos jeszcze na to pytanie. Z góry dzięki

#3268 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 19:08

Zabiegi fungicydowe Ja stosowałem taka ochrone rok temu. T1 bede stosował w tym roku takie same na T2 chcem wprowadzic zmiany ponieważ celuje w wyższy plon. Nie wiem jakie masz ziemie ale jeśli masz 4-5 klase to na cuda sie nie nastawiaj i mozesz zostawic taka ochrone tiltu dłabym 0,7-0,8 i T2 przeciągnoł do momentu az kłos bedzie wychodził na wierzch. Aczkolwiek obserwuj czy choroby Ci flagówki nie zżeraja

#3269 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 marzec 2014 - 23:23

Zabiegi fungicydowe

Witam. Panowie co powiecie na mieszaninę propikonazol + tiofanat metylowy na zboża w T1? Głównie pszenica ozima pszenżyto i jęczmienia ozimego znikome ilości (0.3ha) Propikonazol z Bumper 250 EC + tioofanal metylowy z Topsin M 500 SC? Rok temu stosowałem mieszaninę Bumper + Mirage i gdzie dobry przedplon (gryka rzepak warzywa ) wystarczył a gdzie przedplon żbożowy niestety z łamliwością i zgorzelem nie poradził sobie. Co sądzicie o takiej mieszaninie? Dość tanio wychodzi według cen ze sklepu internetowego Rudnik.

Jak chcesz zrobić tanio to niestety skuteczność będzie słaba. Tiofanat metylowy sobie odpuść, obecnie słaby na wszystko, skuteczny w drenowaniu kieszeni (mimo ze jest tani, to jaki z niego pożytek jak jest nieskuteczny?). Na t1 daj przynajmniej leander, lub tilt turbo tam tez dodatkowo będzie propikonazol. A na podstawę to najtańszy o jednocześnie dobrej skuteczności jest prochloraz.

Teraz pytanie mam takie; na T1 w pszenzycie zastosowac lepiej wirtuoz czy capalo??w tym tyogdniu kupuje srodki i mam dylemat co do tych dwoch tutaj...który mi podstawe zabzepieczy dobrze?

Teoretycznie capallo wypada lepiej, ale w badaniach ich efekty są porównywalne.

Stosowałem Wirtuoza i w monokulturze przepuścił choroby podstawy, a w pszenżycie moderato mączniaka, ale plon bardzo ładny, jak na moje warunki. Capalo zdecydowanie droższe, tylko tyle z doświadczenia mogę powiedzieć, a teoretycznie powinno być lepsze.

Bo monokulturze często spotykana jest fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła. Jako że orientujesz się w temacie to raczej wiesz że fungicydy maja z nią problem. A nawet jak to była łamliwość, to możliwe że są to szczepy na które nie działa prochloraz, więc wirtuoz może nie dać rady. Z publikacji widziałem że na fuzaryjną najlepiej daje rade unix, ale nadal to skuteczność nie jest bardzo wysoka.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3270 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 marzec 2014 - 23:38

Zabiegi fungicydowe

@milanreal1 Dodaje się soprano bo koszt mniejszy a efekt powinien być lepszy. Lepiej Reveller 0.5 + 0.6 epoksykonazol.

Nie jestem do tego przekonany, ale jak tam uważasz ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3271 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 07:12

Zabiegi fungicydowe Po co 200g/ha strobi to raz, 2 że napewno mocniejszym triazolem jest epoksykonazol :)

#3272 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 13 marzec 2014 - 07:43

Zabiegi fungicydowe Panowie kiedy się szykujecie na T1?

#3273 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 09:08

Zabiegi fungicydowe co sadzicie o zabiegu na T1 w przenzycie i pszenicy: Tilt Turbo 0,7l + Mirage 0,7l? przedplon zboza, klasa IV, oczekiwany plon 5 ton.

#3274 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 13 marzec 2014 - 11:05

Zabiegi fungicydowe Myślę, że jeszcze nie ma co się spinać. Do tego w przyszłym tygodniu ma być ochłodzenie.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3275 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 12:38

Zabiegi fungicydowe co sadzicie o zabiegu na T1 w przenzycie i pszenicy: Tilt Turbo 0,7l + Mirage 0,7l? przedplon zboza, klasa IV, oczekiwany plon 5 ton. oczywiscie cena srodkow odgrywa duza role :)

#3276 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 13 marzec 2014 - 17:14

Zabiegi fungicydowe Bardzo dobry zabieg tylko 0.9 Tilt+0.7 Mirage.

#3277 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:56

Zabiegi fungicydowe Z tego co wiem, to jest to dosyć tanie i dobre rozwiązanie, sam je będę stosował w tym roku :)

#3278 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:39

Zabiegi fungicydowe Na T1 do prochlorazu i tebukonazolu (Zafir 400 EW) mogę dodać fenpropidynę (Leander 750 EC)? Jeśli tak, to w jakich proporcjach? No i czy ewentualnie jeszcze mogę do tego dodać ccc?

#3279 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 19:42

Zabiegi fungicydowe Cholera wstawiłem dwa posty tutaj i gdzieś zniknęły ... Jak to możliwe?
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3280 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 13 marzec 2014 - 20:20

Zabiegi fungicydowe kombinacja omawiana w tym temacie setki razy, cofnij się parę stron wstecz :)

@lukaszm mozesz dodać. Myśle ze 0,5 leanderu powinno wystarczyć. Zafiru zalecają 1 l ale wychodzi wtedy trochę mało prochlorazu. Dobrze by było tak 1,2

Edytowany przez losktos, 13 marzec 2014 - 20:23.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)