Polecane posty

Ulman    5521

Podobno będzie niegorszy od metrafenonu na podstawe i mączniaka, a nawet ma co nieco pomóc na septorie. Za kilka miesięcy będę wiedział czy jestem jeleń, czy nie :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

a mieszasz capalo z moddusem i ccc? bo ja po poprzednim roku troche boje się mieszać, a z drugiej strony brak pogody,a ja chwastów jeszcze nie zrobiłem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorz    0

Witam a co powiecie na zabieg w pszenicy :

T0 Sarfun 0,4. ,

T1 Track 0,8 + Corbel 0,3 ,

T2 Allegro 0,6+ Tebu 0,5.

W jęczmieniu jarym :

T1 Mondatak 0,8+Corbel 0,3+Tebu0,5

T2 Allegro 0,6+ Tebu 0,4

Edytowano przez gregorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a jaka temperatura byłaby optymalna na zabieg siarczanem magnezu + wuxal mikro +tilt + antywylegacz płynny? Z punktu widzenia nawozów pochmurna a antywylegacza słoneczna i ile stopni C zbytnio wpływu na temperature nie mamy tylko wyczekiwać optymalnej.

Minimum 10 stopni, optymalna 15 stopni. Z nawozów dolistnych najbardziej agresywny jest mocznik, ale go nie dajesz więc nie ma tak dużego ryzyka.

Panowie 0,3 Modusa i 1 L CCC 720SL na skracanie pszenicy wystarczy?

Jaka odmiana i jakie nawożenie? Bo to takie maksymalne ilości na 1 zabieg, powinno skrócić i mocno usztywnić ;)

witam wszyskich pytanie jaki warian wybrac czy najpierw sypnać saletry na przeżyto i pszenice bo sie place jaśniejsze pojawiły na gorszej ziemi

czy oprysk dać od grzyba+antywylegacz +moddus dzięki za pomoc

Jak faza jest odpowiednia to najpierw skracanie, potem saletra.

Mineral więc tak: ilość cieczy na hektar 200 l zabieg był wykonywany od 11 do 19 godziny, temperatura w dzień 15 w nocy 2, niebo bezchmurne/lekko zachmurzone

1litr wirtuoza+0,4 moddus, ostatni opryskiwacz mniej przypaliło, sam nie wiem co myśleć

Hmm no naprawdę dziwne, tym bardziej że nie dodawałeś żadnych nawozów dolistnych. Mocno przypaliło? Możesz wrzucić fotkę?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Fakt jest taki ze moddus nie lubi mieszanin.Mi przypalił w ubiegłym roku w zabiegu z wirtuozem i na w skracaniu na lisc podflagowy nawet z decisem.W tym roku dałem medax zamiast moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Dawka 0,4 L moddusa jest dość duża i się nie dziwie że przyłapało, przy dobrych warunkach to nawet 0,3 potrafi delikatnie przypalić. Ja jeżeli chciałbym zastosować dawkę 0.4 to podzieliłbym ją na dwa razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feliks78    0

Podobno będzie niegorszy od metrafenonu na podstawe i mączniaka, a nawet ma co nieco pomóc na septorie. Za kilka miesięcy będę wiedział czy jestem jeleń, czy nie :blink:

 

Mi powiedział handlowiec to samo i też robie porównanie usiebie. Zobaczynmy, bo ja nawet do Capalo nie porównam bo nie dostałem i mi z Juwlem dali tego properta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwiesiek    0

Szanowni państwo bardzo proszę o udzielenie mi porady. Nie mam doświadczenia w skracaniu pszenicy, Tego roku robiłem to samym CCC w dawce 1,5 l na h. nie wiem czy sie nie pośpieszyłem...zrobiłem to ponad tydzien temu. Pszenica dość wysoka, ale kolanka nie znalazłem, a może źle sprawdzałem?. Czy zastosowanie wtedy tego oprysku to tylko strata czasu i zasilenie wodą uprawy bo na szczęście sam ccc nie jest drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

ja dawalem antywylegacz 1l na hektar, wirtuoz 1 l , npk 3 kg na ha z plonvitu , 200 litrow wody szlo na hektar

i tez mi lekko koncowki zboza poprzypalalo

moze to wirtuoz nie lubi mieszanin stad te rozne przypalenia u nas

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

czy ewentualna choroba grzybowa ktora zaatakuje po wykloszeniu zboza ma wplyw na plon ? czy tylko na jakosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Pytanie takie jest czy przypalenia po moddusie wpływają na plon? Rsm też pali, a nikt sobie z tego nic nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

czy ewentualna choroba grzybowa ktora zaatakuje po wykloszeniu zboza ma wplyw na plon ? czy tylko na jakosc?

 

na t1 poszedl wirtuoz, co bedzie lepsze, na t2 sequris 1l na ha , bez stosowania t3( sequris troche przed flagowym dany)

czy na t 2 soligor , t 3 artea/menara?

co da lepsza ochrone? pieniadze podobne wychodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Dzisiaj byłem na polu i dolne liście pszenicy ozimej odmiana rywalka są żółte czy to choroba grzybowa czy niedobór czegoś na wyższych partiach liści są ładnie zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy lotus 750 EC może być zamiennikiem dla tiltu turbo w ochronie pszenżyta? Bo sprzedawca mi to polecił a cenowo wychodzi bardzo korzystnie. Planuję dodać go do mirage po 0,7 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

pytam i pytam i bez odpowiedzi

to moze inne pytanie

czy jezeli zastosowalem wirtuoz w temperaturze okolo 8 stopni, potem przez pare dni bylo kolo 12-15

to czy srodek zadzialal? bo teraz widz e ze funigicydy nalezy w wyzszych temperaturach stosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AskaaCCH    0

Dzisiaj byłem na polu i dolne liście pszenicy ozimej odmiana rywalka są żółte czy to choroba grzybowa czy niedobór czegoś na wyższych partiach liści są ładnie zielone

 

 

prawdopodobnie to efekt po marcowej suszy, lub może to być efekt przezimowania. troche za szybko aby te żółte liście okazały się już objawiami choroby grzybowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, 2 krótkie pytania. W której fazie "pozbyć się" oprysku ALERT 375sc?? Został mi z zeszłego roku i nie wiem czy prysnąć nim na t1 czy t2. I drugie pytanie Amistar 0,7 litra + Artea 0,4 litra będzie dobrze na T2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Czy mogę mieszać Titl Turbo + Mirage + Siarczan magnezu + Mocznik + Antywylegacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Rozmawiałem z sąsiadem i on już pryskał w pszenżycie na grzyba i polecił mi mieszankę 3 środków za 130 zł/ha.On pryskał mieszaniną Kendo 50EW 100ml Toledo 1l i Mirage 0.5l czy to dobra mieszanina ? Napiszę jeszcze w substancjach (cyflufenamid (związek z grupy fenyloacetamidów) - 50 g w 1 litrze środka+Tebukonazol 250 i Prochloraz 450.Dodatkowo jeszcze dodawał 0.5 l Moddusa na hektar moim zdaniem za dużo przy 130 kg N.Doradźcie bo jutro planuje jechać po środki.Miałem już zaplanowane Tilt i Mirage po 0.7l.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Hej doradźcie na szybko, byłem dzisiaj na małych zakupach, planowałem na T1 dać Duet Star i Mondatak, sprzedawca dał mi zamiast Mondatak, Orius Extra i tak czytając etykiety to są to całkiem inne środki. Orius to tebukonazol, a Mondatak to prochloraz. Jechać jutro do niego i powiedzieć niech się wypcha tym?

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

@mp255 Może być, chodz dałbym mniej Tebu, a więcej Mirage. Wszystko zależy od przedplonu i obsady.

Czy lotus 750 EC może być zamiennikiem dla tiltu turbo w ochronie pszenżyta? Bo sprzedawca mi to polecił a cenowo wychodzi bardzo korzystnie. Planuję dodać go do mirage po 0,7 l

 

Nie jest do końca to samo bo brak propikonazolu, ale może być. Dawka 0.4, wyższe w zależności od gęstości łanu i podatności na patogena.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

dodaj Reveler 0,5l a Safiru daj 0,6l

 

Co polecacie w T2 w mieszance z Safirem?

 

pojedź. tebukonazol nie uchroni Ci pszenicy przed łamliwością. plochloraz kup u innego sprzedawcy

 

Hej doradźcie na szybko, byłem dzisiaj na małych zakupach, planowałem na T1 dać Duet Star i Mondatak, sprzedawca dał mi zamiast Mondatak, Orius Extra i tak czytając etykiety to są to całkiem inne środki. Orius to tebukonazol, a Mondatak to prochloraz. Jechać jutro do niego i powiedzieć niech się wypcha tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

panowie wystarczy 4 dni odstepu od herbicydu do fungicydu plus odzywki? Byl lancet a ma byc tilt+mirage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj