Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#3021 Share Marcin34

Marcin34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 luty 2014 - 09:53

Zabiegi fungicydowe

T1 Duet Star 1 l + Atak 0,8 l
T2 Menara 0,5 l + Acanto 0,5 l
T3 Tebu 1 l
Koszt takiej ochrony to ok. 350 zł/ha

sprawdzi to sie w stanowiskach po pszenicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 20:20
  •  

#3022 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 11 luty 2014 - 11:04

Zabiegi fungicydowe Sprawdzi się, no jeszcze zależy od odmiany. Na stanowiskach po okopowych czy rzepaku można zmniejszyć dawkę Ataku
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3023 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 11 luty 2014 - 12:24

Zabiegi fungicydowe panowie, w tym roku chce zastosować na t1 wirtuoz 1l/ha, a na t2 bumper 0,5l, ewentulanie tebu 0,5l. u mnie głównie atakuje rdza.
a że dopiero poszerzam swoją wiedze na temat fungicydów, to proszę o wasze zdanie, co można by zmienić, nie oczekuje super wysoich plonów więc i ochrona nie musi być na najwyższym poziomie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Niespodziewane przymrozki? zobacz »

•  

#3024 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2014 - 13:14

Zabiegi fungicydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:22.

#3025 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 11 luty 2014 - 16:43

Zabiegi fungicydowe Na T1 Wirtuoz może być, na T2 bumper sobie odpuść. A jak już masz dawać samo Tebu to daj lepiej Duet Ultra 0,6 l.
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3026 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 11 luty 2014 - 17:54

Zabiegi fungicydowe ja na t2 prawdopodobnie Impact 125 SC 1l/ha + Amistar 250 SC 0,8l jak wam to się widzi ? i myślę że już 3 zabiegu nie trzeba będzie robić zresztą wszystko zależy od pogody

#3027 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 11 luty 2014 - 19:10

Zabiegi fungicydowe

Na T1 Wirtuoz może być, na T2 bumper sobie odpuść. A jak już masz dawać samo Tebu to daj lepiej Duet Ultra 0,6 l.

dzięki ;)

#3028 Share rafal22

rafal22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 luty 2014 - 19:37

Zabiegi fungicydowe panowie zerknijcie czy może tak być....

planuję na T1 dać Duett Star 0,8l + 0,5l Mirage na pszenicę ozimą ( Ostroga C1 ) na stanowisku po rzepaku, oraz taki sam zestaw na jęczmień ozimy ( Sandra C1 ) na stanowisku po mieszance zbożowo strączkowej ( jęczmień jary+łubin wąskolistny )...

Zmienilibyście coś w dawkach? a może inne środki....

#3029 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 luty 2014 - 22:03

Zabiegi fungicydowe

Kiedyś sobie tak myślałem, gdyby do Bumpera Super dodać około 0,8L Topsinu, tiofanat metylowy co potwierdza powyższa tabelka też jest dobry na podstawę źdźbła. Wyszło by wtedy po 400g prochlorazu i tiofanatu metylu.
Co o tym sądzicie pod kątem ochrony podstawy źdźbła w monokulturze? Ma sens ta domieszka tiofanatu?
Unix może i dobry ale ta cena jest bardzo wysoka i w dodatku na septoriozę słaby solo. Już bym wolał Inputa czy Aviatora zastosować, ale na razie próbuję wymyślić coś sensownego niedużym kosztem.

Tiofanat bez sensu. Może jeszcze niektóre tabele pokazują jego dobre działanie, ale coraz więcej głosów że tiofanat nie radzi sobie z chorobami podstawy źdźbła i fuzariozą, wg badać IOR ma skuteczność w okolicach 30%, a to mówi wszystko.
Unix w porównaniu do aviatora chyba wyjdzie troche taniej. Na choroby podstawy źdźbła w monokulturach ma bardzo dobrą skuteczność, na temat jego działania na mącznika i septorioze nie mam wystarczającej wiedzy, jeszcze w zeszłym roku zalecali go w mieszaninie z tiltem, teraz zalecają solo w pełnej dawce. Ale nie ma sie sztywnwo trzymać zalecanych środków czy cen. Praktycznie każde pole i odmiana wymaga innej ochrony i każdy środek może mieć inną skuteczność.

Czy mogę zastosować Capalo w pszenicy jarej na t1? I w jakiej dawce ,dodam ze przedplonem była pszenica,ten srodek chyba nie ma rejestracji w jarej ,chodzi mi o to czy ktos stosowł ten srodek w praktyce

Można stosować tylko nie wiem po co, zboża jare nie wymagają tak intensywnej ochrony, a capalo do najtańszych nie należy.

panowie, w tym roku chce zastosować na t1 wirtuoz 1l/ha, a na t2 bumper 0,5l, ewentulanie tebu 0,5l. u mnie głównie atakuje rdza.
a że dopiero poszerzam swoją wiedze na temat fungicydów, to proszę o wasze zdanie, co można by zmienić, nie oczekuje super wysoich plonów więc i ochrona nie musi być na najwyższym poziomie

Dobre T1, T2 już gorzej. Bumper za słaby, tebu na rdze jest dobry tylko że te 0,5l to trochę mało może być. Bardzo dobry na rdzę jest też cyprokonazol, nie pamiętam czy jest solo w jakimś fungicydzie. Rok temu w życie dałem menarę (ma cyprokonazol) i z rdzą poradził sobie dobrze. Menara wyjdzie drożej niż tebu, chyba że tebukonzaol w formie horizonu.

ja na t2 prawdopodobnie Impact 125 SC 1l/ha + Amistar 250 SC 0,8l jak wam to się widzi ? i myślę że już 3 zabiegu nie trzeba będzie robić zresztą wszystko zależy od pogody

Z amistarem w mieszaninach można zejść do 0,6l; przynajmniej tak ma w rejestracji.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3030 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 12 luty 2014 - 10:50

Zabiegi fungicydowe Chodzi mi o choroby podstawy żdżbła,monokultura.To co zastosować? Nie mam zbyt dużego doswiadczenia w stosowaniu fungicydów, może podpowiesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3031 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 luty 2014 - 16:11

Zabiegi fungicydowe Choroby podstawy żdzbła atakuja głównie zboza ozime a w mniejszym stopniu jare.Capalo tanie nie jest,ale jeśli chcesz to mozna go stosowac i w jarych

#3032 Share Marcin34

Marcin34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:31

Zabiegi fungicydowe

Sprawdzi się, no jeszcze zależy od odmiany. Na stanowiskach po okopowych czy rzepaku można zmniejszyć dawkę Ataku

pszenica to kws ozon

#3033 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 luty 2014 - 22:54

Zabiegi fungicydowe

Chodzi mi o choroby podstawy żdżbła,monokultura.To co zastosować? Nie mam zbyt dużego doswiadczenia w stosowaniu fungicydów, może podpowiesz

Tak jak napisał Sławek, choroby podstawy źdźbła są najbardziej groźne w zbożach ozimych i wg mnie nie ma sensu dawać środka z wysokiej półki w zbożu jarym gdzie takie plonu jak zboże ozime nie osiągniesz. Podstawą jest dobra zaprawa.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3034 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 13 luty 2014 - 07:53

Zabiegi fungicydowe Czyli co? Wogole nie pryskac fungicydami?

#3035 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 13 luty 2014 - 09:21

Zabiegi fungicydowe Ochrona fungicydowa rośliny jest bardzo ważnym elementem uprawy, równie ważnym jak dobór odpowiedniej odmiany czy nawożenie. Jeśli chodzi o zabiegi fungicydowe stosowane w pszenicy jarej to polecamy zastosowanie w T1 Duettu Star w dawce 1 l/ha a następnie w T2 wykonanie zabiegu preparatem Allegro 250SC w dawce 08-1,0 l/ha. Stosując tą kombinację chronimy pszenicę min. przed brunatną plamistością liści, fuzariozą kłosów, mączniakiem prawdziwym, rdzą brunatną, rdzą źdźbłową oraz septoriozą liści i plew.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#3036 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 luty 2014 - 13:00

Zabiegi fungicydowe @BASF - może coś poradzisz na pszenicę ozimą?

#3037 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 13 luty 2014 - 13:15

Zabiegi fungicydowe dołączam sie do pytania :)

#3038 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 13 luty 2014 - 13:28

Zabiegi fungicydowe ja tez sie podlaczam :)
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#3039 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 luty 2014 - 13:42

Zabiegi fungicydowe zapewne ekspert przedstawi ochrone t1 capolo, t2 bell +opera,t3 osiris

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3040 Share rafal22

rafal22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 luty 2014 - 14:08

Zabiegi fungicydowe a może taka kombinacja: ( pszenica ozima, pszenżyto ozime, jęczmień ozimy ) :

T1 Tilt Turbo w pełnej dawce tj: 1l/ha bo na morfolinie, T2 Amistar 1l/ha bo na strobirulinie, długi efekt działania, lub na T2 gdy troszkę mniejsze nasilenie chorób Fandango 1l/ha, i T3 gdyby początek czerwca był dość mokry Tebu 1l/ha...

Co myślicie?