Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share adam85235

adam85235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:27

Zabiegi fungicydowe

pszenica nie lubi nawożenia obornikiem pod korzeń i do tego wadliwy płodozmian.9 t to marzenia ścietej głowy :D

To że pszenica nie lubi obornika to chyba największa głupota jaką słyszałem :lol:
Dany zaraz po żniwach, a następnie zmieszany z ścierniskiem, przyśpiesza rozkład resztek pożniwnych, a to w kolejnych latach skutkuje dobrymi plonami, przy średnim płodozmianie.

Wierzyć nie musisz, to twoja sprawa, chyba lepiej wiem od ciebie ile zbieram???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 08:20
  •  

#2942 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:31

Zabiegi fungicydowe panowie co sie smiejecie znam goscia ktory naprawde osiaga plony pszenicy w granicach 8 -10 ton i to prawdziwe informacje tylko on daje wszystkie warunki jakie tylko mogly by byc dla centrali produkuje ta pszenice i faktycznie ma takie plony i gleby 3 4 klasa wiec plon 10 t jest mozliwy tylko wszystkie opryski i w czasie itd

Edytowany przez jankes123, 05 luty 2014 - 19:32.

#2943 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2014 - 19:31

Zabiegi fungicydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 00:25.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2944 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:32

Zabiegi fungicydowe Chwalić to każdy się tutaj może.Ja patrzę realnie na jakie plony można liczyć.

#2945 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 05 luty 2014 - 19:36

Zabiegi fungicydowe No wiem wiem :lol:
Ja w tym roku myslę po cichu ukopać 80-90t/ha ziemniaka na IV klasie ziemi.
Dodam że nie mam obornika i posype z lekka nawozu....

Sławek ..
kolega Adaś chyba sobie pomylił daty i myśli że dzis jest 01.KWIETNIA :P

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 05 luty 2014 - 19:38.

#2946 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:36

Zabiegi fungicydowe

Dlaczego ponad dawkę maksymalną w rejestracji? Uważasz że nie poradzi sobie 1,2l/ha?

poprostu tak mi wychodzi jeśli chodzi o opakowania bo nie chcę magazynować pół butelki i wolę dać tą 50 tkę więcej niż 200 setki mniej

#2947 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:38

Zabiegi fungicydowe Niech zbiera sobie 9t.Przy taki nawozeniu to i tak była by porażka.Ja średnią 8.5 t to osiągałem po rzepakach przy nawozeniu 300 kg polifoski m i 150 kg czystego azotu.

#2948 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:40

Zabiegi fungicydowe A żeby osiągnąć te 8 czy 9 ton to musi być pogoda i mase innych czynników sprzyjajacych.

#2949 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:45

Zabiegi fungicydowe Właśnie.Podstawa to wilgoć.

#2950 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:53

Zabiegi fungicydowe U mnie jak jest dobre stanowisko po ziemniakach to przy dobrej ochronie i przy dobrym nawożeniu N, oraz sprzyjajacej pogodzie i łagodnej zimie by nie wymroziła oraz dobrej odmianie pszenicy to myslę ze 8 ton uzyskam, ale nic wiecej.Mam IV klase ziemi , lekkka glinka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 05 luty 2014 - 19:53

Zabiegi fungicydowe sąsiad jakieś 2 lata temu osiągnął ok 10 t pszenicy z hektara (odmiana muszelka), nie wiem jakie było nawożenie, przedplon bodajże rzepak, ale I klasa gleby
ale w tym wypadku te 9 ton wydaje mi się lekko przesadzone
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#2952 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:54

Zabiegi fungicydowe Panowie, potrzebuję porady.
Na T1 myślę nad Wirtuozem.
Pszenżyto ozime, plon: do 6 t/ha, gleba IV, V, część po rzepaku, część po zbożu (pszenżyto) .Czy jest sens dawać dawkę 1,2l/ha?
Zostało mi trochę Sarfunu z zeszłego roku, dorzuciłbym ze 2 setki na podstawę źdzbła ( przedplon zbożowy, niestety) i dał Wirtuoza z 1 litr.

I co na T2? W tamtym roku T1 Sarfun+Leander, T2 Falcon i 5 ton dało (130N/ha, w 2 dawkach, pod korzeń 250 kg/haPolifoski 6)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#2953 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 05 luty 2014 - 19:58

Zabiegi fungicydowe przy Wirtuozie chodzi o inną rzecz. Dawka 1 l poradzi sobie z podstawą ale może puścić septorioze i mączniaka, więc dodawanie Sarfunu wydaje mi się zbędne. Albo daj pełną dawkę Wirtuoza albo zastap czymś innym (Tilt Turbo + Atak, Duet Starr + Atak)
Na T2 ciekawym rozwiązaniem jest Soligor
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#2954 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:03

Zabiegi fungicydowe Ja w minionym roku uzyskałem 12 m3( około 8 ton) jeczmiena jarego zasianego po burkach i pod korzeń dostał 150 soli potasowej oraz 130 polidapu + 120 N w dwóch dawkach saletrosan., klasa gleby IIIa , dodatkowo mieszanki dolistnie poszły 5 razy więc i 11 ton pszenicy jestem uwierzyć tylko że musi ona dostać solidnie jeść bo nawet po rzepaku żeby uzyskać wysokie plony to trzeba posypać a niektórzy myśla że sypna 120 kg n i urośnie niewiadomo ile :D po strąkach na 1 klasie moze by urosło.

@Sławek

polifoska m szału nie robi i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że wprowadziłeś tylko 42 kg fosforu dla pszenicy, gdzie na 1 tonę potrzeba około 12 kg , a słoma wcale nie jest tak zasobna w fosfor w przeciwieńtswie do potasu.

Pozatym dużo zależy od odmiany lubiącej monokulture gdzie niektóre nie wykazuja spadku plonu w stosunku do przedplonów nie zbożowych a kluczowa i tka będzie pogoda ale nie piszcie że się nie da i nie chodzi mi tu o przypadek tego pana bo nawożenie npk (300,70,90) wygląda trcohę absurdalnie i tez nie wierzeu niego w taki plon

Edytowany przez renovoltage, 05 luty 2014 - 20:13.

#2955 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2125 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:15

Zabiegi fungicydowe Moim zdaniem TILT TURBO + MIRAGE w dawce 0.7+0.9l/ha jest lepszy i skuteczniejszy i lepiej chroni pszenice przed septoriozą niż Wirtuoz w dawce 1.3l/ha.
Wiem z własnego doświadczenia.

#2956 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:19

Zabiegi fungicydowe Stanowisko było po rzepaku odpowiedio nawozonym wiec składników nie brakowało.Opady były wręcz idealne i nie było suszy podczas wegetacji i to miało duzy wpływ na dobre plony.

#2957 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:40

Zabiegi fungicydowe dobre, widzę że już zbliżamy się pomału do 10t z ha, podczas gdy średnia krajowa dla pszenicy wynosi 4,1t z ha no to musi być sporo gospodarstw dla których osiągnięcie 1t z ha jest nie lada wyczynem albo sieją, a nie zbierają...

#2958 Share dragon0102

dragon0102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:48

Zabiegi fungicydowe Prawdopodobnie tak będzie wyglądała ochrona:
T1 Tilt Turbo + Mirage
T2 Menara + Gwarant lub Menara + Acanto
T3 Duett Ultra + Tebu

#2959 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 luty 2014 - 00:41

Zabiegi fungicydowe Nie za dużo w T3? Jak jest problem z septorioza plew to nie lepiej dać prosaro czy osiris?

który wariant jest lepszy na t1 wirtuoz 1,3 l/h czy tilt turbo 1l/h + atak(mirage) 1l/h

Trudno powiedzieć, ogólnie to skuteczność powinna być podobna. Wirtuoz lepszy będzie w ochronie zapobiegawczej, w odmianach mniej podatnych. Myślę że w odmianach bardziej podatnych na mączniaka i septorie tilt z mirage będzie wychodzić lepiej.

A żeby osiągnąć te 8 czy 9 ton to musi być pogoda i mase innych czynników sprzyjajacych.

Pogoda i gleba to podstawa. W doświadczeniu w poprzednim roku było słabo, po grochu zaledwie 9,2t. Za to septorioza szalała. 2 lata temu pod 12t podchodziło ;) Ale to doświadczenie własne do pracy. Gleba IIIa, IIIb; odczyn zbliżony do obojętnego, składniki w normie, azot 150kg.

Panowie, potrzebuję porady.
Na T1 myślę nad Wirtuozem.
Pszenżyto ozime, plon: do 6 t/ha, gleba IV, V, część po rzepaku, część po zbożu (pszenżyto) .Czy jest sens dawać dawkę 1,2l/ha?
Zostało mi trochę Sarfunu z zeszłego roku, dorzuciłbym ze 2 setki na podstawę źdzbła ( przedplon zbożowy, niestety) i dał Wirtuoza z 1 litr.

I co na T2? W tamtym roku T1 Sarfun+Leander, T2 Falcon i 5 ton dało (130N/ha, w 2 dawkach, pod korzeń 250 kg/haPolifoski 6)

Szczerze na 6t to trochę przesadzona nawet ochrona wg mnie tym bardziej po rzepaku, choć każde pole i warunki są inne. Po zbożu wirtuoz ok, po rzepaku sadzę ze sam tilt turbo czy duet starr by dały radę. W T2 może zostać ten falcon jak się sprawdził.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 luty 2014 - 11:44

Zabiegi fungicydowe U mnie pierwszy zabieg to Capalo 1,3l na ha kupiłem tylko dwie 5l butelki w dobrej cenie 480 zł 5l ( jakie są wasze opinie o tym środku ) a reszta Tilt Turbo 0,7l + 1l Proroka ? co sądzicie o takim t1?? i czy to Capalo jest wogóle dobre, bo cena bez promocji to kosmos wychodzi ;/