Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#2581 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2013 - 18:42

Zabiegi fungicydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 17:11
  •  

#2582 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 19:13

Zabiegi fungicydowe U mnie falcon się nie sprawdza. Ja w tym roku jak zawsze 2 zabiegi będę robić. część będzie pryskaną 1 zabieg Soligor 1l/ha, 2 Zabieg Acanto 0,5+Artea 0,5. A druga część 1 zabieg Duett Ultra 0,5 +Acanto 0,5 i 2 zabieg Tilmor

#2583 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 19:35

Zabiegi fungicydowe

Jak myślicie co mogę dorzucić do Falconu na T2, aby pomogło w zwalczaniu septoriozy?

Jeśli zrobisz dobry zabieg na t1 to z ochroną na t2 falkon powinien sobie poradzić.Septorioza atakuje nawet trzy tygodnie wcześniej zanim są widoczne objawy.Możesz zamienić falkon na soligor .Efekt powinien być lepszy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2584 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2013 - 19:48

Zabiegi fungicydowe .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:01.

#2585 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:00

Zabiegi fungicydowe Podstawa to pierwszy zabieg.Imput zawiera dużo protiokonazolu i powinno ładnie zadziałac.Na t2 falkon ,t3 safir

#2586 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:50

Zabiegi fungicydowe

pszenica ozima
pszenżyto ozime
jęczmień jary

no to inna ochrona na ozime a inna na jare
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#2587 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 21:16

Zabiegi fungicydowe to co polecasz tu i tu ?

#2588 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 grudzień 2013 - 21:43

Zabiegi fungicydowe

T1 Wirtuoz T2 Reveller w pełnych dawkach poradzi sobie z ochrona pszenicy? czy coś dorzucić ? licze na plon koło 7 ton przedplon rzepak.
T1 0.6 tilt turbo+0.8 mirage T2 0.6 falcon ochorna na pszenzyto zmieniać coś? licze na plon ok 5 ton

Ta ochrona na 5t pszenżyta to nawet za dobra, zwiększ nawożenie bo taka ochrona powinna zapewnić lepszy plon niż 5t. W pszenicy dajesz 2 dobre zabiegi ale nie ma zabiegu chroniącego kłos i to jest ryzykowne.

Co polecacie na T1 w pszenzycie ozimym uprawa monokultura zaprawione scenic plus nawóz donasienny w tym roku przechytrzyła mnie rdza brunatna w grenado .
jakie mieszaniny T1 w pszenzycie i co polecacie na T2.
Z góry dziękuję.

Na T1 tilt turbo+mirage lub unix. Koszt spory ale na monokultury skuteczny. Na rdzę z triazoli najlepszy cyprokonazol (tebukonazol i epoksykonazol też będą ok), a innych substancji azoksystrobina. Jako że sieje żyto a w życie największe zagrożenie jest ze strony rdzy brunatnej to coś wiem z praktyki. W tym roku menara (propikonazol+cyprokonazol) ładnie sobie poradziła z rdzą, ale po 4 tyg od zastosowania rdza znowu się pojawiła. W przyszłym roku spróbuje menara +amistar, może czas działania się wydłuży.

Czy Capallo to taki super środek gdyz cena mnie przeraża a mnie interesuje w pszenzycie podstawa źdźbła i ochrona liścia flagowego na zgorzele bys może zaprawa po cząści da radę gdyz to T0.
Coi z tym capallo ?

To jeden z droższych środków ale jest dobry. Oczywiście można T1 zrobić taniej kombinując z mieszaninami kilku środków.

Dołączę się do dyskusji, chciałbym poznać Wasze opinie na temat takiego oto zestawu na T1:
Bumper Super + Gwarant w pełnych dawkach (prochloraz 400g, propikonazol 90g, chlorotalonil 500g). Koszt tego zabiegu wychodzi stosunkowo niewielki, poniżej 130zł. Czy w pełni zabezpieczy on przed chorobami podstawy źdźbła, septoriozą i może jeszcze brunatną plamistością liści? Wiem, że na mączniaka to słaby zestaw, ale akurat z nim nie mam większych problemów. Myślę też nad Aviatorem/Inputem, cena zabiegu znacznie wtedy wzrasta, tylko czy na pewno da on lepszą ochronę niż powyższa kombinacja?
Ochronę potrzebuję głównie na pszenice Ozon i Tulsa, siane wcześnie i przeważnie w monokulturze zbożowej od wielu lat. W tym roku ponad połowa zasiewów jest po pszenicy. Planuję nawożenie 160-180kg N.
Na T2 mam wstępnie takie opcje:
Seguris (świetnie się u mnie sprawdził na Ozonie w tym roku, tylko ta cena w pełnej dawce 210zł/ha, do tego pasuje T3 zrobić).
Fandango przy późniejszym T2 to od razu kłosa by zabezpieczył. Koszt T1+T2 w pełnej dawce wyszedłby ok. 300zł.
Gdyby udało się chlorotalonil wykluczyć z T1 to na T2 w połączeniu np. z Duetem Ultra wyszedł by chyba dość skuteczny zabieg za 130zł.

T1 nie podoba mi się zbytnio. W monokulturze pszenicy od prochlorozu byłby cyprodynil (unix) do niego możesz dać tilt turbo i tym zabiegiem powinieneś opanować choroby podstawy źdźbła, mączniaka i septoriozę. W T2 seguris to jeden z najdroższych środków, ale z nim spokojnie można zejść do 0,75l/ha to już wyjdzie trochę taniej. Chlorotalonil możesz dać w T2. Mieszanina chlorotalonilu do dobrymi triazolami powinna dać skuteczność podobna do segurisu.

Jak myślicie co mogę dorzucić do Falconu na T2, aby pomogło w zwalczaniu septoriozy?

Może właśnie chlorotalonil.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2589 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 13:07

Zabiegi fungicydowe Nawożenie w granicach 230 kg saletrosanu na start i kolo 170 kg saletry na 2 dawke. Mysle że nie ma sensu wiecej walić azotu ponieważ ziemia to V klasa i na cudy nie ma co liczyc.
Odnośnie pszenicy T2 bede wykonywał kiedy klos bedize wychodził z pochwy liściowej także coś tam powinny jeszcze ochronic

#2590 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 13:18

Zabiegi fungicydowe Panowie co myślicie o takich zabiegach?
T1 Bumper 250 EC + Capalo 337,5 SE dawka ( 0,5l +0,3l) ,lub zamiast Caplao Wirtuoz 520 EC (0,3l)
T2 Duett Star 334 SE (0,5l)

Pszenica Toras przedplon gryka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2591 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 13:20

Zabiegi fungicydowe Cienke zabiegi planujesz.Dużo za mało substancji aktywnych.W ofercie Du Pont mają pojawić się nowe fungicydy do ochrony zbóż-Abrusta,Treoris,Vertisan.Wiecie co to za środki?

Edytowany przez slawek2209, 15 grudzień 2013 - 13:30.

#2592 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 15:52

Zabiegi fungicydowe

Cienke zabiegi planujesz.Dużo za mało substancji aktywnych.W ofercie Du Pont mają pojawić się nowe fungicydy do ochrony zbóż-Abrusta,Treoris,Vertisan.Wiecie co to za środki?

Abrusta ( pentiopyrad + cyprokonazol), Treoris ( pentiopyrad + chlorotalonil), Vertisan ( pentiopyrad). Pentiopyrad należy do tej samej grupy chemicznej co biksafen, izopirazam i xemium).

#2593 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:00

Zabiegi fungicydowe Pewnie cena tych środków będzie wysoka.Abrusta na t1 zapewne ,Treoris t2?

#2594 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:36

Zabiegi fungicydowe

Pewnie cena tych środków będzie wysoka.Abrusta na t1 zapewne ,Treoris t2?

Pentiopyrad to głównie działa na septoriozę, więc nie wiem czy sam będzie się nadawał na T1, w tych mieszaninach zresztą też. Najodpowiedniejszy termin do stosowania tych fungicydów przypadnie zapewne na T2, ewentualnie na T2/T3, a na T1 to chyba tylko w mieszaninach.

#2595 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:07

Zabiegi fungicydowe Ceny tych środków dowiemy się na wiosnę.Aviator i Seguris będą mieli konkurencję.Powinien pojawic się jeszcze Adexar z Basf

#2596 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:58

Zabiegi fungicydowe

Panowie co myślicie o takich zabiegach?
T1 Bumper 250 EC + Capalo 337,5 SE dawka ( 0,5l +0,3l) ,lub zamiast Caplao Wirtuoz 520 EC (0,3l)

Wogóle nie rozumiem takiej ochrony, raz że bedzie nieefektywna ze wzgledu na małe dawki a dwa - srodki źle dobrane.
Po co dodawać Bumper do Capalo skoro Capalo załatwia choroby podstawy źdźbła? lepiej albo dać pełną dawkę Capalo albo zmienić wogóle środki. A na T2 to jezeli chcesz dać ten Duet to tylko w pełnej dawce
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#2597 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:12

Zabiegi fungicydowe

Panowie co myślicie o takich zabiegach?

Chcesz zejśc z ceną Capalo to pomieszaj z prochlorazem tj. 1l Capalo i 0.5l prochloraz.

#2598 Share pablo10

pablo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Biorąc pod uwagę, że na co dzień zajmuję się czymś innym to do zainteresowań zaliczył bym rolnictwo.

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:16

Zabiegi fungicydowe milanreal1w jakim środku znajduje się chlorotalonil ???

#2599 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:18

Zabiegi fungicydowe gwarant ma chlorotalonil
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2600 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:49

Zabiegi fungicydowe Ale co wam to da jak koszt gwarantu lub brawo ponad 50zł/l a trzeba dać 1,5-2l/ha i do tego jest to środek kontaktowy szkoda pieniędzy na te środki