Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#2421 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 19:57

Zabiegi fungicydowe po aviatorze u znajomego zauwazylem fuzarioze wiec nie jest to taki cudowny srodek.reszte chorob opanowal dobrze jak na ten rok.zaskoczyl mnie osiris na klos.ladnie zahamował septorioze i fuzarioze.wart tych pieniędzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 23:57
  •  

#2422 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 20:04

Zabiegi fungicydowe w tym roku miałem zestaw Aviator i Fandango i za rok na pewno go kupie bo jestem z niego bardzo zadowolony. jak na ten trudny rok uważam że spisał sie bardzo dobrze.

#2423 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 20:13

Zabiegi fungicydowe a tak szczegółowo co aviator puszcza?fuzarioze sam zauważylem ale to wina pogody.brak możliwości wjazdu z fandango w optymalnej fazie.robił ktos mieszanine na pierwszy zabieg wirtuoza z acanto?

Edytowany przez slawek2209, 07 lipiec 2013 - 20:16.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2424 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 21:06

Zabiegi fungicydowe Nie wiem jak Aviator może puszczać fuzariozę? Stosujecie go na T3? Na T2 może być jak najbardziej ale tylko przy ochronie 3 zabiegowej. Jak już o fuzariozie mowa to tutaj chyba czas na stosowanie Fandango lub czegoś innego.

#2425 Share rolniczek13

rolniczek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 21:53

Zabiegi fungicydowe w mieszaninie to nie wirtuoza to nie stosowałem ale osobno tak i powiem że nieźle działa. Stosowałem te środki pierwszy raz i jestem zadowolony.
T1- wirtuoz
T2- acanto+zenit

#2426 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 lipiec 2013 - 22:13

Zabiegi fungicydowe

Ja na drugi rok tak.
T1-Tilt Turbo+ Mirage 0.7+0.9l/ha
T2.......jeszcze nie wiem.Ale może Prosaro 0,6l + Orius 0,5l albo Manera 0.5+ Amistar 0.6.
T3-Fandango.1.0 /l ha PRZED SAMYM KŁOSZENIEM.

Juz Ci pisałem na PW ale tu jeszcze raz powtórzę że wg mnie mieszanina menary i olympusu wychodzi pewniej, szczególnie w zwalczaniu septoriozy.
Po 2 przed samym kłoszeniem to jest jeszcze faza T2. T3 w pszenicy najlepiej robić w fazie kwitnienia.

sądzisz że będzie miał lepsze substancje od aviatora?

Lepszych wątpię bo nie wiem co musieli by wymyślić żeby zbliżyć się do poziomu segurisu czy aviatora bo to absolutna najwyższa półka.

po aviatorze u znajomego zauwazylem fuzarioze wiec nie jest to taki cudowny srodek.reszte chorob opanowal dobrze jak na ten rok.zaskoczyl mnie osiris na klos.ladnie zahamował septorioze i fuzarioze.wart tych pieniędzy

Jeżeli jest fuzarioza to by jednak oznaczało że protiokonazol nie jest najlepszym triazolem na fuzariozę... A drugiej strony to lepszy środek na T2 niż na T3 gdzie wystarczą fungicydy kosztujące poniżej 100zł/ha.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2427 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 08 lipiec 2013 - 06:39

Zabiegi fungicydowe Milan wiem że mi pisałeś.
Ale Olympusa nie kupi w małych banieczkach np.5l :(
Tylko 20l.--A po cóż mi tyle litrów? Jak ja mam raptem 6h pszenicy.

ja z Fandango jestem zadowolony :)
U sąsiadów pszenice już bierze a u mnie dalej zielona :rolleyes:

#2428 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 08:02

Zabiegi fungicydowe Zamień Prosaro z Fandango miejscami ;)

btw. takie środki nie potrzebują mieszanin.

#2429 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 09:39

Zabiegi fungicydowe Co do tego nowego środka z Basf to był wymieniony w badaniach hgca i i jest dostępny w uk jako Adexar, piszą, że jest najlepszy na septoriozę i plamistość liści. W testach wypadał podobnie do segurisa i aviatora

Edytowany przez Merkoo, 08 lipiec 2013 - 09:40.

#2430 Share zuzia291105

zuzia291105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 18:23

Zabiegi fungicydowe Witam.
Mam pytanie odnośnie septoriozy.
Pszenica zimowa Jantarka na V klasie. Gęsta, ładnie wygląda. Spodziewny plon ok 5 - 6 t. Dwa zabiegi na grzyba.
Pierwszy Tebu, drugi Bumper.
Na 5% pow. kłosy zatakowane, przebarwione na żółto. Pozostała część pola z objawami na liściach i łuskach kłosa.
Czy jest jeszcze sens ekonomiczny zwalczania choroby ? I jeżeli tak to czym ?
Obok w spółdzielni będą jaszcze pryskać.
Gdyby zabieg spodował zwiększenie plonowania tylko o 5 % to już gra warta świczki, czy może nie...?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2431 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 20:40

Zabiegi fungicydowe teraz to juz za póżno na zabieg.okres karencji to 35 dni i wtedy bedą żniwa już.

Nie wiem jak Aviator może puszczać fuzariozę? Stosujecie go na T3? Na T2 może być jak najbardziej ale tylko przy ochronie 3 zabiegowej. Jak już o fuzariozie mowa to tutaj chyba czas na stosowanie Fandango lub czegoś innego.

aviatora znajomy stosował na t1.zabieg na kłos robił fandango po przekwitnięciu.przed zabiegiem fandango kłosy juz były z oznakami fuzariozy(częściowo białe).

#2432 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 22:21

Zabiegi fungicydowe

Milan wiem że mi pisałeś.

ja z Fandango jestem zadowolony :)
U sąsiadów pszenice już bierze a u mnie dalej zielona :rolleyes:

No tak jak już wcześniej pisałem to spora wada olympusu bo 1 opakowanie starcza na ponad 10ha jeżeli stosuje sie go w mieszaninie z menarą.

Co do tego nowego środka z Basf to był wymieniony w badaniach hgca i i jest dostępny w uk jako Adexar, piszą, że jest najlepszy na septoriozę i plamistość liści. W testach wypadał podobnie do segurisa i aviatora

No tak jak już pisałem to środki najlepsze i najdroższe więc naturalne jest to że są z nimi porównywalne. Na plamistość liści jakiś inny środek polecano na konferencji segurisu na af. Chyba bontima lub coś w tym stylu, bo cyprodynil jest znacznie lepszy od epoksykonazolu.
Zapraszam na swój profil

#2433 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:02

Zabiegi fungicydowe

Można kupić Amistar Opti jest w litrówkach ta sama substancja co Olympus. Ja w tym roku dawałem z tiltem i jestem zadowolony.

#2434 Share emilka1

emilka1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 19:27

Zabiegi fungicydowe Potrzebuję podpowiedzi , chcę opryskać truskawkę po zbiorach tylko czy mogę zmieszać lontrel 300 sl z fusilade forte .jeśli tak to jaką dawke mam dać na 0,20a .

widzę wiele mądrych porad dajcie coś.
na pytanie wyżej. :rolleyes:

nie piszemy posta pod postem

#2435 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 23:47

Zabiegi fungicydowe

Można kupić Amistar Opti jest w litrówkach ta sama substancja co Olympus. Ja w tym roku dawałem z tiltem i jestem zadowolony.

No to zamiennik olympusu, ma rejestracje tylko w warzywach. Ale te same substancje więc nawet jak zastosujesz to nic się nie stanie.
Zapraszam na swój profil

#2436 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 23:59

Zabiegi fungicydowe W tym roku Amistar Opti (olimpus) z Tiltem z septoriozą poradził sobie lepiej jak Bell+Opera Max, ale drożej :(

#2437 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 00:18

Zabiegi fungicydowe Olympus lub jak kto woli amistar opti zawiera chlorotalonil jedną z najlepszych substancji zwalczających septoriozy. bell i opera max ma tylko triazol bardzo dobrze zwalczający septoriozę w postaci epoksykonazolu. A triazole maja to do siebie że dobrze działają do 3-4 tyg po zabiegu. Chlorotalonil zabezpiecza przed kolejnymi infekcjami dzięki czemu działanie jest dłuższe, chlorotalonil w zwalczaniu septoriozy wygrywa z boskalidem, dlatego olympus był lepszy.
Tiltem jest bardzo dobrym fungicydem na mączniaki.
Olympus trochę taniej wyjdzie z menarą, a taka mieszanina też zwalcza praktycznie wszystko na T2, na T3 też. Chociaż na T3 do dobrej ochrony kłosa wystarczy sama menara.
Zapraszam na swój profil

#2438 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 08:21

Zabiegi fungicydowe Epoksykonazol interwencyjnie a strobi zabezpiecza.Na dzień dzisiejszy ochrona Basfu jest dla mnie najlepsza.Czy Ty jesteś jakimś przedstawicielem syngenty, że ciągle w kółko to samo wałkujesz?

Na tym polega Twoja praca w syngencie żeby robić wodę z mózgu na największym polskim forum rolniczym?Pewnie się nie przyznasz. Myślę ,że to lepsza metoda niż ulotki którymi nie daje się palić w piecu.Każdy inteligentny człowiek zauważył jakie znasz środki.Jednak wolę podejście basfu gdzie naganiacz jest oficjalnie podpisany i nie krytykuje środków innych firm tak jak Ty. To forum zeszło na psy bo jest tylko kilku użytkowników z którymi można wymienić się doświadczeniami popartymi praktyką a kto coś mądrego wie,ten trzyma to dla siebie bo czym więcej jest dobrego materiału na rynku tym większa konkurencja i niższe ceny.Agro-foto=reklama,sponsoring i kasa

Czas zwijać żagle,jak zrobili inni

#2439 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 16:22

Zabiegi fungicydowe Ale jakoś źle nigdy nie doradził, to że ktoś coś poleca wcale nie musisz tego słuchać. Po to masz wolną wolę i swoje zdanie. Każdy ma swoje przekonania co jest najlepsze, czasem warto poczytać co doradzają inni a zawsze można sobie policzyć co komu taniej/lepiej wychodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2440 Share rolniczek13

rolniczek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 22:04

Zabiegi fungicydowe milanreal 1 doradzaj dale jest OK.