Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
5144 odpowiedzi na ten temat

#221 lukasz612

lukasz612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:57

Zabiegi fungicydowe ja stosuje w pszenicy ozimej taką mieszankę Unix+Tando Star na T1
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 05:34
  •  

#222 casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo od małego

Napisany 22 marzec 2011 - 16:10

Zabiegi fungicydowe na pierwszy oprysk pójdzie amistar z arteą a na 2 i 3 oprysk to się będzie widzieć jak będzie z chorobami i oby ich nie było.. ;)
  • 0
Life Is Brutal...

#223 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3122 postów
  • 2921736
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 marzec 2011 - 19:45

Zabiegi fungicydowe jakie proporcje tej miesznki i koszt orintacyjny ? ja planuje na pszeniuce poleciec programem fuzaro czyli T1 input a t2 prosaro. jak bedziek onieczne to jakis falcon na 3
  • 0

#224 casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:54

Zabiegi fungicydowe amistar 0,8 l/ha i artea 0,5 l/ha. a kosztów to nie pamiętam bo te środki miały iść w tamtym roku na liść flagowy ale niestety nie dało się wjechać w pole to teraz pójdą na pierwszy zabieg. ;)
  • 0
Life Is Brutal...

#225 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:37

Zabiegi fungicydowe mi to brdziej pasuje na T2, a nie na T1. Na T1 capallo lub virtuoz może tez coś innego wykombinować.
  • 0

#226 west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:25

Zabiegi fungicydowe

amistar 0,8 l/ha i artea 0,5 l/ha. a kosztów to nie pamiętam bo te środki miały iść w tamtym roku na liść flagowy ale niestety nie dało się wjechać w pole to teraz pójdą na pierwszy zabieg.

Najlepiej wylej tą mieszankę za stodołę to nie narazisz się na dodatkowy koszt wyjazdu ciągnika a efekt działania będzie taki sam dla pszenicy.
  • 0

#227 casemxu125

casemxu125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:31

Zabiegi fungicydowe Tzn?

Edytowany przez milanreal1, 22 marzec 2011 - 21:39.
cytowanie poprzedniego posta

• 0
Life Is Brutal...

#228 west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:50

Zabiegi fungicydowe Amistar i Artea ta są środki przeznaczone do ochrony liścia i kłosa tak jak napisałeś były zakupione na zabieg w fazie liścia flagowego i stosowanie ich w T1 jest poprostu wyrzuceniem pieniędzy w błoto. W pierwszym zabiegu (moim zdaniem najważniejszym w całej ochronie) zwalczasz choroby podstawy żdźbła oraz zabezpieczasz profilaktycznie rosliny przed mączniakiem. Więc poczytaj dokładnie zalecenia ochrony i kup odpowiednie środki a zestaw Amistar+Artea zostaw sobie na zabieg T2 jeśli jedziesz ochronę dwuzabiegową.
Ja w T1 pojadę Capalo 1.4L\ha lub Wirtuoz 1l/ha jeszcze negocjuje ceny ale narazie wygrywa Wirtuoz ok 105zł/ha capallo 125zł/ha ceny netto.
Niektórzy twierdzą że warto dodać do wirtuoza 0,15 corbelu aby zabezpieczyć lepiej przed mączniakiem ale to wyrówna cenę z capallo więc narazie nie wiem.
  • 0

#229 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 18:30

Zabiegi fungicydowe moja ochrona będzie następująca
T1 capallo 1,25l na ha, na T2 opera max 1,2l + 0.4 l corbel na ha i T3 0,75 fandango + 0.75 tebukanazol
  • 0

#230 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 19:13

Zabiegi fungicydowe

Amistar i Artea ta są środki przeznaczone do ochrony liścia i kłosa tak jak napisałeś były zakupione na zabieg w fazie liścia flagowego i stosowanie ich w T1 jest poprostu wyrzuceniem pieniędzy w błoto. W pierwszym zabiegu (moim zdaniem najważniejszym w całej ochronie) zwalczasz choroby podstawy żdźbła oraz zabezpieczasz profilaktycznie rosliny przed mączniakiem. Więc poczytaj dokładnie zalecenia ochrony i kup odpowiednie środki a zestaw Amistar+Artea zostaw sobie na zabieg T2 jeśli jedziesz ochronę dwuzabiegową.
Ja w T1 pojadę Capalo 1.4L\ha lub Wirtuoz 1l/ha jeszcze negocjuje ceny ale narazie wygrywa Wirtuoz ok 105zł/ha capallo 125zł/ha ceny netto.
Niektórzy twierdzą że warto dodać do wirtuoza 0,15 corbelu aby zabezpieczyć lepiej przed mączniakiem ale to wyrówna cenę z capallo więc narazie nie wiem.

Też miałem problem przy wyborze miedzy capallo, a virtuozem i tez słyszałem że virtuoz sam jest przysłaby. Po negocjacjach i rozważeniu za oraz przeciw capallo wygrało.
Co do amistaru z arteą to mam zamiar na T2 w pszenżycie, a w pszenicy amistar+epoxykonazol jakiś.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#231 woojtek123

woojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 19:46

Zabiegi fungicydowe Witam ja pojade na t1 atak 0.8 litra tern 0.5 litra na ha rewelacja poco przeplacac 83 zl na ha
  • 0

#232 andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 20:42

Zabiegi fungicydowe A co myślicie o takim środku jak Tilt Turbo na T1. Podobno też dobry środek na grzyba.
  • 0

#233 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3122 postów
  • 2921736

Napisany 25 marzec 2011 - 21:41

Zabiegi fungicydowe @piotrekj24 - jaki koszt tych zabiegów ?
w zesżłym roku pryskałem tiltem w t1 i artea t2 i efekt był ładny z tym ze pożnij jeszcze falcon na t3 poszedł.

Ja po rozmowie ze sprzedawca dostałem propozycje na pszenice T1` input, T2 prosaro T3 jesli bedzie konieczne to cos taniego

Na pszenzyta stosujecie 1 czy 2 zabiegi bo mysle zeby tylko jeden wykonac na lisc flagowy tylko nie wiem czym? bo w ubioegłym roku pryskałem podobnie jka pszenice i nie widziłem wielkiej zwyzki plonu w pszenzycie grenado. chyba oststni raz zasiałęm ta odmiane bo teraz wyglada tragicznie w porównaniu z borwo czy leontinio :(

Edytowany przez bialy2005, 25 marzec 2011 - 21:44.

• 0

#234 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 26 marzec 2011 - 11:40

Zabiegi fungicydowe capallo 125 zł opera + corbel 180zł i fandango + tebu 150 zł ocgrona stosowana była w ubiegłym roku u mnie na 5 ha średni plon niewiele ponad 8 ton, na reszcie tradycyjne mieszanki w systemie dwu zabiegowym polecone przez sprzedawce plon 6,5 tony. dlatedo w tym roku stosuje na całym areale. dodam że po takiej ochronie miałem lepszy plon i lepsze parametry.
  • 0

#235 west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 17:13

Zabiegi fungicydowe Bardzo ambitnie i bardzo drogo ale skoro się sprawdziło. Myśle że z naprawdę dobrą ochroną można się spokojnie zmieścić w 300zł/ha, wystarczy obserwować plantację i przebieg pogody oraz odpowiednio dobierać środki. Gdy na kilku ha przepłaci się za ochronę 100-200zł/ha idzie to jakoś przełknąć ale gdy w grę wchodzą dziesiątki czy setki hektarów każda złotówka się liczy.
  • 0

#236 dav45

dav45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 18:41

Zabiegi fungicydowe Czy Mustang Można łączyć z Protuganem, bo na etykiecie to zalecają z Protosanem tyle ze Protosanu juz nie ma w sprzedaży. Może stosował już ktoś? bo sprzedawcy jedni mówią że można inni znowu że nie
  • 0

#237 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3122 postów
  • 2921736

Napisany 26 marzec 2011 - 19:06

Zabiegi fungicydowe gdzies na allegro widziułęm ze gosciu sprzedaej mustanga i mówi ze mona mieszac z 2,5 l protuganu, tolurexu itp.
  • 0

#238 karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 19:55

Zabiegi fungicydowe Panowie, nie stosowałem wcześniej nigdy żadnych fungicydów w zbożach, w tym roku mam kawałek pszenżyta ozimego, które bardzo ładnie się zapowiada, mógłby mi ktoś zaproponować jakiś dosyć tani i prosty program ochrony wraz z orientacyjnymi terminami wykonania, najlepiej gdyby środki te dały się mieszać z odżywką i mocznikiem. Ewentualnie jaki antywylegacz i kiedy mogę zastosować razem z zabiegiem grzybobójczym
  • 0

#239 malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1268 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 21:15

Zabiegi fungicydowe najprościej i w miarę tanio bumper super, na pszenżyto wystarczy, szczególnie jeśli jeszcze nigdy nie stosowałeś takich środków
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#240 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3122 postów
  • 2921736

Napisany 26 marzec 2011 - 22:33

Zabiegi fungicydowe w jakiej fazie najlepiej prysnac pszenzyto w ochtonie jednozabiegowej powiedzmy bumper super? Na liść flagowy ?
  • 0