Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Moim zdaniem TILT TURBO + MIRAGE w dawce 0.7+0.9l/ha jest lepszy i skuteczniejszy i lepiej chroni pszenice przed septoriozą niż Wirtuoz w dawce 1.3l/ha.

Wiem z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Stanowisko było po rzepaku odpowiedio nawozonym wiec składników nie brakowało.Opady były wręcz idealne i nie było suszy podczas wegetacji i to miało duzy wpływ na dobre plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dobre, widzę że już zbliżamy się pomału do 10t z ha, podczas gdy średnia krajowa dla pszenicy wynosi 4,1t z ha no to musi być sporo gospodarstw dla których osiągnięcie 1t z ha jest nie lada wyczynem albo sieją, a nie zbierają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Prawdopodobnie tak będzie wyglądała ochrona:

T1 Tilt Turbo + Mirage

T2 Menara + Gwarant lub Menara + Acanto

T3 Duett Ultra + Tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie za dużo w T3? Jak jest problem z septorioza plew to nie lepiej dać prosaro czy osiris?

który wariant jest lepszy na t1 wirtuoz 1,3 l/h czy tilt turbo 1l/h + atak(mirage) 1l/h

Trudno powiedzieć, ogólnie to skuteczność powinna być podobna. Wirtuoz lepszy będzie w ochronie zapobiegawczej, w odmianach mniej podatnych. Myślę że w odmianach bardziej podatnych na mączniaka i septorie tilt z mirage będzie wychodzić lepiej.

A żeby osiągnąć te 8 czy 9 ton to musi być pogoda i mase innych czynników sprzyjajacych.

Pogoda i gleba to podstawa. W doświadczeniu w poprzednim roku było słabo, po grochu zaledwie 9,2t. Za to septorioza szalała. 2 lata temu pod 12t podchodziło ;) Ale to doświadczenie własne do pracy. Gleba IIIa, IIIb; odczyn zbliżony do obojętnego, składniki w normie, azot 150kg.

Panowie, potrzebuję porady.

Na T1 myślę nad Wirtuozem.

Pszenżyto ozime, plon: do 6 t/ha, gleba IV, V, część po rzepaku, część po zbożu (pszenżyto) .Czy jest sens dawać dawkę 1,2l/ha?

Zostało mi trochę Sarfunu z zeszłego roku, dorzuciłbym ze 2 setki na podstawę źdzbła ( przedplon zbożowy, niestety) i dał Wirtuoza z 1 litr.

 

I co na T2? W tamtym roku T1 Sarfun+Leander, T2 Falcon i 5 ton dało (130N/ha, w 2 dawkach, pod korzeń 250 kg/haPolifoski 6)

Szczerze na 6t to trochę przesadzona nawet ochrona wg mnie tym bardziej po rzepaku, choć każde pole i warunki są inne. Po zbożu wirtuoz ok, po rzepaku sadzę ze sam tilt turbo czy duet starr by dały radę. W T2 może zostać ten falcon jak się sprawdził.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

U mnie pierwszy zabieg to Capalo 1,3l na ha kupiłem tylko dwie 5l butelki w dobrej cenie 480 zł 5l ( jakie są wasze opinie o tym środku ) a reszta Tilt Turbo 0,7l + 1l Proroka ? co sądzicie o takim t1?? i czy to Capalo jest wogóle dobre, bo cena bez promocji to kosmos wychodzi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Capalo to dobry środek ale za drogi, dawka 1,3 wg mnie to za mało. Równie dobrze możesz dać Duet Star + Atak i będzie to samo działanie ale za to parę zł w kieszeni zostanie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Właśnie.cena.

Cena KOSMOS. U mnie 5l Capallo to koszt 600zł i jest to środek na 2.5ha.Bo zeby działanie było skuteczne pasuje dać dawkę maxx , czyli 2l/ha.

A cena Wirtuoza troszkę droższa a dajesz go 1.3/ha.

najtaniej jeszcze wychodzi Tilt+Mirage .....cena za 1/ha to gdzieś koło 140zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

możecie pisać ile wychodzi taki przykładowy koszt ochrony który proponujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo w T3? Jak jest problem z septorioza plew to nie lepiej dać prosaro czy osiris?

 

 

 

Szczerze na 6t to trochę przesadzona nawet ochrona wg mnie tym bardziej po rzepaku, choć każde pole i warunki są inne. Po zbożu wirtuoz ok, po rzepaku sadzę ze sam tilt turbo czy duet starr by dały radę. W T2 może zostać ten falcon jak się sprawdził.

 

 

Weź pod uwagę że taki plon poniekąd wynika z potężnych różnich jakości gleb w obrębie nawet 1 ha. Piaski przeplatne glinami to norma w moich okolicach. Dlatego średnio jak 6 da to będzie bardzo dobrze jak na moje warunki. Na glince 7, na piachu 3 i jakoś te 5 się osiągało przy sprzyjających warunkach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Napisano (edytowany)

T1 Duet Star 1 l + Atak 0,8 l

T2 Menara 0,5 l + Acanto 0,5 l

T3 Tebu 1 l

Koszt takiej ochrony to ok. 350 zł/ha

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Dlaczego skromna? Jak za te pieniądze to jest to całkiem dobra ochrona


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie pierwszy zabieg to Capalo 1,3l na ha kupiłem tylko dwie 5l butelki w dobrej cenie 480 zł 5l ( jakie są wasze opinie o tym środku ) a reszta Tilt Turbo 0,7l + 1l Proroka ? co sądzicie o takim t1?? i czy to Capalo jest wogóle dobre, bo cena bez promocji to kosmos wychodzi ;/

Trochę za niska dawka capalo. A środek jest bardzo dobry. Nawet lepszy niż wirtuoz. Bo prochloraz jest trochę słabszy w zwalczaniu chorób podstawy źdźbła, od substancji w capalo, protiokonazolu i cyprodynilu.

Weź pod uwagę że taki plon poniekąd wynika z potężnych różnich jakości gleb w obrębie nawet 1 ha. Piaski przeplatne glinami to norma w moich okolicach. Dlatego średnio jak 6 da to będzie bardzo dobrze jak na moje warunki. Na glince 7, na piachu 3 i jakoś te 5 się osiągało przy sprzyjających warunkach.

Dlatego napisałem że każde pole jest inne i każdy wie ile może osiągnąć. A co powiesz na moja propozycje na T3?

A to taka skromna ochrona .

Pewnie pszenica po rzepaku lub ziemniakach....

Po rzepaku czy ziemniakach nie widzę większego sensu na T1 dodawać prochloraz. Więc to i tak trochę zawyżona ochrona. A że u Ciebie wychodzi drożej ochrona to przyczyna głównie tego że mało ha, małe opakowania to i koszt wyższy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

@KULAWA_KOZA skąd ty takie ceny bierzesz??

ze sklepu co sie zaopatruje.

 

Po rzepaku czy ziemniakach nie widzę większego sensu na T1 dodawać prochloraz. Więc to i tak trochę zawyżona ochrona. A że u Ciebie wychodzi drożej ochrona to przyczyna głównie tego że mało ha, małe opakowania to i koszt wyższy.

 

No zgadza się :huh:

Sorry za cytowanie poprzedniego postu ale nie wiedziałem jak to ująć by miało "ręce i nogi " ^^

 

Tak może być. Lub najpierw odpowiedz na ostatniego posta, a dalej wklejasz cytat i odpowiedz.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

@KULAWA_KOZA to w takim razie strasznie z Ciebie zdzierają kasę- no jeszcze zależy ile kupujesz, tak wogle to te 600zł za 5l to cena z teraz,

Do mnie choć musi prawie cało Polsce przejechać to i tak mam oferte na 100zł za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Adam ja mam małe gospodarstwo więc dużo nie kupuje.

Tak cena z teraz , bo widziałem na regale Capallo 5l.

 

MilanReal

dzięki za wyjasnienie i sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.

 

Dlatego napisałem że każde pole jest inne i każdy wie ile może osiągnąć. A co powiesz na moja propozycje na T3?

 

 

 

 

T3 to nie widzę sensu, Pszenżyto paszówka przecież.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

@milanreal1 co dać na T1 w pszenicy ozimej stanowisko po ziemniakach. Miałem juz ustalone ze pójdzie 0,8 tiltu +0,8 mirage ale pisałeś ze prochloraz jest zbędny na stanowisku po ziemniakach.Co byś polecił na taki areał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dobrze masz ustalone u mnie na połowe pszenicy idzie 0.7 Tilt+0.9 Mirage.To bardzo dobra ochrona na T1.

Takie me zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Wirtuoz bo mi zostało z tamtego roku.

Ale dawke dam ponad MAX :rolleyes: z obliczeń wyszło mi że pójdzie 1.5l /ha.

Zobaczymy co wtedy? czy ta wysoka dawka dorówna Tilt+Mirage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj