Polecane posty

losktos    356

ciężko jednoznacznie określić który lepszy, wszystko zależy od warunków na polu. Wirtuoz działa lepiej zabezpieczająco, Tilt działa lepiej interwencyjnie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

A moja ochrona wygląda następująco:

 

T1 Capalo 1,4l + Matador303 es 1l

T2 Seguris 215 sc 1l

T3 Fandango 200ec 0.7l + Syrius 250ew 1l

 

Dodam że pszenice uprawiam po pszenicy i o plonie poniżej 9t/ha, to wogle nie myśle :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Ja wiem czy takie ambitne, ziemia wmiare dobra, sporo się daje NPK - granice 300-70-90, no i dodatkowo co rok idzie 20-50 ton obornika który robi swoje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

który wariant jest lepszy na t1 wirtuoz 1,3 l/h czy tilt turbo 1l/h + atak(mirage) 1l/h

 

Dlaczego ponad dawkę maksymalną w rejestracji? Uważasz że nie poradzi sobie 1,2l/ha?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

A moja ochrona wygląda następująco:

 

T1 Capalo 1,4l + Matador303 es 1l

T2 Seguris 215 sc 1l

T3 Fandango 200ec 0.7l + Syrius 250ew 1l

 

Dodam że pszenice uprawiam po pszenicy i o plonie poniżej 9t/ha, to wogle nie myśle :rolleyes:

 

Z ciekawości jaka klasa ziemi i jaki koszt takiej ochrony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

 

 

Dodam że pszenice uprawiam po pszenicy i o plonie poniżej 9t/ha, to wogle nie myśle :rolleyes:

ehehehehe NIEREALNE!!!!!!!!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7
Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o klasę ziemi to głównie IIIB, miejscami IVa, a koszt: to jeśli wie się kiedy kupić, to do 540zł na ha.

Edytowano przez adam85235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ja wiem czy takie ambitne, ziemia wmiare dobra, sporo się daje NPK - granice 300-70-90, no i dodatkowo co rok idzie 20-50 ton obornika który robi swoje :P

pszenica nie lubi nawożenia obornikiem pod korzeń i do tego wadliwy płodozmian.9 t to marzenia ścietej głowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Może i krótko :lol: ale przynajmniej myslę racjonalnie . :huh:

Jak Tobie wyda pszenica 9t/ha siana po pszenicy na 3 i 4 klasie ziemi to ja ukope 80ton ziemniaka z hektara :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

pszenica nie lubi nawożenia obornikiem pod korzeń i do tego wadliwy płodozmian.9 t to marzenia ścietej głowy :D

 

To że pszenica nie lubi obornika to chyba największa głupota jaką słyszałem :lol:

Dany zaraz po żniwach, a następnie zmieszany z ścierniskiem, przyśpiesza rozkład resztek pożniwnych, a to w kolejnych latach skutkuje dobrymi plonami, przy średnim płodozmianie.

 

Wierzyć nie musisz, to twoja sprawa, chyba lepiej wiem od ciebie ile zbieram???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6
Napisano (edytowany)

panowie co sie smiejecie znam goscia ktory naprawde osiaga plony pszenicy w granicach 8 -10 ton i to prawdziwe informacje tylko on daje wszystkie warunki jakie tylko mogly by byc dla centrali produkuje ta pszenice i faktycznie ma takie plony i gleby 3 4 klasa wiec plon 10 t jest mozliwy tylko wszystkie opryski i w czasie itd

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Chwalić to każdy się tutaj może.Ja patrzę realnie na jakie plony można liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

No wiem wiem :lol:

Ja w tym roku myslę po cichu ukopać 80-90t/ha ziemniaka na IV klasie ziemi.

Dodam że nie mam obornika i posype z lekka nawozu....

 

Sławek ..

kolega Adaś chyba sobie pomylił daty i myśli że dzis jest 01.KWIETNIA :P

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

 

Dlaczego ponad dawkę maksymalną w rejestracji? Uważasz że nie poradzi sobie 1,2l/ha?

poprostu tak mi wychodzi jeśli chodzi o opakowania bo nie chcę magazynować pół butelki i wolę dać tą 50 tkę więcej niż 200 setki mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Niech zbiera sobie 9t.Przy taki nawozeniu to i tak była by porażka.Ja średnią 8.5 t to osiągałem po rzepakach przy nawozeniu 300 kg polifoski m i 150 kg czystego azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A żeby osiągnąć te 8 czy 9 ton to musi być pogoda i mase innych czynników sprzyjajacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie jak jest dobre stanowisko po ziemniakach to przy dobrej ochronie i przy dobrym nawożeniu N, oraz sprzyjajacej pogodzie i łagodnej zimie by nie wymroziła oraz dobrej odmianie pszenicy to myslę ze 8 ton uzyskam, ale nic wiecej.Mam IV klase ziemi , lekkka glinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

sąsiad jakieś 2 lata temu osiągnął ok 10 t pszenicy z hektara (odmiana muszelka), nie wiem jakie było nawożenie, przedplon bodajże rzepak, ale I klasa gleby

ale w tym wypadku te 9 ton wydaje mi się lekko przesadzone


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję porady.

Na T1 myślę nad Wirtuozem.

Pszenżyto ozime, plon: do 6 t/ha, gleba IV, V, część po rzepaku, część po zbożu (pszenżyto) .Czy jest sens dawać dawkę 1,2l/ha?

Zostało mi trochę Sarfunu z zeszłego roku, dorzuciłbym ze 2 setki na podstawę źdzbła ( przedplon zbożowy, niestety) i dał Wirtuoza z 1 litr.

 

I co na T2? W tamtym roku T1 Sarfun+Leander, T2 Falcon i 5 ton dało (130N/ha, w 2 dawkach, pod korzeń 250 kg/haPolifoski 6)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przy Wirtuozie chodzi o inną rzecz. Dawka 1 l poradzi sobie z podstawą ale może puścić septorioze i mączniaka, więc dodawanie Sarfunu wydaje mi się zbędne. Albo daj pełną dawkę Wirtuoza albo zastap czymś innym (Tilt Turbo + Atak, Duet Starr + Atak)

Na T2 ciekawym rozwiązaniem jest Soligor


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480
Napisano (edytowany)

Ja w minionym roku uzyskałem 12 m3( około 8 ton) jeczmiena jarego zasianego po burkach i pod korzeń dostał 150 soli potasowej oraz 130 polidapu + 120 N w dwóch dawkach saletrosan., klasa gleby IIIa , dodatkowo mieszanki dolistnie poszły 5 razy więc i 11 ton pszenicy jestem uwierzyć tylko że musi ona dostać solidnie jeść bo nawet po rzepaku żeby uzyskać wysokie plony to trzeba posypać a niektórzy myśla że sypna 120 kg n i urośnie niewiadomo ile :D po strąkach na 1 klasie moze by urosło.

 

@Sławek

 

polifoska m szału nie robi i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że wprowadziłeś tylko 42 kg fosforu dla pszenicy, gdzie na 1 tonę potrzeba około 12 kg , a słoma wcale nie jest tak zasobna w fosfor w przeciwieńtswie do potasu.

 

Pozatym dużo zależy od odmiany lubiącej monokulture gdzie niektóre nie wykazuja spadku plonu w stosunku do przedplonów nie zbożowych a kluczowa i tka będzie pogoda ale nie piszcie że się nie da i nie chodzi mi tu o przypadek tego pana bo nawożenie npk (300,70,90) wygląda trcohę absurdalnie i tez nie wierzeu niego w taki plon

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj