Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#2281 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:54

Zabiegi fungicydowe Daj mocznik z siarczanem magnezu.

Mam pytanie. Czy można mieszać ze sobą oprysk na choroby grzybowe i na robaka? Konkretnie chodzi o Bumper i Cyperkill. A jeśli tak, to czy mogę jeszcze do tego rozpuścić mocznik? Chodzi o oprysk pszenicy ozimej.

Można mieszać, ten bumper to przeciętne rozwiązanie na kłos.

Fenpropidyna czyli Leander specjialnie dodany na Mączniaka kolego.
Acanto 5 l 720 zł netto

Alfacet 200ec w 1 litrze i to jest na owady.skladu niepowiem ci bo juz banki brak i nie przeczytam

Wiem na co jest fenpropidyna i muszę stwierdzić że coś spieprzyłeś bo powinieneś go załatwić w T1 i T2. Mofroliny w T3 są kompletnie nieuzasadnione.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 17:14
  •  

#2282 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 18 czerwiec 2013 - 10:27

Zabiegi fungicydowe "Podgonienie" pszenicy dodatkowym azotem na pewno nie przyspieszy kłoszenia. Wręcz odwrotnie, pszenica na słabszych stanowiskach i w gorszej kondycji kłosi się wcześniej.
co polecanie na T3 na kłos? Myślę o tebukonazolu albo Osiris (epoksy- i metkonazol).

@ kissmy...
objawy, o których piszesz na poprzedniej stronie u mnie także występują. To faktycznie objawy niedoboru, w Twoim przypadku rzeczywiście miedzi, ale przyczyna leży prawdopodobnie w korzeniach zredukowanych przez jakieś podsuszki ( stawiam na zgorzel podstawy źdźbła) zatem winne jest zaprawianie, przebieg pogody, uproszczenia w uprawie, susza obecnie itd. itd. Myślę, że nic się z tym nie da teraz zrobić. U mnie to ok 2% roślin. Nie wygląda to ładnie, ale na plon raczej nie wpłynie przy wystarczającym zagęszczeniu kłosów.

Edytowany przez Obikey, 18 czerwiec 2013 - 10:34.

#2283 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 15:45

Zabiegi fungicydowe dwa składniki to nie jeden.zdecydowanie osiris

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2284 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 16:55

Zabiegi fungicydowe @Obikey patrzysz, oceniasz jak się zapowiada pszenicy pi razy oko i decydujesz czy Osiris czy tebukonazol, przy dobrej ochronie T1 i T2 wystarczy tebukonazol ewentualnie zmieszać z epoksykonazolem.

#2285 Share warjarr23

warjarr23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 19:34

Zabiegi fungicydowe Koledzy powiedzcie mi czy mogę prysnąć owies dolistnie z mocznikiem jak zaczyna po mału się kłosić bo jakiś za niski jest

#2286 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:01

Zabiegi fungicydowe Artea to cos slabo chroni dawalem 0.5 l i dobromir 03 l na ha i lipa pryskane 10 czerwca flagowy byl czysty dzisiaj bylem w polu rdza rozwija sie blyskawicznie cos niesamowitego zeby tak szybko postepowala wiec ta mieszanak nie zbyt dobra lepiej wychodzi duet z dobromirem tam jest mniejsze porazenie
najmniejsze porazenie jest na pszenicy sianej pozno po kukurydzy zabieg robiony 8 czerwca poczatek kloszenia i na razie porazenie male moze dlatego ze rzadka byla z wiosny ibo ziima zweryfikowała a samym duetem pryskalem
najlepiej trzyma sie pszenica Lukullus liscie falgowe zielone ale tez pozno siana i rzadkawa ( jeden zabieg na klos duet)

#2287 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:38

Zabiegi fungicydowe scenariusze co do plonowania moich pszenic są dwa:
-obsada kłosów i liczba kłosków sugeruje rekordowe plony, pomijając drobne porażenie podsuszkami itd. na poziomie 2% ----> wskazany trzeci zabieg dobrym preparatem

-Stabilan w tym roku, mimo pełnej dawki, zadziałał bardzo słabo i pszenice są za wysokie ( Legenda ma ochotę prześcignąć rzepak!!!) ---> trzeci zabieg drogim preparatem, jak i wszystkie poprzednie nakłady szlag trafia, bo łan wylegnie :-)

#2288 Share maciekuesus

maciekuesus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:45

Zabiegi fungicydowe witam . wykonywałem oprysk na pszenicę jarą ponad 2 tygodnie temu fungicydem bumper 250 ec w dawce ok 0,4l/ha . teraz widzę że chyba za wcześnie to zrobiłem bo na pszenicy pokazuje się miejscami grzyb . chłopaki jak waszym zdaniem powinienem opryskać jeszcze raz tym razem w dawce 0,5l/ha ???? proszę o odpowiedź :)

#2289 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:54

Zabiegi fungicydowe Bumper to tylko propikonazol który jest substancją aktywną średniej klasy. Absolutnie nie radziłbym stosować tego samego fungicydu 2 raz. Jaki to grzyb? łatwiej będzie dopasowac substancje aktywną lub środek.

Artea to cos slabo chroni dawalem 0.5 l i dobromir 03 l na ha i lipa pryskane 10 czerwca flagowy byl czysty dzisiaj bylem w polu rdza rozwija sie blyskawicznie cos niesamowitego zeby tak szybko postepowala wiec ta mieszanak nie zbyt dobra lepiej wychodzi duet z dobromirem tam jest mniejsze porazenie
najmniejsze porazenie jest na pszenicy sianej pozno po kukurydzy zabieg robiony 8 czerwca poczatek kloszenia i na razie porazenie male moze dlatego ze rzadka byla z wiosny ibo ziima zweryfikowała a samym duetem pryskalem
najlepiej trzyma sie pszenica Lukullus liscie falgowe zielone ale tez pozno siana i rzadkawa ( jeden zabieg na klos duet)

Z tego co pamiętam to zamiennik amistaru czyli zdecydowanie za mało tej strobiluryny. Ale racja, teraz jeszcze artea powinna swobodnie chronić.
Zapraszam na swój profil

#2290 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 08:07

Zabiegi fungicydowe W temperaturze 30 stopni można pryskać fungicydem w raz z siarczanem magnezu 3 kg/ha oraz 2 kg/ha basfoliar? Proszę o szybką odpowiedź.

Edytowany przez milanreal1, 19 czerwiec 2013 - 23:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2291 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 08:12

Zabiegi fungicydowe Na pewno bez siarczanu przy tej temperaturze.Z fungicydem też bym się wstrzymał.

#2292 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 09:41

Zabiegi fungicydowe Dzięki za odpowiedź.

#2293 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:47

Zabiegi fungicydowe u mnie artea w pszenzycie wypadła bardzo słabo, na liściu flagowym i kłosie widać septoriozę (tak mi się wydaje, ciemne przebarwienia), pszenica narazie ok. Czym teraz prysnąć to pszenżyto?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#2294 Share maciekuesus

maciekuesus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:07

Zabiegi fungicydowe @milanreal1 po prostu u mnie miejscami można dostrzec na pojedynczych łodygach pszenicy zaczęły liście usychać . nie wiem jak ten grzyb nazywa ale chyba to septorioza liści .

Edytowany przez maciekuesus, 19 czerwiec 2013 - 22:16.

#2295 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 23:22

Zabiegi fungicydowe No to na septoriozę liści propikonazol jest stanowczo za słaby.

u mnie artea w pszenzycie wypadła bardzo słabo, na liściu flagowym i kłosie widać septoriozę (tak mi się wydaje, ciemne przebarwienia), pszenica narazie ok. Czym teraz prysnąć to pszenżyto?

Niestety artea na septoriozę sama nie jest w stanie jej skutecznie zwalczyć, 40g cyprokonazolu to mało i może przepuścić. Bardzo dobrym triazolem na septoriozę jest epoksykonazol.
Zapraszam na swój profil

#2296 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 07:01

Zabiegi fungicydowe To może poprawić np. rekordem 0,5L/ha?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#2297 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 07:38

Zabiegi fungicydowe Jesteście pewni że to jest septorioza?
Są na liściach pylniki grzyba?
Może to jest jakaś choroba wirusowa lub brak jakiegoś mikroelementu, miedzi lub manganu?

#2298 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 12:50

Zabiegi fungicydowe panowie planuje dac na t3 0.6 duetu ultra. Czy to dobre rozwiazanie ? Na t1 wirtuoz na t2 falcon

#2299 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 13:45

Zabiegi fungicydowe panowie-pryskałem 2 razy pszenicę-Sailor-na grzyba.Wirtuoz,następnie reweller +gwarant.Ale to mniej ważne czym -tylko chciałem podzielić się spostrzezeniem ,że w tym roku zabieg na t3 jest niezbędny. Ja miałem czysciutką pszeniceZajezdzam we wtorek a tam grzyb jak cholera -septorioza plew.Popryskałem tebu+bi ale jednak tebu jest jak przeczytałem pozniej słabe na septorioze.Pierwszy raz widzę taką presje choroby(3 dni i nie ma liscia flagowego) i pierwszy raz pryskałem 3 razy pszenice.Tylko taki apel\porada-jak ktos się waha czy jeszcze prysac-to niech pryska
;( a taka rekordowa pszenica się zapowiadała na 10 ton

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2300 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 14:11

Zabiegi fungicydowe Brutus44, ja też mam Sailora, też szedł na rekord i też liść flagowy poleciał, ale u mnie to chyba nie jest septorioza zdjęcie na str 66.
Zostawiłem nie pryskałem, dalej się to nie rozprzestrzenia.
Boję się by w takiej temperaturze jej nie doprawić całkowicie.