Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#2121 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:02

Zabiegi fungicydowe ja lecę już duett ultra 0,5l + bi58 0,5l, sąsiad miał piękną pszenicę (ani jednego żółtego liścia, od dołu wszystko zieloniutkie) i teraz już widać szybko postępującą septoriozę, a raczej na zabieg się teraz nie odważy, jutro kończę zmagania z grzybami, uderzam z saletrą i oby do żniw był już spokój,

jak długo bi58 przytrzyma skrzypionkę i mszycę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 17:36
  •  

#2122 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:25

Zabiegi fungicydowe

Panowie co myslicie o Osiris na T3 a jak nie on to co zastosować, na T2 poszedł Falcon 0.6

Z tym Osirisem to raczej nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć bo to środek nowy. Ale powinien być dobry, wcześniej był omawiany temat małej zawartości substancji ale ma wystarczyć. Zastosujesz to potem podziel się opinią bo myslę o nim ne następny rok.

A co do Bi58 to środek systemiczny czyli około 2 tygodnie

Edytowany przez Merkoo, 05 czerwiec 2013 - 19:31.

#2123 Share Pawel21990

Pawel21990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i robienie filmików:
    www.youtube.com/user/Pawel21990

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:35

Zabiegi fungicydowe Panowie dobry pomysł na T3 : Soligor 0.5l + Tebukonazol 0.5l + Acanto 0.3l? Acanto jeszcze mi zostało, bo nie mogłem wszędzie wjechać.
Na T1 poszedł Wirtuoz 1.25l
T2 Acanto 0.6 + Safir 0.7l(epoksykonazol)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Szukaj pierwszego kolanka! zobacz »

•  

#2124 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:45

Zabiegi fungicydowe na zabieg T2 jaką iloś wody dajecie i ciśnienie?

#2125 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:37

Zabiegi fungicydowe

planuje pryskac na grzyba artea 0,4 + olympus 1,5l chciałbym dodac do tego na robaka cos żeby długo działało. mospilan bedzie dobry? co polecacie?

To zabieg na T2 czy T3? Mospilan chyba nie ma rejestracji w zbożach.

Panowie co myslicie o Osiris na T3 a jak nie on to co zastosować, na T2 poszedł Falcon 0.6

Tak jak było wspomniane to nowość i zastrzeżenie trochę budzi zawartość substancji aktywnych, bo skład jest dobry 2 triazole. Ale wychodzi trochę drogo biorąc pod uwagę że zawiera tylko triazole. W podobnej cenie wyjdzie np menara+starami, a wtedy masz 1 dobry triazol na choroby kłosa i strobilurynę.

Jak bym dał że w ciągu 10 dni od zabiegu jeszcze utrzymuje dobrą skuteczność na poziomie 50%. Trochę drożej wychodzi eforia, ale ma 2 substancje aktywne i podobno znacznie dłużej działa.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2126 Share dawid35123

dawid35123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:42

Zabiegi fungicydowe Wstyd sie moze przyznac ale ja jeszcze nie pryskalem w zyciu zadnym srodkiem od grzyba zboza. Po obserwacji jeczmienia ozimego co wyprawia grzyb trzeba chyba zaczac.

Co polecacie na pszenice ozima ( zaczyna sie klosic)? Moze wirtuoz+jakas odzywka (Kristalon?)

Edytowany przez dawid35123, 05 czerwiec 2013 - 21:00.

#2127 Share mistrzzmiany

mistrzzmiany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:05

Zabiegi fungicydowe Witam!
Deszcz jeszcze pada, ale trzeba intensywnie myśleć nad zabiegiem fungicydowym.... pierwszy zabieg wykonałem Promaxem, dobrze się spisał, brak objawów chorobowych.... teraz zastanawiam się jak rozwiązać sprawę ochrony kłosa, zwykle stosowałem Duett Ultra, i było o.k, ale w tym roku zapowiadają się "grzybowe" warunki, także chciałbym coś z górnej półki, albo dobrze wykonać mieszankę, celuję w plony min od 8,5 z ha, także chyba warto. Zastanawiam się nad Prosaro 250ec, dobry środek, ale jest środek Traper 250ec stosowany w rzepaku, w etykiecie nie ma nic o pszenicy ozimej, raczej brak na nia rejestracji, a substancje czynne w identycznym stężeniu, czy można zaryzykować? nawet producent ten sam..... a może Swing Top 183 SC? czy póść w mieszankę?? jakie Wasze zdanie?

#2128 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:07

Zabiegi fungicydowe

ja lecę już duett ultra 0,5l + bi58 0,5l, sąsiad miał piękną pszenicę (ani jednego żółtego liścia, od dołu wszystko zieloniutkie) i teraz już widać szybko postępującą septoriozę, a raczej na zabieg się teraz nie odważy, jutro kończę zmagania z grzybami, uderzam z saletrą i oby do żniw był już spokój,

Który to zabieg robisz T2 czy T3 bo już się pogubiłem troszkę :mellow: ale z tego co wnioskuje chyba opóźniony T2 bo jeszcze masz zamiar saletre 3 rzut, nie za późno z tym azotem??

@Pawel21990 bardzo fajna ochrona T1 i T2 ale 3 zabieg juz przekombinowałeś Soligor ma tebukonazol w sobie i ta strobiluryna w 3 zabiegowej ochronie przy 3 zabiegu raczej nie potrzebna, wystarczą triazole same.

#2129 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:19

Zabiegi fungicydowe to już raczej T3, T2 robiłem w zeszłym tygodniu;] już wszystkie rośliny są wykłoszone, więc mam nadzieję, iż to koniec ochrony, teraz saletra białko jeszcze trochę podkręci (ale rzucę tylko 50kg, czyli około 16kgN) i jeszcze trochę dołożę dolistnie (w TA, chyba majowym, jest ciekawy artykuł na temat azotu na kłos i polecają właśnie aplikację dolistną w dawkach około 5kg/ha)

#2130 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:31

Zabiegi fungicydowe Wcześnie dajesz T3 jeśli T2 było tydzień temu, jakiś nie trafiony czy jak? Troche przespałeś 3 rzut saletry trzeba było rzucać jak już kłosy zaczynają wychodzić na światło dzienne :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2131 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:04

Zabiegi fungicydowe kissmy zrób T3 po przekwitnięciu skoro robiłeś T2 tydzień temu.

#2132 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:10

Zabiegi fungicydowe nie trafiono, bo to acanto czyli nie zabezpieczy kłosa, a warunki inwazji grzybów jak najbardziej sprzyjają, azot jest potrzebny do 14-20 dni po kwitnieniu czyli jeszcze jest czas, chociaż może jeszcze zaniecham aplikacji w postaci saletry, gdyż zbyt późne zasilenie azotem pogarsza właściwości wypiekowe, może ograniczę się do jeszcze jednego zasilania dolistnego,

spotkaliście już mszycę?

#2133 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:16

Zabiegi fungicydowe Jak rozpoznać kwitnącą pszenicę, albo jeszcze lepiej jak rozpoznać że pszenica już przekwitła? Mszyc nie spotkałem.

#2134 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:20

Zabiegi fungicydowe W pszenżycie widziałem na jednym kłosie, w pszenicy tylko skrzypionki ale jeszcze znacznych szkód nie wyrządzają więc poczekam z bi58 do T3. Ja dałem tebukonazol w T3 + pikoksystrobine + folpet i jak narazie niemam zastrzeżeń więc poczekam z zabiegiem na kłos jeszcze. Zastanawiam się tylko co dać tebukonazol 0.5 + epoksykonazol 0.5, tebukonazol 0.5 + Gwarant 0.5 czy poprostu sam tebukonazol.

#2135 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:21

Zabiegi fungicydowe Kwitnaca ma takie pylki na klosach ;)

#2136 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 05:24

Zabiegi fungicydowe No i pech wczoraj poszedł falcon i od opryku ostatniego pola po godzinie ulewa kaska w błoto czy cokolwiek zadziała ?

#2137 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 07:13

Zabiegi fungicydowe godzina to trochę mało, najlepiej 2-3 godziny.

#2138 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 07:57

Zabiegi fungicydowe Który z fungicydów lepiej zwalczy septoriozy i fuzariozy Prosaro,Falcon czy Fandango.Do opryskania mam pszenice Fidelius.Zabieg na T3

Edytowany przez SAUTER, 06 czerwiec 2013 - 07:58.

#2139 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 08:13

Zabiegi fungicydowe Prosaro jest najlepszym rozwiązaniem z tych co podałeś na T3.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2140 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 08:26

Zabiegi fungicydowe Czy zabieg fungicydowy można wykonać w każdej fazie kłoszenia bez skutków ubocznych dla pszenicy?