Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#2101 Share zipo1

zipo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:22

Zabiegi fungicydowe dzięki za podpowiedź, dlatego lubię ten portal :) , będę pryskał teraz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 18:07
  •  

#2102 Share rupert

rupert

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:24

Zabiegi fungicydowe Witam, proszę o poradę dla pszenicy ozimej - aktualnie w fazie kłoszenia (2-3dni i się wykłosi w pełni), Na T1 zastosowałem Wirtuoz ok 1,2l/ha i generalnie jestem zadowolony (poza podsychaniem podstawy źdźbła - możliwe od deszczy lub zbyt gęstego zasiewu). Na T2 kupiłem Falcon ale z powodu ciągłych opadów nie było możliwości zastosowania. Nie wiem kiedy będzie dało się wjechać gdyż prognozy na południu są fatalne ale teraz zabieg najwcześniej na zboże w pełni wykłoszone. Co zrobić dać Falcon czy myśleć o innym środku? Będę wdzięczny za sugestie.

#2103 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:27

Zabiegi fungicydowe

Panowie chcę prysnąć pszenżyto fungicydem artea, ale nie wiem czy czegoś do niej nie dodać (inny fungicyd) aby wzmocnić działanie. Mógłbym Amistar ale cholernie drogi, może jest coś tańszego co uzupełni działanie Artei? A i jeszcze jedno na ulotce pisze że w przypadku dużego zagrożenia fuzariozą pryskać po kwitnieniu, ale ja mam już duże nasilenie mączniaka i chciałem to zrobić przed kwitnięciem, jak u ważacie kiedy lepszy termin na kłos po czy przed kwitnięciem

Acanto zamiast Amistaru nie dość że taniej to jeszcze lepsze właściwości niż azoksystrobina.

@rupert Falcon będzie ok.

Edytowany przez Tomek90, 04 czerwiec 2013 - 19:28.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2104 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:28

Zabiegi fungicydowe mozesz dac falkon.zawiera tebukonazol wiec fuzariozy też zwalczy.

#2105 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:33

Zabiegi fungicydowe duett stosowalem w dawce 0.6l w pszenicy ozimej,jarej i jęczmieniu jarym.żyta nie sieję ale dawka taka sama powinna być

#2106 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:39

Zabiegi fungicydowe

Acanto zamiast Amistaru nie dość że taniej to jeszcze lepsze właściwości niż azoksystrobina.

na T2 owszem owszem acanto będzie lepsze, ale na T3 już nie ma sensu, gdyż to amistar ma większą skuteczność w ochronie kłosa, a różnica cenowa jest znikoma (max 20zł/l)

Edytowany przez kissmy..., 04 czerwiec 2013 - 19:40.

#2107 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:51

Zabiegi fungicydowe Można i tak tylko że Acanto mam 160zł/l a Amistar 210zł/l i dałbym tylko aby przetdłużyć działanie triazoli bo Artea bierze jakoś choroby z T3, ale przy tej różnicy co ty masz można się bawić B)

btw. na ochrone kłosa zawsze idzie u mnie bez strobi bo za długo bedzie trzymać, chyba że bedzie to tzw opóźniony T2.

#2108 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:07

Zabiegi fungicydowe

Witam, proszę o poradę dla pszenicy ozimej - aktualnie w fazie kłoszenia (2-3dni i się wykłosi w pełni), Na T1 zastosowałem Wirtuoz ok 1,2l/ha i generalnie jestem zadowolony (poza podsychaniem podstawy źdźbła - możliwe od deszczy lub zbyt gęstego zasiewu). Na T2 kupiłem Falcon ale z powodu ciągłych opadów nie było możliwości zastosowania. Nie wiem kiedy będzie dało się wjechać gdyż prognozy na południu są fatalne ale teraz zabieg najwcześniej na zboże w pełni wykłoszone. Co zrobić dać Falcon czy myśleć o innym środku? Będę wdzięczny za sugestie.

Falkon bedzie dobry, nie ma sensu teraz cos innego dawac skoro masz juz kupiony. Tebukonazol dlugo działa wiec nie powinno byc problemów z kłosem

#2109 Share rupert

rupert

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:08

Zabiegi fungicydowe koledzy Tomek90 ,slawek2209 dzięki za odpowiedź, pozdr

kolego Merkoo również thx

#2110 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:15

Zabiegi fungicydowe ok dzięki
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2111 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:55

Zabiegi fungicydowe Falcon dobry środek. Ja jechałem u siebie na T2 również Falconem. Jak się wykłosi daję Osiris.

KPK KUMURUN TEAM

#2112 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:12

Zabiegi fungicydowe co byście polecali bardziej na żyto ozime do zastosowania jako środek na grzyba FALCON 460 EC czy SOLIGOR 425EC?? co by było lepsze w tej fazie?? żyto już wykłoszone i przekwitło. dodam ze to będzie pierwszy i ostatni zabieg na grzyba

#2113 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:22

Zabiegi fungicydowe dzisiaj bylem na polu i znowu powraca temat modusa i ccc i juz tego nie zastosuje wiecej bo tak mi pszenice poskracalo ze muszelka ma 25 cm a turnia moze ze 35 max do tego uszkodzilo liscie ( pod-flagowy i flagowy nie ) bylo ewidentnie za sucho przez okres po zastosowaniu . pszenice wygladaly super az do czasu kiedy zaczelo padac poszlo duzo wody i to chyba nasililo dzialanie srodka bo oprocz pola gdzie caly czas byla wilgotno ( tam pszenica wyglada dosc dobrze) ewidentie wszytko poprzypalafo
na pszenice mozna patrzec z bezpieczniej odleglosci jakies 200 m wtedy wydaje sie ze wyglada super ciemna i w ogole jak sie w nia wejdzie nerwa lapie a i z tego co widze to 160 N przy suchej pogodzie za malo na taka mieszanke ciekawe tylko jak bedzie z plonem bo muszelka sie klosi ( dlugosc klosa od 5 do 8 cm) turnia na razie nie a pszenzyto borwo ledwo co zaczelo dla porownania u gosca obok 1.5 tygodnia wczesniej ( u mnie dostalo tylko 100 N) nie wiem co tego bedzie i jaki plon ale na pewno sie podziele uwagami po zbiorze....

teraz najgorsze jest to ze nie ma jak wjechac i t2 nie zrobiony od 2 tygodni leje i ma do konca tego tygodnia pszenica sie pewnie wyklosi i co teraz dac? jak kwitnie lepiej nie pryskac>?

#2114 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:04

Zabiegi fungicydowe

Można i tak tylko że Acanto mam 160zł/l a Amistar 210zł/l i dałbym tylko aby przetdłużyć działanie triazoli bo Artea bierze jakoś choroby z T3, ale przy tej różnicy co ty masz można się bawić B)

Zamiast amistaru można dać starami, to zamiennik amistaru a cena podobna do acanto.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2115 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 23:06

Zabiegi fungicydowe

na T2 owszem owszem acanto będzie lepsze, ale na T3 już nie ma sensu, gdyż to amistar ma większą skuteczność w ochronie kłosa, a różnica cenowa jest znikoma (max 20zł/l)

Witam kolegów. Mój pierwszy post tutaj... nie mam czasu zbyt się wdawać w dysputy, choć czytam sukcesywnie i dotarłem do ostatniej strony :) Mam nadzieję, że Kolega @kiss... się nie obrazi (że trafiło akurat na niego), bo się znamy z innego tematu aczkolwiek strobiluryna na T3 no wybacz ;) na T3 jest tylko jedna formulacja. Wybaczcie co powiem, ale mieszaninę typu Artea+Amistar stosował mój ojciec wiec nie ma co promować tego co chwilę :) grzybki się uodparniają więc .... nie róbmy przynajmniej w naszym gronie wody z mózgu, że jeden środek jest "debest", bo trzeba je zmieniać. Np. między stronicami kroś się pytał o Charismę. nie widziałem na swoim polu lepszego środka (w dawce dzielonej), ma tylko jedną wadę - nalot na beczce po nim zmusza do kilkukrotnego czyszczenia opryskiwacza. Panowie do dzieła .... nie ma czasu na dzieło ale mieszajmy środki drogie z tańszymi i się tym podzielmy

#2116 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 07:21

Zabiegi fungicydowe @rupert zrobiłem podobnie jak ty, T1 poszedł wirtuoz 1,25l - jestem zadowolony, rośliny zdrowe (no może pierwsze liście od dołu uschły - chyba to normalne)
W piątek (ostatni dzień pogody u mnie) dałem Falkon ok 0,7l + odżywki. Więcej nie planuje nic dawać, zobaczymy co z tego będzie...
Powiem szczerze że dopiero od 3 sezonów stosuję fungicydy i dopiero w tym roku jestem zadowolony - w następnym roku też dam wirtuoz w górnej dawce (chyba że skusze się na capalo)

Kolego @maly00 - 100kg azotu to mało na antywylegacze, ja daje w granicach 150-160kg (łącznie z mocznikiem w opryskach) i uważam że można spokojnie więcej. To że się nie wykłosiła to normalne - przecież skróciłeś źdźbło to kłos tak szybko do góry sie nie pcha. U mnie w tamtym roku pszenżyto też było opóźnione w kłoszeniu ok 2 tygodnie (dałem 2l CCC gdy I kolanko nie zaczynało sie pojawiać) od innych. W tym roku dałem pierwszy raz 1,5l CCC i ok 0,3 modusa ( I kolanko było już ok 1,5 - 2 cm nad węzłem) i też później się kłosi. Nic mi nie przypaliło a źdźbło jest krótkie i sztywne (ale jak ktoś pryska przed flagowym). Zobaczę jakie będą skutki w żniwa.

Edytowany przez Wojtek987, 05 czerwiec 2013 - 07:40.

#2117 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 10:48

Zabiegi fungicydowe na t3 daje fandango 1l + 0.5l brasifun (tebukonazol) i jestem zadowolony ze skuteczności.

#2118 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 10:55

Zabiegi fungicydowe

dzisiaj bylem na polu i znowu powraca temat modusa i ccc i juz tego nie zastosuje wiecej bo tak mi pszenice poskracalo ze muszelka ma 25 cm a turnia moze ze 35 max do tego uszkodzilo liscie ( pod-flagowy i flagowy nie ) bylo ewidentnie za sucho przez okres po zastosowaniu . pszenice wygladaly super az do czasu kiedy zaczelo padac poszlo duzo wody i to chyba nasililo dzialanie srodka bo oprocz pola gdzie caly czas byla wilgotno ( tam pszenica wyglada dosc dobrze) ewidentie wszytko poprzypalafo
na pszenice mozna patrzec z bezpieczniej odleglosci jakies 200 m wtedy wydaje sie ze wyglada super ciemna i w ogole jak sie w nia wejdzie nerwa lapie a i z tego co widze to 160 N przy suchej pogodzie za malo na taka mieszanke ciekawe tylko jak bedzie z plonem bo muszelka sie klosi ( dlugosc klosa od 5 do 8 cm) turnia na razie nie a pszenzyto borwo ledwo co zaczelo dla porownania u gosca obok 1.5 tygodnia wczesniej ( u mnie dostalo tylko 100 N) nie wiem co tego bedzie i jaki plon ale na pewno sie podziele uwagami po zbiorze....

teraz najgorsze jest to ze nie ma jak wjechac i t2 nie zrobiony od 2 tygodni leje i ma do konca tego tygodnia pszenica sie pewnie wyklosi i co teraz dac? jak kwitnie lepiej nie pryskac>?

No za sucho bylo , ale moddus zabardzo nie uszkadza roslin podczas suszy najgorzej ccc , ja w tamtym roku muszelke mialem ok 25cm w czasie kloszenia ale pozniej urosla do 35cm jakos ,kombajnista jak przyjechal to mowil ze dawno tak fajnie mu sie nie kosilo ;)

#2119 Share daniel373

daniel373

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 15:32

Zabiegi fungicydowe Panowie co myslicie o Osiris na T3 a jak nie on to co zastosować, na T2 poszedł Falcon 0.6

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2120 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:55

Zabiegi fungicydowe planuje pryskac na grzyba artea 0,4 + olympus 1,5l chciałbym dodac do tego na robaka cos żeby długo działało. mospilan bedzie dobry? co polecacie?