Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:01

Zabiegi fungicydowe Skoro napisali to jak myslisz? pewnie że można ale są lepsze środki na kłos.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 10:03
  •  

#2042 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:18

Zabiegi fungicydowe a jakie polecasz?? i jak to wygląda cenowa na ha

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowany przez KRISTOFORn, 02 czerwiec 2013 - 15:49.

#2043 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:15

Zabiegi fungicydowe http://www.fotosik.p...2c475269b0.html

http://www.fotosik.p...31ca904b74.html

mam problem z pszenica dostala bumper duet ultra i dobromir i falgowy czysty ale na dole to masakra jest czym to opryskac?

to sie da jeszcze uratowac?

do tego chyba od modusa i ccc porobily sie progi tam gdzie sie zalozylo troche pszenica karlowata liscie przypalone nawet tam gdzie sie nie zalozylo wydaje mi sie ze ma jakis negatywny wplyw na pszenice tam gdzie nie dopryskalem ma eleganckie liscie jeszcze tydzien pszenica wygladal bardzo ladnie a teraz tak ja bierze moze ktos cos doradzi zanczyna sie klosic....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2044 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:44

Zabiegi fungicydowe Mączniak szaleje. Daj coś z fenpropidyną Leander czy Lotus.
Jeśli pryskałeś moddus+ccc w odpowiednich warunkach to nie jest wina tej mieszanki.

@s17 Falcon jak najbardziej ok będzie.

#2045 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:47

Zabiegi fungicydowe Jezeli kupiłeś juz Falcon to może być na pszenżyto, Podobnie cenowo wychodzi Artea lub Duet Ultra. Taniej wyjdzie Zafir ale nieznacznie.

#2046 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 czerwiec 2013 - 16:15

Zabiegi fungicydowe morfoliny no tak potrafią odbarwiać roślinki

Thug

#2047 Share mgol

mgol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 16:51

Zabiegi fungicydowe Tematy połączone

witam. mam pytanie czym pryskac pszenice ozima na grzyba. widzialem ze ma na lisciach lekka rdze mozna ja jakoś zwalczyc? z gory dzieki za informacje

Edytowany przez KRISTOFORn, 02 czerwiec 2013 - 17:07.

#2048 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 17:01

Zabiegi fungicydowe pszenzyto to pryska sie po przekwitnieciu o ile pamietam

#2049 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 17:09

Zabiegi fungicydowe pryskalem w normalnych warunkach pozniej bylo sucho przez 2 tygodnie nie padalo ale nic sie nie dzialo bylo dobrze a teraz po deszczach widac efekty

wlasnie patrzylem na innej pszenicy tez po zabiegu duet 06 i dobromir 04 i tez jest maczniak lisc flagowy na razie ok lcaly zielony bez infekcji ale nie wiem jak dlugo to wytrzyma jeszcze....pszenica sie jeszcze nie klosi

efekt modusa i ccc widac wyraznie zboze jak sprezyna dziwnie to wyglada na pszenzycie bo nadal sie nie klosi odmiana borwo a juz chyba dawno powinno

moze za malo azotu? dostalo tylko 100N tak jak i ta pszenica wiec nie powinien jej maczniak tak atakowac tyle ze stanowisko bo grochu...
jutro trzeba pryskac nie ma sie na co ogladac

#2050 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 18:38

Zabiegi fungicydowe na plantacjach z niskim nawożeniem pszenica pierwsza się kłosi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 18:44

Zabiegi fungicydowe Ja też mam pszenżyto Borwo to dopiero sie kłosi a na innym kawałku z pszenicą rosną samosiewy pszenżyta z zeszłego roku to juz dawno sie wykłosiło. A co do odmiany borwo, nie skracaj na przyszłość ccc (czytałem ostatnio o tej odmianie). Ja tez skracałem ccc i chyba dlatego tak sie rozwinął grzyb bo gęste a niskie ( trochę za kolano)

#2052 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 18:56

Zabiegi fungicydowe A co ccc ma do chorób grzybowych?? U mnie jedna pszenica przed kolano może i zielona więc to raczej niema wpływu. Chyba że dokrzewiałeś z powodu słabego rozkrzewienia jesienią, ale to tez nie powinno mieć znaczenia jeśli wysiana odpowiednia norma jak na pszenżyto.

#2053 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 19:01

Zabiegi fungicydowe a mi sie wydaje ze to skracanie to ma wplyw na zdrowotnosc bo tam gdzie jest mijas zrobiony roslinny wyzsze i o wiele zdrowsze niz pozostale....wiec cos w tym jest

moze ktos mi doradzi jakis srodek? na niektorych roslinach widac ze robi sie zgorzel podstawy zdzbla bo jest ciemne i robi sie ciensze w tym miescju trzeba szybko czyms prysnac

myslalem nad falconem soligor? cos dobrego zeby podzialalo na maczniaka i cala impreze bo pszenica pojdzie a dopiero zaczyna sie klosic i to tak bardzo powoli....

sadzicie ze ilosc wodny ma wplyw przy skracaniu ? ja zawsze pryskam 200 na ha moze to za malo.....

Edytowany przez maly00, 02 czerwiec 2013 - 19:03.

#2054 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 19:20

Zabiegi fungicydowe Nic nie zaszkodzi jeśli pryskasz w odpowiednich warunkach (brak przymrozków czy suszy w dzien zabiegu jak i najbliższe dni czy tygodnie długotrwałej suszy ale tego nikt nie przewidzi). Powiedz jeszcze jakie dawki zastosowałeś i jaka faza bo tu ccc mogło zaszkodzić chodz wątpie. Z chorobami juz niewiem o co ci chodzi, jeśli piszesz że zdrowy flagowy i dałeś juz na tą faze zabieg fungicydowy to po co falcon czy soligor? To nie są środki z substancjami głównie na mączniaka.

#2055 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 19:27

Zabiegi fungicydowe JA też zauważyłem negatywny wpływ CCC na pszenice. Może nie tyle na zdrowotność,ale trochę też, ale na przypalenie i słabo wyglądającą jak jest sucho.
W tamtym roku miałem dobre porównanie z sąsiadem który niczym nie pryska, zdrowsze i bardziej zielone. Po prostu ładne.

W tym roku nic nie daje CCC.
Teraz dałem na T2 po 125g strobiluryny i piotkonazolu i 250 g tebukonazolu.
Zacznie kłosić się za tydzień może dwa.Nie byłem pewny czy nie za szybko dałem, ale teraz po pogodzie widzę ze chyba nie.

#2056 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:36

Zabiegi fungicydowe

Według hgca cyprokonazol jest lichy na fuzariozy kłosa.

Każdy podaje co innego, wkrótce się okaże że każda zalecana substancja nie jest dobra. Jakiś czas temu w jakimś rankingu tebukonazol był słaby. I w co tu wierzyć?

a mi sie wydaje ze to skracanie to ma wplyw na zdrowotnosc bo tam gdzie jest mijas zrobiony roslinny wyzsze i o wiele zdrowsze niz pozostale....wiec cos w tym jest.

Nie wierze zbyto że to efekt CCC. Do skracania dodawałeś jakiś odzywki?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2057 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:01

Zabiegi fungicydowe tomek 73 a jak z plonem bylo? ja tez mam wrazenie ze po ccc gorzej wyglada sam modus by wystarczyl na drugi rok nie bede ccc stosowal ]

to co mam zrobic z ta pszenica? u was nie ma maczniaka nic a nic na dole? u mnie na kazdej pszenicy siedzi na dole dawalem duet i dobromir ( 0.6 i 0.4) na ha

odzywki dawalem nutrivanta 1.5 kg na ha i florovitu odrobine tyle ze to nie to bo na innych pszenicach jest ok
sam juz nie wiem czlowiek chce dobrze a tu masz jak zwykle....

#2058 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:03

Zabiegi fungicydowe Czy na T2 1.6l Amistaru opti + 0.5-0.6 Tiltu będzie dobrym rozwiązaniem ? Na T1 poszedł Capalo 1.3 l na T2 był planowany jak w zeszłym roku pakiet bell-opera lecz w tym roku jest problem z jego zakupem.

#2059 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:18

Zabiegi fungicydowe od ponad dwóch tygodni codziennie pada i jestem mocno spóźniony z opryskiem na grzyba. został zakupiony tilt +odżywka+ siarczan magnezu. chce jutro opryskać ta miksturą. czy nie będzie przeszkazdzać to jeczmieniowi jaremu, gdy na polu jest poprostu mokro i miejscami może nie tyle stoi woda co prawie wypływa na powierzchnie...wiadomo że mogą się porobić koleiny i część nbędzie zniszczona mechanicznie ale na kolejne dni prognoza pogody też nie rozpieszcza moich rejonów...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:24

Zabiegi fungicydowe @milanreal1 podaj ranking :)

@mały00 pewnie że moddus wygodniej ale zobacz na cene 2 x 0.3l/ha, pozatym niewiem czy sam trinek zrobi efekt taki jak z ccc. Jeszcze raz poprosze o dawki ccc jakie zastosowałeś, wogóle zrób zdjęcie jak to wygląda.

@tomek73 niczym nie pryska, znaczy się ekologia? Jak tak to podziękował.

Edytowany przez Tomek90, 02 czerwiec 2013 - 21:25.