Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#181 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 14 maj 2010 - 19:28

Zabiegi fungicydowe A może czerń zbóż?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 17:41
  •  

#182 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 14 maj 2010 - 20:52

Zabiegi fungicydowe W jarych tego nie mam pojawia się to tylko w pszenżycie ozimym. A na chorobach się wcale nie znam wiec jeśli możecie opisać każdą która jest podejrzana to odpowiem. BO tak ciężko mi cokolwiek odpowiedzieć ponieważ sie nie znam w ogóle na chorobach.

#183 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 maj 2010 - 00:30

Zabiegi fungicydowe a co zrobic jak sie wczesniej nie dalo wjechac ale 1 dawka antywylegacza byla juz wczesniej razem z herbicydem
a teraz pszenice maja 2 kolanko i dalej pada deszcz a zostalo 12 ha do pryskania

o pszenicy jarej juz nawet nie mowie ze na chwasty nie jest opryskana

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 15 maj 2010 - 02:35

Zabiegi fungicydowe No ta pogoda w tym roku to daje popalic. Niby udało mi sie wszystko opryskac nawet przed wczoraj jare opryskałem od chwastów. Ale teraz sie zastanawiam co do pszenicy czy 1,6l stabilanu + 0,15 moddusa wystarczy na utrzymanie pszenicy która dostała 1 dawke 180kg/ha saletry po tygodniu 100kg fosforanu 16-46 i tydzien temu 180kg saletry ?? Daje to w sumie koło 130-140 Czystego N/ha. jesli nie da rady to co i ile jescze dac i w jakim terminie ?? 2 zabieg fungicydem tak jak radził @torez woląłbym opóznic zeby dłuzej dziłał ale to bedzie za póżno na kolejna dawke antywylegacza.

#185 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 15 maj 2010 - 07:15

Zabiegi fungicydowe Jak kolanko jest 2-3 cm nad ziemią to CCC nie ma po co stosować.Mi tak wyszło to kupiłem Retar [Cerone]chyba 50 zł ha i czekam na pogodę.

Do deszczu ulewnego potrzeba 3 godziny delikatny ok 2.

Ja w środę i czwartek kończyłem fungicydy.Jeśli po godzinie delikatnie zaczęło padać też powinno podziałać.CCC raczej nie podziała mogłeś dać Modusa lub Retar pół dawki.

#186 Share 151e

151e

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 maj 2010 - 08:22

Zabiegi fungicydowe

No ta pogoda w tym roku to daje popalic. Niby udało mi sie wszystko opryskac nawet przed wczoraj jare opryskałem od chwastów. Ale teraz sie zastanawiam co do pszenicy czy 1,6l stabilanu + 0,15 moddusa wystarczy na utrzymanie pszenicy która dostała 1 dawke 180kg/ha saletry po tygodniu 100kg fosforanu 16-46 i tydzien temu 180kg saletry ?? Daje to w sumie koło 130-140 Czystego N/ha. jesli nie da rady to co i ile jescze dac i w jakim terminie ?? 2 zabieg fungicydem tak jak radził @torez woląłbym opóznic zeby dłuzej dziłał ale to bedzie za póżno na kolejna dawke antywylegacza.

Końska dawka antywylegacza. Na pewno 1,6 a nie 0,6 stabilanu?
Jak będzie zdrowa podstawa to wystarczy na pewno.

#187 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 15 maj 2010 - 09:06

Zabiegi fungicydowe jesli po godzinie spadł deszcz to na pewno wchłonęło sie przynajmniej 50% ja sobie załatwiłem 6ha rzepaku bo mi tez po godzinie burza poszła i poprawilem po 3 dniach zabieg a chodzi o tebukonazol ,przez tą poprawkę dostał w sumie 1,5 litra i go zatrzymało.

#188 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:22

Zabiegi fungicydowe a co byscie powiedzieli na takie mieszanki na klosa:

1 RUBRIC 125SC 0,75L/ha + TEBU 250EW 0,75L/ha
2 IMPACT 125SC 0,75L/ha + TEBU 250EW 0,75L/ha
3 TEBU250EW 0,8L/ha + AMISTAR 250SC 0,4L/ha
4 RUBRIC 125SC 0,75L/ha + IMPACT 125SC 0,8L/ha

ktory bylby najlepszy bo przedstawiciel handlowy mowil ze 1 jest najlepszy i on tez to stosuje
co wy na to????

#189 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 maj 2010 - 23:07

Zabiegi fungicydowe co byście poradzili w takiej sytuacji - pryskałem 1,5 tyg temu pszenżyto tilt + prorok, ale nie zdążyłem wszystkiego popryskac i do tej pory ze względu na pogode pszenżyto jest nie ruszane, a za kilka dni zacznie sie kłosić, i nie wiem co robić - czy nawet jak sie zacznie kłosić skończyć pryskanie tiltem i prorokiem czy dać z nim spokój i potraktować na kłosa Aretą. Zbytnio nie jestem doświadczony w tym temacie więc prosze o porady. Acha i jeszcze jedno - mimo zabiegu ten liśc przy ziemi jest prawie cały zółty - ogólnie rdza i mącznik jakby ustąpiły. 4 liście są zdrowe a ten jednen przy samej ziemi już jakby obumarły, to grzyb, czy poprostu brak słońca w dole łanu?
Trend is your friend

#190 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 maj 2010 - 23:21

Zabiegi fungicydowe u mmie jest to samo po tilt turbo. Dolne licie zólte a góra łądna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 19 maj 2010 - 07:26

Zabiegi fungicydowe Jeżeli zboże było porażone przez mączniaka przed zabiegiem, to nie ma się co dziwić, że po zabiegu tkanka wcześniej zainfekowana przez grzyba jest obumarła. Środek zwalczy grzyba, zabezpieczy kolejne liście, ale nie wyleczy tego co już było stracone.
Everything is dust in the wind

#192 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 19 maj 2010 - 14:28

Zabiegi fungicydowe Witam chciałbym sie wyłamac i zapytac o zboze jare. Czym mozna spryskac pszenice jara od grzyba i kiedy? Zamierzam zrobic tylko jeden oprysk o chcem połaczyc z dożywianiem dolistnym. Jakie środki proponujecie ? Jeśli ktos z was ma czas prosiłbym o podanie gg:)
Pozdrawiam Michał :rolleyes:

#193 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 maj 2010 - 17:27

Zabiegi fungicydowe przyłączam się do pytania knoro21 i jeszcze kiedy antywylegacz w jednym zabiegu na jarą jak ktoś jest obeznany w temacie to proszę od odpowiedz :rolleyes:

#194 Share maneus

maneus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 maj 2010 - 12:43

Zabiegi fungicydowe

Witam. A co powiecie na fungicyd YAMATO dawka 1,75l/ha cena za litr 65zł Oczywiście na pierwszy zabieg bo na drugi mysle o Artea 0,5 l/ha cena 175zł/litr. pozdro

Yamato jest w miarę, ale tetrakonazol nie jest najmocniejszym triazolem więc wszystko zależy od presji chorób. A rejestrację ma na różne fazy, no i na inne uprawy, więc jakoś zawsze wykorzystasz :D

Z tanich i sensownych (jeśli to możliwe) rozwiązań na pierwszy zabieg to np. Topsin M (0,5) i Prorok (0,5) lub inny prochloraz czyli np. Sportak, Mondatak.

A na drugi zabieg to radziłbym może nie samą Arteę. Presja septoriozy (a i innych grzybów również) jest bardzo duża, a propikonazol to raczej słabszy triazol. Lepszy byłby epoksykonazol lub protiokonazol :rolleyes:

#195 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 23 maj 2010 - 19:58

Zabiegi fungicydowe Jakim środkiem teraz zrobić zabieg (chociaż prędko go nie zrobię bo pogoda lipna i woda stoi) bo będę pryskał ekolistem i dodał bym na grzyby tylko nie wiem kiedy to będzie może 2 tyg bo masakra na polach

#196 Share maneus

maneus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 maj 2010 - 12:56

Zabiegi fungicydowe

Jakim środkiem teraz zrobić zabieg (chociaż prędko go nie zrobię bo pogoda lipna i woda stoi) bo będę pryskał ekolistem i dodał bym na grzyby tylko nie wiem kiedy to będzie może 2 tyg bo masakra na polach

Na teraz - czyli na ochronę liścia flagowego proponuję zrobić epoksykonazol, czyli Duett Ultra (z tiofanatem) lub Soprano (epoksykonazol solo) lub Rubrik (też solo ale droższy, bo Soprano możesz mieć w okolicach 72 zł netto)

#197 Share Swierzak90

Swierzak90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 maj 2010 - 11:35

Zabiegi fungicydowe A panowie mam pytanko. Mam Tilta turbo ale nie zdążyłem popryskać. Napisane w nim jest że do końca kłoszenia więc jeszcze zdążę. Ale pytanko brzmi, czy mogę do niego dodać siarczan magnezu+ jeszcze odżywki, lub jeszcze taka kombinacja:
Amistar + siarczan magnezu + odżywki
Artea + siaraczan magnezu + odżywki

I jak to jest z mieszaniem fungicydów z siarczanami magnezu, czy można do każdego dodawać siarczan czy nie ? Bądź może macie jakieś własne dobre mikstury ?
Pozdrawiam

#198 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 27 maj 2010 - 16:15

Zabiegi fungicydowe Do Tilta odżywka i siarczan Mg ok.

Do amistara nie. Strobiluryna zrobi swoje.

#199 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 maj 2010 - 17:53

Zabiegi fungicydowe witam mam pytanie czym pryskac pszenice jara na grzyba w tej chwili ( strzelanie w źdżblo)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 maj 2010 - 18:37

Zabiegi fungicydowe Panowie??? Co sądzicie o takiej mieszaninie na grzyba: duett ultra 0,6lita + swing top 0,5litra + tebu 0,4lita i do tego jeszcze wspomagacz olejowy superam 0,5litra. Dodam że pszenicę zamierzam opryskać jak się będzie kłosić tj. za około tydzień . miałby to być ostatni zabieg na grzyba.