Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chwasty w łubinie

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share macik15

macik15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 maj 2012 - 15:28

Chwasty w łubinie Czy można pryskać łubin wąskolistny po wschodach przeciwko chwastom huraganem 360sl albo klinik duo360sl ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chwasty w łubinie Dzisiaj, 09:56
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 897 postów

Napisany 25 maj 2012 - 20:18

Chwasty w łubinie Pewnie że można :D Chwastów na pewno nie będziesz miał. :D Łubinu zreszta też :lol: To i na kombajnie zaoszczędzisz :D

#3 Share marcinkjd

marcinkjd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 10:46

Chwasty w łubinie nie masz kolego zarejestrowanych srodków na łubin powschodowo, albo przed wschodami chwastoxem turbo 340 sl albo przed zbiorem na dopalenie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1202 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:57

Chwasty w łubinie Ja pryskałem afalonem 1,3 kg na 1ha posiałem 15ha IV klasa łubinu wąskolistnego odmiana Kalif pole w dobrej kulturze przy zbiorze nie było chwastów, ale pryskałem go na dojrzewanie Glifosatem
Można też stosować inne środki - Linuron w dawce 1,3 kg/ha. Dodatkowo po wschodach można zastosować Goltix lub inny środek z substancją aktywną Metamitron w dawce 1,5-2 l/ha, nie później jednak niż w fazie 2 liści chwastów. Zdarza się, że po wschodach na plantacjach masowo pojawia się oprzędzik, wówczas zwalczamy go zalecanymi przez IOR preparatami. Jeśli w końcu maju i w czerwcu panuje bardzo wilgotna i ciepła pogoda wskazane jest opryskać plantację przeciw antraknozie np. Gwarant lub inny środek z substancją czynną Chlorotalonil w dawce 2 l/ha.

#5 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 20 marzec 2013 - 13:55

Chwasty w łubinie Hey
Kończą się środki którymi można legalnie pryskać łubin, co robić w tej sytuacji ??? Afalon jest środkiem toksycznym pierwszej kategorii i firma sprzedająca musi powiadomić inspektorat że taki nie taki kupił tego tyle i tyle. Następnie oni później robią kontrole i lipa ( no chyb że ktoś ma jakąś uprawę że może go wpisać gdzie indziej).
Ma ktoś może aktualne zalecenia ochrony roślin i wie czym można pryskać ?

#6 Share grzegorzw1971

grzegorzw1971

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 12:32

Chwasty w łubinie właśnie,jakimi środkami można opryskać łubin zaraz po siewie? pilne!! w poniedziałek trzeba zasiać!

#7 Share strazak93

strazak93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,sport

Napisany 17 kwiecień 2013 - 18:27

Chwasty w łubinie Witam,ja mam mały dylemat odnosnie oprysku łybinu waskolistnego po siewie,chodzi mi o to że linurex którym chciałem prysnąc nie zwalcza przytuli czepnej,jedyny ratunek to linurex+command i tu mam własnie problem bo pwołujac sie na http://hrsmolice.pl/...p=lubin_00&l=pl ,linurex+command można stosowac w łubinie białym i żółtym a przy wąskolistnym jest tylko sam afalon(linurex),i powiem że troche niewiem co zrobic,może ktoś z forumowiczów stosował już takie połączenie srodków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 05:50

Chwasty w łubinie Kup sobie LEGATO i po wschodach opryskasz, nie ma rejestracji ale można stosować do 200ml/ha w łubinie wąskolistnym. Oczywiście wcześniej afalon/linurex.
Command przypala łubin wąskolistny, chociaż w zaniżonych dawkach niektórzy stosują.

#9 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 18 kwiecień 2013 - 07:04

Chwasty w łubinie Mam już kupiony afalon i comand na wąskolistny. W zeszłym roku poszło 1l afalonu + 0,15l comandu, przytuli nie było pojawiło się kilka roślin komosy. Łubin tylko w niektórych miejscach odbarwił się ale na krótko. Z tego co zauważyłem działanie comandu zależy od temperatury wilgotności gleby i rodzaju samej gleby

Legato nie próbowałem. Nie uszkadza łubinu?

#10 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5274 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 09:16

Chwasty w łubinie pryskał ktoś afalon+sencor w lubinie zółtym?

KS Falubaz

#11 Share Patryk122

Patryk122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 07 maj 2013 - 21:19

Chwasty w łubinie No właśnie Panowie czy legato nie uszkadza łubinu? on zawiera diflufenikan a słyszałem że łubin znosi tylko metamitron lecz metron 700 sc i podobne jest nie do kupienia, z tego co wiem to można stosować jeszcze goltix 70 WG ale cena podobno wysoka orientuje się ktoś może?

#12 Share tomeczek281996

tomeczek281996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 20:22

Chwasty w łubinie

pomóżcie mi posiałem łubin zółty i zapomniałem go popryskać od chwastów a juz powschodzil jakim opryskiem go teraz opryskać 

#13 Share west25

west25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 21:41

Chwasty w łubinie

teraz to lipa, jeszcze raz bedziesz musiał raczej zasiac.Jednoliścienne zwalczysz ale o reszczcie to zapomnij

ja dzis pryskałem afalon+mistral (1,35L+280g /h) robie tak co roku pole czysciutkie najlepiej jak lekko pada podczas oprysku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Adam9125

Adam9125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 maj 2016 - 20:55

Chwasty w łubinie

Kup sobie LEGATO i po wschodach opryskasz, nie ma rejestracji ale można stosować do 200ml/ha w łubinie wąskolistnym. Oczywiście wcześniej afalon/linurex.
Command przypala łubin wąskolistny, chociaż w zaniżonych dawkach niektórzy stosują.

ja pryskałem zamiennikiem LEGATO - STAKATO 500sc w dawce 0,2l/ha i zielsko pada a łubin wąskolistny stoi.

Dopiero minęło 7 dni od oprysku, po 14-20 dniach napisze jak ma się łubin albo zrobię zdjęcie jak wygląda pole po oprysku,