Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3038 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 08:09

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 czesc wszystkim ! moj sasiad chce kupic ciagnik z turem zastanawia sie nad farmerem i farmtrackiem ktory byscie doradzili do tura i ktory by byl najwytrzymalszy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 Dzisiaj, 11:23
  •  

#2 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 09:38

czesc wszystkim ! moj sasiad chce kupic ciagnik z turem zastanawia sie nad farmerem i farmtrackiem ktory byscie doradzili do tura i ktory by byl najwytrzymalszy ?

Do samego tura to raczej farmtrca bardziej zwrotny i ma rewers a jak do cięszkich prac to farmera ciagnik bardziej cieki i mniej zwrotny jak porównac do farmtraca.
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#3 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3038 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 10:03

Do samego tura to raczej farmtrca bardziej zwrotny i ma rewers a jak do cięszkich prac to farmera ciagnik bardziej cieki i mniej zwrotny jak porównac do farmtraca.

do samego tura moze by robił jeszcze przy prasie belujacej

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 10:17

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 Trudny wybór, ale ja bym postawił na farmtraca, bo co perkins to nie mmz bardziej trwały i oszczędniejszy. Tu i tu niby carraro jednak w farmerze jest mocniejsza przednia oś, a reszta chyba to samo i dlatego że farmer cieżejszy i mmz mocniejszy moze nie wytrzymywać. Framer to konstrukcja polska złożona przez polskich inżynierów i jeszcze nie dopracowana, natomiast farmtrac w zestawieniu perkins+carraro już całe indie i azja tym jeździ i sprawdziłol, a w polsce tylko kabine i maske założyli. Farmtrac ma podobno ten mankament tylko ze wspomaganie kierownicy cieżko chodzi i lewarek do biegów krótki, a kabiny chyba te same, nie wiem jak z wyciszeniem w jednym i drugim, wiec zależy co chcesz robić boi jeśli tylko belki siana i siano kichy to farmtrac bo zwrotniejszy i wystarczy, ale jeśli duze ciężary i wysoko ładować to rozwarz farmera, ale to trzeba by jakieś wzmocnienia w połowie porobić (jest o tym w galerii), bo na farmerze bedzie większy i mocniejszy tur, ale ja wybrał bym farmtraca (albo proxime)

#5 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3038 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 10:24

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 u sasiada glownie by robił przy belach sianokiszonki i wyzucaniu gnoju z obory ale jak zubron wytrzymywał z mostem belkowym to i farmtrac wytrzyma z mostem carraro (krzyzakowym)

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 10:37

u sasiada glownie by robił przy belach sianokiszonki i wyzucaniu gnoju z obory ale jak zubron wytrzymywał z mostem belkowym to i farmtrac wytrzyma z mostem carraro (krzyzakowym)

W takim razie farmtrac, tylko sąsiad chce teraz czy na prow? Nie bierze pod uwagę proximy sasiad?

#7 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3038 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 10:53

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 chce teraz bedzie brał kredyt , proximy niechce bo za duzo pali

#8 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 12:15

Trudny wybór, ale ja bym postawił na farmtraca, bo co perkins to nie mmz bardziej trwały i oszczędniejszy. Tu i tu niby carraro jednak w farmerze jest mocniejsza przednia oś, a reszta chyba to samo i dlatego że farmer cieżejszy i mmz mocniejszy moze nie wytrzymywać. Framer to konstrukcja polska złożona przez polskich inżynierów i jeszcze nie dopracowana, natomiast farmtrac w zestawieniu perkins+carraro już całe indie i azja tym jeździ i sprawdziłol, a w polsce tylko kabine i maske założyli. Farmtrac ma podobno ten mankament tylko ze wspomaganie kierownicy cieżko chodzi i lewarek do biegów krótki, a kabiny chyba te same, nie wiem jak z wyciszeniem w jednym i drugim, wiec zależy co chcesz robić boi jeśli tylko belki siana i siano kichy to farmtrac bo zwrotniejszy i wystarczy, ale jeśli duze ciężary i wysoko ładować to rozwarz farmera, ale to trzeba by jakieś wzmocnienia w połowie porobić (jest o tym w galerii), bo na farmerze bedzie większy i mocniejszy tur, ale ja wybrał bym farmtraca (albo proxime)

O farmerze nic nie powiem, sąsiad ma tego farmracka i chwali sobie go, skrzynia synchro i rewers mówią same za siebie. Co do spalania to nie ma cudów, mówil że w kosiarce rotacyjnej 1.85 spala mu 10 l na godzinę zegarową oczywiście pedał gazu w podłodze.

#9 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3038 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 12:23

O farmerze nic nie powiem, sąsiad ma tego farmracka i chwali sobie go, skrzynia synchro i rewers mówią same za siebie. Co do spalania to nie ma cudów, mówil że w kosiarce rotacyjnej 1.85 spala mu 10 l na godzinę zegarową oczywiście pedał gazu w podłodze.

ma z turem czy bez ??

wystaw jakies fotki

#10 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 13:24

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 Nie posiada na nim tura. Jak uda mi się zrobić jakieś foto to wstawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 14:04

chce teraz bedzie brał kredyt , proximy niechce bo jego zdaniem duzo pali

http://www.rpt.pl/ar.../rpt_0710_1.htm poczytajcie panowie ile w lekkich pracach pali ten perkins! B) , coś mi się wydaje że euro 2 popsuło trochę spalanie, jeśli by nie wciskać to może mniej by spalał ale perkins lubi obr. proxima pali przeciętnie 6 - 7 l/mtg z turem około 5 -6 l na wolnych obr powinna palić ale ogólnie farmtrac jak o ten 1 l -max do 2 bedzie miał lepsze spalanie to wszystko a w ciężkiej pracy w polu pradopodobnie bardzo mało bedzie się różnic, panowie perkins pali mało tylko na biegu jałowym B) . Ciągnik 70 km musi palić te 6 - 7 l/mtg może w jakichś najlżejszych pracach dało by się osiągnąć niższy wynik ale wątpie żeby ten farmtrac palił tyle co i 4514 czy 5314 - to jest już inny perkins

#12 Share jabcok1000

jabcok1000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:10

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 Hmm.. No trudno powiedzieć ale chyba farmtracka bym wybrał. Sami mamy farmtracka to zachwyceni nie jesteśmy, ale facet w drugiej wiosce ma farmera i strasznie narzeka na niego. famtrack jest bardzo zwrotny. my musieliśmy wymienić przednią oś bo sie rozssypała (na szczeście jeszcze na gwarancji).

#13 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:17

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 ja bym wziął u 5024 w to miejsce.

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:53

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 Co do Farmtracka-sąsiadowi wczoraj przywieźli-z serwisu na lawecie-drugi raz w ciągu trzech miesięcy-i podobno coś tam znów w przedniej osi słychać...
Powiem krótko-składakom stanowcze nie ! (i oczywiście wiem że każdy ciągnik jakimś tam składakiem jest choćby miał Fendt czy inny JD w nazwie B) )-każdy i tak wie o co chodzi

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 22:58

Co do Farmtracka-sąsiadowi wczoraj przywieźli-z serwisu na lawecie-drugi raz w ciągu trzech miesięcy-i podobno coś tam znów w przedniej osi słychać...
Powiem krótko-składakom stanowcze nie ! (i oczywiście wiem że każdy ciągnik jakimś tam składakiem jest choćby miał Fendt czy inny JD w nazwie B) )-każdy i tak wie o co chodzi

Dobra Jaro, ale wytłumacz mi tylko dlaczego w farmtracku jest model carraro 20.11 i się sype a w proximach (wcześniejszych zetorach też) jest dokładnie ta sama oś cararo 20.11 i jest OK jeszcze nie słyszałem żeby komuś przód nawalił (nie mylić ze starymi zetorami tam przoidy się sypały). Czyżby indyjska stal, a może wykonanie?

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 23:03

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 To ta oś nie jest jakaś cieńsza niż w Proximie ?-bo na moje oko chyba jest

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 23:05

To ta oś nie jest jakaś cieńsza niż w Proximie ?-bo na moje oko chyba jest

Sprawdzałem że model ten sam na 99% carraro 20.11, ale co oni tam pocudowali i dlaczego farmtrac jest taki zwrotny a proxima nie tego to nie rozumiem, no ale .. foton też ma jakieś tam carraro z przodu B) B)

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 23:18

Farmtrac 80 4wd vs farmer f-8244 Ba-u mnie JD też ma Carraro z tym iż 00.16

#19 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 08:09

Ba-u mnie JD też ma Carraro z tym iż 00.16

Chyba 20.16? - to taki model jest w proximie plus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 10:28

http://www.rpt.pl/ar.../rpt_0710_1.htm poczytajcie panowie ile w lekkich pracach pali ten perkins! B)

"7-8 litrów oleju napędowego na motogodzinę", ciekawe ile tam trwa ta motogodzina, w MF przy lekkiej robocie trzeba prawie 1,5h zegarowej co przy takim spalaniu dawało by 4,7 - 5,3 l/h więc już całkiem mało. A 10 litrów na hektar orki to wręcz świetny wynik B)

Dodaj odpowiedź