Polecane posty

mickas092    499
4 godziny temu, XTRO napisał:

Chodziłem wczoraj po polach to rzepaki w fazie 3 4 liści już ledwo żyły to dzisiaj na pewno ich trafiło 

W 2016 roku było po ponad -20 stopni w nocy bez śniegu i nawet takie rzepaki przetrwały. Więc nie panikuj a jak masz słabe nerwy to nie łaź po polach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Ja nie panikuje pisze tylko to co jest. W 2016 roku rzepaki miały 8 lisci A mróz był większy niż piszesz. A po polach laze bo sarny ganiam. Póki co i tak najbardziej ucierpiały jeczmienie. Dzisiaj było-12 z wiatrem także to nie jest jeszcze powód do panikowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

8 może miały u Ciebie. Pisząc 2016 rok miałem na myśli styczeń czyli rzepak był siany w 2015 roku a chyba pamiętasz jaka wtedy była susza i problem ze wschodami rzepaku. U mnie nawet te małe przetrwały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ta przetrwaly tylko nie wydaly takiego plonu jak powinny , sam zalowalem ze nie zaoralem a i na skupie nikt sie nie smial jak ktos przyjechal z 1.5t z hektara bo taki byl rok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Tak mam na myśli zasiewy 2015. Miały 8 ale ogólnie rozeta nie była rozbudowana. Połowa obsady wypadła wtedy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Takich wróżbitów jak Ty to pełno na tym forum. Wyrwij roślinę zrób test przezimowania i wtedy pogadamy a nie durnoty piszesz że widzisz że rośliny przemrożone. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Teraz robienie testu na przezimowanie to o kant tyłka rozbić bo rośliny dopiero co mróz złapał. W 2016 roku robiłem test przezimowania zaraz po tych mrozach i wychodziło że 90% przetrwało ale jak ruszyła wiosenna wegetacja to połowa wypadła także z tymi testami to lepiej się wstrzymać i spokojnie poczekać do wiosny i się nie stresować. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obecnie - 4 i  biało jak na styczeń przystało . Tylko obecność żurawi jest totalną anomalią . Całe klucze błądzą w te i wewte ...:|

Powiat Lipno . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moze zurawie w cieplych krajach uslyszaly ze w Polsce zimy nie ma to przylecial a tu zonk :D

Nawet jakby te testy przezimowania na tę chwilę byly wiarygodne to czekają nas jeszcze 2 -3 miesiące zagrozenia ozimin ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506
2 godziny temu, knoro93 napisał:

Takich wróżbitów jak Ty to pełno na tym forum. Wyrwij roślinę zrób test przezimowania i wtedy pogadamy a nie durnoty piszesz że widzisz że rośliny przemrożone. 

czytaj ze zrozumieniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5232

starczy tego WSCHODNIEGO wiatru bo robic się odechciewa

dzieki tym mrozom dziś  mogłem wjechać po drzewa na terenach bagiennych

a jeden klient  wreszcie mógł pozbierać bele siana z łąki ale to chyba na podściółkę   będzie :P


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

rano -2 i ok 5 cm śniegu w dzień przypruszyło i jest z 10cm suuper na zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

-6* i zawieja śnieżna. Do rana jak tak popada to trochę tego śniegu może będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W zimie jest zimno Mam nadzieje, że poplony przemarzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

 Jeździłem do B-stoku ludzie na niskich terenach pozbierali małe części qq na kiszonke, dzisiaj bizon z hederem do zboża mlocil, a z tyłu ciągnik z prasą. Przedtem nie było jak wjechać, teraz nie ma czym kosic


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

znajomi kosili dziś do 2 w nocy i dzięki mrozom z 20 paru ha problematycznej kukurydzy zostal niecały hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Na śląsku ok. 0°C i 6-7cm. śniegu, ciągle posypuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

-5 rano,ok 7 cm śniegu i lekki wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    21

W świętokrzyskim +2c śniegu może z 8 cm. Trzeba spróbować coś zaorać, może wreszcie się da?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj