Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19459

Nie do sąsiada do rowu , już przed świętami  były rowki teraz tylko poprawiłem

@zetorki12mam taki kawałem pod owies ,ze myślałem o wczesnym siewie ale pogoda już to zweryfikowała bo stoją tam za***iste zastoiska wodne

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VDamianos    7

U mnie na ciężkiej gliniastej ziemi żyto wymokło , na chwile obecną 2 ha żyta do przesiania , a pszenżyto na piaskach ma się dobrze .
Od grudnia nie mierzyłem ile deszczu spadło ale zdecydowanie za dużo i też ze szpadlem ganiam po polach  jak sołtys ...  PP blisko PZL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

moje jedno żyto też juz żółciutkie ale ja siec ały czas łudzę ,ze jeszcze coś z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Co jak co ale na zboża korzystna pogoda to nie jest. Niby coś koło 20 ma nadejść zima ale czy nadejdzie? Przypuszczam ,ze nadejdzie gdzieś  koło kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

ja sobie już przy orce pod ozime pługiem rowki do rowów wyorałem, reszte szpadlem poprawiłem, bo do tej pory już by tam nic nie było.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Gościu  we wsi jeszcze  bydło  na  łąkach  wypasa.....  -,,  koniec świata''  O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5537

Może nie wypasa tylko pić w oborze nie daje i nadmiar wody wypijają :D ,darmowe osuszanie gruntu ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Dziś kolejny piękny dzień. z rana trochę pomżyło, później słońce i 9 na plusie. Muchy i komary latały. Pełna wiosna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

u mnie podobnie pokropilo ,ale wody ogólnie przybyło ,nieciekawie wiosnę widze  ,bo dopada jeszcze na pewno , z mama gadałem to nie pamieta tak mokrego roku ,wspominala o latach 80 tych ,gdy pszenice kosili w grudniu jak zamarzło wszystko

a z innej beczki ,po prosze was o porade ,mam staw koło domu bez odpływu ,rów do drogi gminnej jest ,dalej przepust pod droga załozony nowy przez gmine w roku 2001i za przepustem powstały działki które odciely odwodnienie stawu do rowu melioracyjnego ,w starych mapach z 1800ktoregos roku jest rów później z tych map zniknął ,w latach 80tych wyrok sadu administracyjnego na moja korzyść ,aby sąsiad wode odebral ,wykonawca miała byc gmina ,dziadek ten wyrok zaniedbał i dziś ja mam problem ,,melioracja ma to w d*pie a gmina rece umywa ,gdzie sie zwrócić aby przywrócić odpływ wody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
To młodą mamę masz widocznie, skoro nie pamięta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5537

Tomasz78 nie jestem ekspertem w tych sprawach ale jeśli wyrok był dawno i jeszcze na dziadka to pewnie uległ przedawnieniu i żeby coś pchnąć w tym temacie chyba byś musiał na nowo wszystko zaczynać tj od sądu.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, Tomasz78 napisał:

u mnie podobnie pokropilo ,ale wody ogólnie przybyło ,nieciekawie wiosnę widze  ,bo dopada jeszcze na pewno , z mama gadałem to nie pamieta tak mokrego roku ,wspominala o latach 80 tych ,gdy pszenice kosili w grudniu jak zamarzło wszystko

a z innej beczki ,po prosze was o porade ,mam staw koło domu bez odpływu ,rów do drogi gminnej jest ,dalej przepust pod droga załozony nowy przez gmine w roku 2001i za przepustem powstały działki które odciely odwodnienie stawu do rowu melioracyjnego ,w starych mapach z 1800ktoregos roku jest rów później z tych map zniknął ,w latach 80tych wyrok sadu administracyjnego na moja korzyść ,aby sąsiad wode odebral ,wykonawca miała byc gmina ,dziadek ten wyrok zaniedbał i dziś ja mam problem ,,melioracja ma to w d*pie a gmina rece umywa ,gdzie sie zwrócić aby przywrócić odpływ wody ?

jeśli te działki są niżej niż twój staw to żaden problem zalej ich raz drugi i sami będą interweniować w gminie i wtedy gmina będzie pod ścianą i zrobi odpływ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no tak nie idzie ,budując domy wywyższyli teren min 0,5m więc lipa ,a najgorsze jest to ze słodko przegadywali jak co potrzebne bylo ,a ja do pomocy chętny myśląc ze się odwdzięczą puszczając dren pod dzialką ,bo co komu to przeszkadzało by 1m w gruncie ,lecz niestety rzeczywistość brutalna i drenki nie ma :tw_angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

Żurawie na naszym terenie w ogóle nie odleciały,między świetami był duży  przelot na północny-zachód dzikich gęsi,czyli wygląda na to że dłuższego okresu z mrozami raczej nie powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj tam , najwyżej jeszcze kaleson nie ściągaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli faktycznie przyjdzie nagle ok -20*C to raczej będzie po pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj