Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patryk546    413
Napisano (edytowany)

Zgodzę się z Tobą w pewnym stopniu. Nie wszystkie Tornada są związane z mezocyklonem, niektóre nie są, więc przewidywalnosc ich jest równa 0.

To, że jest 1 stopień, to oni też nie wydają tego ot tak, musi być grubsze podejrzenie burz. No ewentualnie tam gdzie jest "możliwość burz" to jest raczej tak na wszelki wypadek dane. Nigdy się nie ma 100 % pewności. Lepiej być wcześniej ostrzezonym a nic się nie wydarzy, niż na odwrót.
Poznański rynek wczoraj po 1 fali był zalany.
Oki zajmijmy się lepiej meteo, niż uszczypliowsciami.

A to, że jestem młody i dopiero uczę się meteo to druga sprawa, ciężko w tak młodym wieku mieć cb tak duże doświadczenie i bezbłędnie przewidywać pogodę. Wszystko jest obarczone marginesem błędu.

Co do Bór Tucholskich to akurat było grube podejrzenie trąb powietrznych i to nie były Tornada słabe..

Pozdrawiam.

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Ale to ,że jesteś z Borów Tucholskich czy tam Bydgoszczy mi już wiele wyjaśnia.

Lecz bardziej się opieraj na tym co tu ludzie piszą ,jak u nich naprawdę co dzień wygląda to.Stan realny jest ważniejszy niż ten z tych map.Fron w każdej chwili może się odwrócić.
W każdym rejonie jest zupełnie inna aura.
Mnie bardziej interesuje co tutaj rolnicy piszą jak u nich jest w danym momencie niż przewidywanie z góry co będzie za kilkanaście godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

Tak przejeżdżalem obok tego lasu kilka lat temu i widziałem ten pas polamanych drzew, wyglądało jakby jakiś samolot to ściął.

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

Gradobicia, ulewy, porywiste wiatry to często bardzo lokalne zjawiska czasem przechodzą pasem kilkudziesięciu metrów. Kiedyś straciłem część dachu jak i sąsiedzi w pasie mniej jak 100m dalej mieszkający twierdzili, że wcale mocno nie wiało. 26 maja pomimo prognoz bez opadów spadł taki deszcz, że woda z pola o długości 300m przelewała się przez drogę po kostki -kilometr dalej tylko popacało. Mieszkam na obszarze szczególnie zagrożonym gradobiciem, ale na moje szczęście występuje zawsze kilka kilometrów obok.

Piątek rano prognoza poniżej 10C

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

Dlatego, też warto samemu się wysilać w szukaniu pogody, to też najlepiej na modelach, według mnie są najbardziej wiarygodne (oczywiście nie w 100%).

Nie bazuje na jakiś portalach IMGW, jakiś nw mapach pogodowych Google czy coś w tym stylu, a na modelach.

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

W piątek 26 maja wiele osób w moje okolicy składało opryskiwacze w deszczu sam opryskałem jakieś 2ha buraków i deszcz mnie wygonił. Znajomi poprawiali Axialem dziesiątki ha i czekają czy zadziała.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1820

Dlatego, też warto samemu się wysilać w szukaniu pogody, to też najlepiej na modelach, według mnie są najbardziej wiarygodne (oczywiście nie w 100%).

 

Nie bazuje na jakiś portalach IMGW, jakiś nw mapach pogodowych Google czy coś w tym stylu, a na modelach.

 

Teoria a praktyka to dwie różne sprawy,czego dowiodły wczorajsze zapowiedzi o silnych burzach na Pomorzu a skończyło się takimi sobie opadami i słabymi burzami,i w sumie modele najbardziej rozminęły się z rzeczywistością,najtrafniej  pogodę dla mojej okolicy określają mapy Foresca i to praktycznie tylko z 48 godzinnym wyprzedzeniem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

U cb się skończyło lekkimi opadami, Wrocław i poznań zalało pod Chrzanowem ulicami rzeki płynęły, więc nie wiem..


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

wieje w tym roku jakby się wściekło. Mam zasianą cebule na lżejszej ziemi to zbiera piasek i wycina. 1,5 hektara pójdzie się je..ć. I ogolnie sucho się już robi wczoraj spało tylko 4mm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

@patryk546 kiedy przewidujesz opady dla mazowsza wschodniego/podlasia? bo przez najbliższych kilka dni słonecznie + wietrznie kukurydza już więdnie a ledwo wyszła, do zakrycia międzyrzędzi pasowała by delikatna wilgotność, biednie się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Patryk masz prędzej objawienia i pewnie też rozmawiasz z Świętymi jak inny z Bydgoskiego :P

Coś brak tych.burz na Podkarpaciu ;)
Chmury ciężkie były w okolicach Kolbuszowej ale obeszło się bez jakiś większych nawet opadów.
Chybione masz te info....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

Chyba antyreligijna jesteś.

Cóż, jak przeszły ciężkie to dobrze
Dostałem info, że drobne komorki burzowe przeszły przez wojewodztwo, z których był minimalny deszczyk i parę grzmotow. Dosyć słabych ale wyładowania zarejestrowano.
W sumie to następne dni macie suche.
PŁB bazują na modelach, a ja na ich prognozach, z fusów informacji nie biorę, modele jak wspomniałem też mogą się mylic :)

Więcej zapro na Pw. Chyba do mnie napisałaś wcześniej :)
Generalnie to pamiętaj, że sam jestem sympatykiem meteo a nie zawodowym meteo. :)

Co do wschodniego mazowsza to raczej do niedzieli, poniedziałku bez opadów.

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Pogoda u mnie w sam raz nie za cieplo i nie za zimno.
Patryk szukaj tych map tylko takich co by bylo wszystkim dobrze i byli zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127
Napisano (edytowany)

Patryk, na jakie Ty studia chodzisz, że masz czas dzień w dzień od rana do wieczora odpisywać w tym temacie na wszystkie pierdoły? Pisałem na pw olej tą laskę, dajcie se spokój, to jak grochem o ścianę... żałosna dziecinada z obu stron.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość


Tak jak pisałem po porannym deszczu śladu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Maj zamknął się sumą opadów 53L. Przydałby się deszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

Co do map kochana to chyba pod Oce się nie sprawdzają, doskonale przewidzieli wczorajsze powodzie, i Tornado nad Borami Tucholskimi.

 

PŁB doceniani są, a bazuja na tych mapach. Oki juz nic nie piszę, szkoda nerwów i " darmowego czasu" 

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

A ile u innych? No niestety ciężki rok.


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ogłoszenie :

Od tego momentu każda wycieczka poza temat pogody będzie  punktowana.Prywatne sprawy  załatwiajcie na PW  albo przez policje jeśli ktoś kogoś nęka .

PS.Dla mniej kumatych to nie są punkty PayBack i nie radzę ich zbierać  ;)

Kurtyna.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

Wracamy do tematu.

 

Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać, Ciężka sprawa. 

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj