Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Tu niektórzy narzekali niedawno, że ciągle pada, a teraz sucho. A w moich stronach w kwietniu prawie wcale nie padało, w maju jedynie tyle co napadało tydzień temu podczas burz, a na horyzoncie deszczu nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

Ten rok jest generalnie niespokojny. Co wy o suszach lub deszczach.

Ze względu na dośc dużą chwiejność w troposferze mozna zaobserwować dość niebezpieczne zjawiska. Dzisiaj burza przechodzi nad małopolską. Są to burze stacjonarne, przez co powoduja podtopienia, zdarzaja sie przypadki duzego gradu.

 

Ale to jeszcze nie koniec. Maj był bardzo wahliwy, jak mowie panuje dynamiczna pogoda, co przeczynia sie do powstawania mezocyklonu, a co za tym idzie już zaobserowoano w Europie i chyba tez Polsce dokłaniej na Dolnym Śląsku tzw Funnel Cloud-y.

 

Te lato moze być bardzo niespokojne... Wzorując się na wiośnie. Jezeli to sie sprawdzi to czesto bedziemy widywali leje kondensacyjne nad Polską to będzie dopiero zmartwienie....

 

 

Ps, jezeli umiecie odczytywac modele GFS to się zbytnio nie podniecajcie. One czasami robią w bambuko.  :P

 

Jeżeli chcecie obserwować burze, a właściwie chodzi mi o sprawdzalność ich w realu , to najlepiej sledzic detektory burzowe,zwłaszcza gdy panuje (jak ostatnio) bardzo dynamiczna pogoda.

 

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

dzisaj od poludnia z kazdej strony grzmialo i wialo ze 4 godziny a spadlo pare kropel deszczu- chmury byly czarne, ale potem zaczelo spokojnie padac..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u mnie też deszcz by się przydał (zwłaszcza na piachach). Wg radarów nie zapowiadają, ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

No własnie widać ze słabo był poruszany... Bo gdyby ogarniał ktoś temat to by juz dawno wiedział jaka pogoda sie szykuje. Niestety chmurki z TV czy tez miesięczne ( czekaj aż wybrechać musze: hahahhahahahha) prognozy to ze tak powiem ręka, noga, mózg na ścianie. 

 

Więcej nie będę pisał bo ktoś mi zarzuci promowanie ich. Choć sam do nich należe :P

 

Zaskocze Cię być może, im wiecej wiesz na temat pogody tym dla cb lepiej.

 

 

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sucho sucho znowu suchy maj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

To już pewne patrząc po tym co się dzieje, że te lato bedzie chłodne i deszczowe.

U jednych sucho u drugich mokro. Jest duza niestabilność. Obawiam się, że lato bedzie niebezpieczne nie ma tu na mysli powodzi lub susz.

Być może to wszystko zależy od zmieniającego się kilmatu, takie niestabilności, ze w maju mamy zimę, lato to 3 latat mega upalne 3 lata mokre. Może tez wzrastajaca liczba Tornad w Polsce i na świecie, które są wywołane właśnie takimi zderzeniami mas zimnego, gorącego i wilgotnego powietrza.

W sumie taka nasza gawętka to za dużo nie zmieni czy spadnie deszcz, czy zaświeci słońce to i tak nawet najlepsze mapy przed tym nas nie uchronią. Bierze się to co zsyłają nam chmury. Ewentualnie mozna rozłozyć sobie wszelkie uprawy, opryski, sianokosy itp. Ale jak ma nam zalać te pole, albo wyschnąc to i tak nic nie wskóramy .

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Zauważyłeś, że dyskutujesz sam ze sobą?

Na razie suszy nie widać na polach, ale długo bez deszczu nie pociągnie. Pod koniec tyg nadają przygruntowe przymrozki


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokropiło 10 minut, troche pogrzmiało i poszło wszystko na południe. Czyli dalej kontyuacja suchej aury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszyscy wroza wszyscy mowia a zapominają ze polska ma klimat przejsciowy i jezeli u braci rosjan utworzy sie wyz a takowy na syberi juz jest i pha sie do nas to będziemy mieli kilka miesięcy goraca i sucha ogolnie rok ogromnie posrany widac to po ziemniaku ktory dopiero co powschodzil. Panowie na tak dynamiczna pogode tylko trzeba się ubezpieczyc bo zawsze jakas pomoc w razie czegoś jest przy takim roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj po narzekalem, a w nocy 5 l dostalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Od początku roku do wczoraj spadło 200l/m2,wczoraj rozmawialem z gościem z okolic Broniewa(30km od mojej miejscowości) który stwierdził że u niego spadło od początku roku 500l/m2?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Patryk, jednak lepiej będzie jak zajmiesz się rysowaniem kombajnów niż prognozowaniem pogody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele czynników składa sie na ilość opadów. Jakieś uksztaltowanie terenu, zbiorniki wodne, czy tez duze aglomeracje albo lasy i wiele innych czynników. Daleko szukać nie trzeba bo w moim wojewodztwie zachodnia część dostaje niewiele deszczu, za to południe i wschód nie mogą narzekać. Jeszcze taka inna sytuacja, że latem wystepują lokalne zjawiska. Rok temu gdy u mnie nie spadła ani kropla to w miejsowości oddalonej o 7km wylała rzeka bo staneła tam chmura i lało jak z wiadra dwie godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

No nareszcie prognozy im się sprawdziły miało dzisiaj padać i od ranka lekko cały czas popaduje ,już było lekko sucho ,od jutra ma być kilka dni pogodnie,popatrzę prognozy na telewizji internecie jak będzie jak prognozują koszę łąki na siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Pokropiło i 5 litrów jest. Szkoda że przetaje bo taki deszczyk a raczej mżawka to cały dzień powinien padać bo zapowiadają znowu ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

W pi**u z taką pogodą właśnie miałem prasować na sianokiszonki a tu zaczyna padać deszcz i w dodatku grzmi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

a my radar opadów odpaliliśmy wczoraj i widać jak na dłoni było,że idzie front z opadami,więc sianokiszonka skończona o 12 w nocy,a teraz pięknie pada już jest 7l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25527

5 minut pompa i 10 mm poszło. Axial zagościł 40minut na polu więc pewnie spłynął. Wczoraj 2mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

Generalnie na dziś wschód- południowy wschód Polski dostał jedynkę, czyli małe prawdopodobieństwo średnio silnych burz. A prawdopodobieństwo występowania jest na połowie kraju. A w jakich rejonach jest taka susza, bo dziś Bydg. Zalana deszczem xD


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj