Polecane posty

Agrest    25594

czyż by już nas lato straszyło? w sobotę do 30 st. ma byc, masakra.

Nie marudź tylko zabezpiecz uprawy. Są siatki cieniujące. A dla ciebie  koc termiczny i duży zapas lodów - może do zimy dotrwasz. Będziesz ewenementem, bo to co moje dzieci ulepiły dawno stopniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Zera ci się nie pomyliły? U nas pada, do teraz maj dał 11 litrów i to jest dużo jak na nasze tereny zwlaszcza w porównaniu z ubieglym rokiem,

 

Chłopaku ty masz jakieś problemy .Kolega z Więcborka też dostał podobne opady .Na polu zupa chodzić ciężko .W kukurydzy ziemię pozmywało i woda miejscami stoi .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

W nocy 3mm i w dzień tyle samo. @Rafalkdziela słyszałem, że u Was ładnie po padło ale że aż tyle to nie myślałem. Kurcze to tylko kilka kilometrów różnic a w opadach...


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W nocy 3mm i w dzień tyle samo. @Rafalkdziela słyszałem, że u Was ładnie po padło ale że aż tyle to nie myślałem. Kurcze to tylko kilka kilometrów różnic a w opadach...

 

Tak nalało w dzień poprawiło .W nocy były dwie burze i lało ,jak z cebra .Niestety trochę kukurydzę mi pozmywało z górek  i zamuliło w dołkach .Masz blisko zapraszam na wizytę sam zobaczysz .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7972

5 ty dzien pogody, w poniedzialek tylko troszke pokropiło, do soboty tak ma być, woda na polach wysycha, w koncu się pogoda zlitowała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Pogoda do siana lecz trawy jeszcze małe ,oby na przełomie maja czerwca taka była to zbiór byłby spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

normalny cud -dzisiaj caly dzien ani kropli deszczu  :D  :D  :D , wczoraj wyciagalem goscia co sie 60 utopil to woda stala tylko w bruzdach i nizinach  B) , wczorajsza burza z gradem ledwo nas musnela. przedwczoraj tez pare minut delikatnie pokropilo.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7972

a u nas juz 6 ty dzien pogody i mozna powiedziec ze 6 bez deszczu :D przyroda chyba postanowiła wysuszyć tę wodę co jej tyle dokitowało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A  u  nas już by się deszczyk przydał.....  upał  że wilgoć  ucieka w zastraszającym  tępię.  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Piękna pogoda. Jutro pierwszy pokos rusza.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25594

Również by mi się przydał deszcz. Dziś ciężko było chmurkę znaleźć i paliło konkretnie. Jutro powtórka. Zboża w okolicy kapitalne, nawet te nie chronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

dwa dni bez deszczu i dość wysoka temperatura i przydałby się deszcz takie mamy braki

pzl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Od kilku dni cieplutko bez opadów. Dzis sianokosy zaczęliśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Jest ładnie ciepło ale deszczyk by się przydał pomimo i tak dużych opadów ale niedobory są. Pierwsza część sianokosów zakończona, pod koniec przyszłego tygodnia dalsza część.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Gdzie wy żyjecie u nas podczas oprysków  jeden pryska ,drugi stoi na drodze z liną i minimum raz na godzinę trzeba gościa wyciągać,a zdarzają się pola że cały czas trzeba ciągnąć na linie,standard  to koleiny w ścieżkach pełne wody,wszech obecne choroby grzybowe w zimowych i początki w jarych,jednym słowem masakra,na polach dużo wymokniętych miejsc a od wtorku ponoć nowe opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177
Napisano (edytowany)

Ja w zeszły piątek sobotę robiłem opryski. Miejscami w ścieżkach wodą stała ale trzeba było mieć szczęście żeby się utopić. Znajomy został ale mf 225 z pełnym opryskiwaczem 2500l... Także my żyjemy w kuj-pom

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7972

u mnie tez jeszcze mokro, jeszcze dołki nie oprskane, wczoraj jeden opryskałem, ale tez sie topiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

U mnie sachara. Kurzy się jak w środku lata. W burakach z trzecią dawką się wstrzymuje bo doglebowo nie podziała. Nawet rosy w nocy nie ma.

PRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj