Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Rano  na deszczomierzu  15l   jest  dobrze. Jak tak  dalej  będzie  padać  to  będzie  w miarę  dobry  rok  oby tylko były  jakieś  przerwy w opadach na opryski

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Na kujawach dobry rok a wszedzie indziej podtopienia .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

A u mnie doało że buraków   nie widać chyba będzie trzeba przesiać kukurydzą :wacko:

  

Hm ciekawe że u Was stoi bo u mnie spływa iwsiąka  ;):P

Pozdrawiam...

 

U mnie rano 12mm w deszczomierzu. Już przekroczona ilość opadów o 7l względem zeszłego roku ;)


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Od 20-tej wczoraj do8 rano dziś 22l,na polach bagno,w redlinach woda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U mnie w nocy oderwanie chmury aż deszczomierz oszalał bo pokazuje opad dobowy na poziomie 82l/m2 i w dalszym ciągu pada. Tyle jednak na szczęście nie spadło.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiat lubartowski . Wczoraj około 17 lało jak z cebra . Raz na kilka lat taka zlewa się zdarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    379

ta pogoda szaleje normalnie od 1 tygodnia mam co chiwlę deszcze i jeszcze na następne 2 tygodnie zapowiadają koszmar jak i kiedy ja na łąki wjadę 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak przestanie padać i woda opadnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas kuku jeszcze sieją, ale kurzy się juz porządnie przez ostatnie lata w maju bez kropli deszczu teraz niby zapas wody jest ale na jak dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Dwa dni temu 15 i dzis rano znowu 15 i dalej kapie... Uprawy wyglądają ładnie ale koleiny w ścieżkach jeszcze "ładniej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignacy01    8

ja sie modle zeby qq nie powschodzila do srody bo zapowiadaja -2 stopnie a sobota i piatek były cieple i wilgoci duzo to moze zechce kiełkowac ( siana 27 kwietnia) deszcz tylko w nocy zrosił, wczoraj robilem t1 to tylko raz na koniec posadzilem ciapka w blocie ogolnie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Na piachu  zapas  wody  na max 1-2 tygodnie . Majowych  Czerwcowych  opadów  na piachu  nigdy  dość.  Rok temu   7 Maja żyto  zwijałem na kiszonkę  a dzisiaj  hehe ciekawe  czy  w przyszłym tygodniu  ktoś  zwinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rano  na deszczomierzu  15l   jest  dobrze. Jak tak  dalej  będzie  padać  to  będzie  w miarę  dobry  rok  oby tylko były  jakieś  przerwy w opadach na opryski

 

No u mnie wczoraj latali z opryskiwaczami jak pszczoły jak lunęło to nie zdążli opryskiwaczy poskładać większość środków pewnie popłynęło :wacko: aż strach pomyśleć ile kasy poszło o skażeniu środowiska nie wspomnę :wacko:  ciepła brakuje kukurydze nie posiane i pewnie w tym tygodniu nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie nalało tyle ,że na piachu gdzie dołek  woda stoi .Całą noc padało do 6 rano .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Na kujawach dobry rok a wszedzie indziej podtopienia .

 

Zależy  jak  działka-  są  miejsca że zaczyna  się woda pokazywać  w koleinach i na łąkach   ale i  są ,,kacze dołki''  w których wody  20 cm. [  parę lat w wstecz ok. 2 m  ]   Wczoraj  i przez  noc  2mm.  a  25 km  dalej  biało od gradu...      

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

u nas całe pola zalane, miejscami to 15cm wody stoi. gdzie tu mowa żeby wjechać z opryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

28 mm w ok 40 minut jeziora wody powoli zaczynają wsiąkać, z całego tygodnia to ponad 50mm bardzo mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

@Plagrafi  kiedy i gdzie  dokładniej  spadło  50mm.  w dwie godziny  :blink:  Ty  wiesz ile   to jest  wody  ?

 

Hmm czy wiem ile to jest wody? Dziwne pytanie ...

 

okolice Inowrocławia dopiero odpisuje, bo musialem kopac rowy, zeby woda z pol schodzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

w dwa dni znowu 21 mm- w tym roku bedziemy sprzedawac zboza ekologiczne- rzepak ktory kwitnie oprocz nawozu nic nie dostal, zboza ozime -zadnego oprysku, jak ktos na zime nie opryskal to pieknie trawa rosnie, zyto -niedlugo bedzie sie klosic- jedna poprawka na dwuliscienne i nic wiecej, dobrze ze pszenice byly pozno siane-bo tez bylo mokro- i moze kiedys da sie wjechac, kukurydza pare ha zasiane , niedaleko mnie maja ponad 100 ha do zasiana, na polowie woda stoi-nie pamietam takiego roku, byli tacy co zasiali w poczatku kwietnia i chyba oni wygraja bo ja pewnie w poczatku czerwca wjade w pole......


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Słońce bezskutecznie próbuje się pokazywać. Na szczęście narazie bez deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

No cóż ostatnia jako tako pogoda do oprysku była w majowe święta ,kilku wyleciało z opryskiem wtedy ,większość modliła się albo grilowała ,ja byłem w tej drugiej grupie i dzisiaj żałuję ,w nocy nalało ładnie ,już nie wierzę w ich prognozy pogody może uda się we wtorek wyjechać ma być bez deszczu ale przymrozki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adameskin    0

Na wschodnim Podkarpaciu dzień w dzień leje, wczoraj udało mi się wjechać w pszenżyto z Rubinem, myśle że zabieg się udał bo mineło 9 godz do kolejnego deszczu, dziś znowu zaczyna lać, zapowiadają się też niezłe przymrozki dlatego raczej czekamy z siewem gryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43
Napisano (edytowany)

Kujawsko pomorskie powiat Żniński : czwartek i z czwartku na piątek 04/05. maja łącznie 20,5 mm, piątek nie padało i wykonałem oprysk T1 w zbożach, sobota 06 maja 6,0 mm, dziś niedziela 1,0 mm. Łącznie daje nam to 27,5 mm. Gdzie nam na Pałukach dorównać kolegą z Mazowsza, Pomorskiego gdzie dostali po 50 mm i więcej.

Widać nawet dysproporcje w danym województwie są znaczne. Np. Słomek pisał że padało 12mm, 15 mm, 15 mm = 42 mm.

Ktoś pisze, że w okolicy Inowrocławia spuszcza wodę do rowów... U mnie nie ma nigdzie zalanych pól, woda tylko w koleinach.

 

Aaaa i w kwietniu łącznie 35 mm,

Edytowano przez LeF

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj