Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wdaniel    52

U mnie jak bym z agregatem się wpierdzielił, to mam czarną ziemię, bo tak, jak kolega wyżej pisze - tylko miejscami i to tylko takie płaty po kilka mm. Jak by było + 2 stopnie, to samymi bronami przelecę i też się zrobi czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3
Napisano (edytowany)

Rawicz Pld wielkopolski zero śniegu, pola czarne, -6 mrozu i straszna susza. nawet lód wysycha a mroźny wiatr smali oziminy.

 

Kuj.- pom , środkowo północna cześć , śniegu praktycznie brak, ostatnie 2 noce temperatura spada do -10,  problem jest wiatr - po 5 minutach twarz sztywna. Ile można znieśc wybryków matki natury ? - 3 lata suszy i oby nie druga zima do przesiewki :(

Edytowano przez slav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

@slav a u nas brak śnieg wiesz co zwiastuje kolejny rok suszy bo skąd woda to trochę z jesieni nie poprawi sytuacji takie pierniczenie jak @rolnik1973 ze bajka bo w pole od razu można jechać, wiele matka natura musi go jeszcze nauczyć. Wolał bym w kwietniu w pole ruszać niż 4 rok suszy.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

czyli jedziemy na jednym wózku śniegu brak w nocy -12 i wiatrzysko.......

znowu przesiewki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

mi się również wydaje,ze są w lepszej kondycji niż w ubiegłym roku.........

niezbyt mi pasuje kolejny rok przesiewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Jest nieciekawie ,ale chyba wytrzymią roślinki

 

Też mam taką nadzieję ale $traty w plonach są już nieuniknione.  

 

@slav a u nas brak śnieg wiesz co zwiastuje kolejny rok suszy bo skąd woda to trochę z jesieni nie poprawi sytuacji takie pierniczenie jak @rolnik1973 ze bajka bo w pole od razu można jechać, wiele matka natura musi go jeszcze nauczyć. Wolał bym w kwietniu w pole ruszać niż 4 rok suszy.

Lepiej jak zima troche póżniej odpuszcza - mniejsze prawdopodobieństwo przymrozków wiosennych  wczasie aktywnej wegetacji roslin.

Apropo suszy to wydaje mi sie że wody gruntowe  przyciagają  chmury deszczowe i gdzie pada to sobie pada aż nadto a gdzie pustynia od kilku lat to co najwyżej kłeby chmur. Jak to mówią nieszcześcia chodzą parami - brak opadów w odpowiednim czasie  i przeszywający mróż = kolejny rok wegetacji jak naszych przymrożonych i wysuszonych roślinek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

mi się również wydaje,ze są w lepszej kondycji niż w ubiegłym roku.........

niezbyt mi pasuje kolejny rok przesiewać

u mnie chyba kolejny rok przesiewu.pszenica brązowa i leży na ziemi.nic chyba z tego nie będzie.

w tej chwili - 8 i spada.śniegu brak..


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dzisiaj temperatura spadła poniżej -15C jutro ma być chłodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

-12 słonko świeci śniegu sporo niema co narzekać zima w pełni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3499

u mnie chyba kolejny rok przesiewu.pszenica brązowa i leży na ziemi.nic chyba z tego nie będzie.

w tej chwili - 8 i spada.śniegu brak..

Jak by moja tak wyglądała to bym już wykuł  i zrobił test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę za wcześnie na to w ubiegłym roku też jedni wykuwali i cieszyi się że żyje a potem okazywało się że do zaorania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

W pierwszej połowie lutego to u mnie na południu nikt nawet na pola nie spogląda, bo co to daje..? Zostały nieco ponad 2 tyg. do wielkiego postu, więc bawmy się, imprezujmy, a nie tam cały rok tylko w pole patrzeć jak szpaki w pi...ncet złotych.. Byle do wiosny.. Hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dokładnie. Co z tego że żyła jak 1 miesiąc regenerowała korzeń i wcale N nie pobierała. Teraz testy to o kant d. potłuc. W kwietniu będzie widać co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Myślę że u mnie przesiewania nie bedzie ale gorzej z opadami. Styczen byl suchym miesiacem a luty zapowiada sie jeszcze gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3499

Ja zrobiłem test po 10 stycznia w ubiegłym sezonie i 15 ,miałem juz pszenice zamówioną do siewu w korzystnej cenie,jak zrobisz go dobrze ,to widomo czy nie wymarzło,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

No dokładnie. Co z tego że żyła jak 1 miesiąc regenerowała korzeń i wcale N nie pobierała. Teraz testy to o kant d. potłuc. W kwietniu będzie widać co jest grane.

 

Zgadzam się. Azotu nie pobierała. Żałuje sie nie przesiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3
Raptus902 W zeszłym roku przesiewałem te niepewne pszenice i w moim przypadku to był błąd, przyszła susza i z jarego było wielkie 0. Kawałek pszenicy oz. który zostawiłem, choć mega rzadka sypała napewno lepiej jak jara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Zgadzam się. Azotu nie pobierała. Żałuje sie nie przesiałem

jeden kawałek przesiewałem na trzy razy właśnie dlatego,że liczyłem na to że przeżyje i d*pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Ten rok jest inny jak zeszłoroczny ,w tym roku jesienią słabo ukorzenione praktycznie  przy ziemi i słabe ,niestety zero śniegu jest i widać że zrobiły się bardzo ciemne ,zobaczymy za miesiąc jak zima odpuści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Ale dojeba.o przy oknie -12 śniegu brak i silny wiatr.

Test można zrobić, jak popuszcza z 2 cm, to jest w dobrej formie:).

Jak do centymetra, to będzie z bólem puszczać na wiosnę. O ile wypuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

U mnie wiosny nie widać :( o 6 rano było -15* i w dodatku wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj