Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7164

Około 0* i biało, a akurat dziś muszę lecieć 30km na krochmalnie z ziemniakami ciągnikiem ojj...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

wczoraj o 21. było 0, rano o 6 było -3. Jutro biorę się za obornik i czas kończyć zimowe orki, bo zostało 3,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Dziś chyba był ostatni dzień przyzwoitej pogody.. W sam raz na opryski i kiszenie poplonów. Oby jutro do południa nie padało, ani nie sypało, bo trzeba dokończyć kiszenie i pryzmę przykryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Dziś to właśnie był ohydny dzień. W nocy spadło 3mm deszczośniegu. Cały dzień mglisto i zimno, ale bezwietrznie. Wczoraj było + 5 pełne słońce i zero wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

weź nie kracz z tym ostatnim dniem przyzwoitej pogody mam jeszcze 5 ha do zaorania a 2 szyb mi w ciągniku brakuje i troszkę pizga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Ech! Marudzisz, mój ojciec c330 bez kabiny w deszczu orał, jego ojciec za koniem biegał  ( bo na parę koni stać nie było) i nie marudzili, a Ty bidulisz, że dwóch szyb nie masz i to pewnie bocznych. Pomyśl, że inni mają gorzej, a od razu cieplej Ci się zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

a mnie pociesza fakt, że dzisiaj miało lać a nie lało ot taka anomalia pogodowa :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no nie wiem czy tak marudzę a może i marudzę dużo pola nie uprawiam na 40 ha mam Mf 255 i sobie radzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od 9:00 rano śnieg pruszył cały dzień, ale niemal na bieżąco topniał. Po 16:00 zrobiło się zimniej, ale nadal padał i napadało do 20:00 6-8 cm. Zaczyna się jednak topić. Trochę łąk do zaorania zostało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Dzis byl pierwszy dzień gdzie można było coś zrobić na polu. Na cały tydzień nadajâ mróz a jest 15cm śniegu można orać?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Zima straszy, jest ok 5cm topnieje cały czas. Ja w polu 50% roboty, nie ma się co martwić jeszcze puści :D najważniejsze obornik z wcześniejszych pryzm i z płyty zaorany i większość poplonów. Zostało obornik z jesiennych pryzm rozwiezc na trawy, wapnowanie i orki


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

     Wczoraj padało,ale oranie szło nieżle,dzisiaj miałem bele zwozić z trzeciego pokosu,śniegu na 10 cm rezygnuję,z takim tonażem to ani na drogę nie wjadę ani na niej się utrzymam :wacko: ,koła w samochodach  przełożę  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w przyszłym tygodniu ma śnieg zginąć także jeszcze wszystko się zrobi co zostało do zrobienia na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Wczoraj padało,ale oranie szło nieżle,dzisiaj miałem bele zwozić z trzeciego pokosu,śniegu na 10 cm rezygnuję,z takim tonażem to ani na drogę nie wjadę ani na niej się utrzymam :wacko: ,koła w samochodach przełożę :)

U mnie również śniegu było nie mało lecz problemu z przyczepnością nie miałem na asfalcie kupowałem owies ok 11ton na przyczepie :-) zostało jeszcze 20ha do zaorania ale niestety zejdzie się ponieważ mój pług na złom :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po letniej suszy w październiku spadło 110 mm ,w listopadzie 20 mm . Podczas wykonywania orki zimowej ,miejscami wyorywała się sucha ziemia . Gdzie te 130 mm się podziały ? Powiat Lipno . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie to samo, też się wyorywała sucha ziemia miejscami, jak zima będzie śnieżna to może się stan wód poprawi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Po letniej suszy w październiku spadło 110 mm ,w listopadzie 20 mm . Podczas wykonywania orki zimowej ,miejscami wyorywała się sucha ziemia . Gdzie te 130 mm się podziały ? Powiat Lipno . 

To u mnie podobny opad ,ale orka po burakach kopane ROPĄ to tragedia ,gdyby nie 3 stopnie mrozu ,to bym nie zaoral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Dzisiaj -5 ładnie błoto po obsychało wszyscy w polu gonią ;)


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś nawet znośnie podgoniłem z gnojem teraz trochę kapie 

a wy jutro świętujecie czy praca jak co dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj