Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pooch    61

Okolice Płocka - od rana przybyło kilka cm sniegu :)

 

Wyjmuję przedwczoraj schowane buty zimowe :(


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

dziś był bardzo ładny dzień, słońce świeciło, bez mrozu,bez jakichkolwiek opadów, ludzie sobie pomalowali drzewa krawężniki, pozamiatali drogi

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

@Tomasz78 gdzie się przejaśniło to się przejaśniło,u mnie do południa nawalał śnieg a po południu aż do teraz śnieg z deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19671

29 marca 2012 miałem rozwieziony obornik i orałem wymarznięte pszenżyto pod QQ i pamiętam,że kurzyło się jak diabli a dziś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A u mnie anomalią był ubiegły rok gdzie do końca marca większość jarych miałem już posianych. A w tym roku jak nie ruszę z zasiewami przed połową kwietnia to zacznę mówić o jakiś anomaliach.

Jak dotąd przybyło jakieś 3-4cm śniegu i mróz cały dzień trzyma.

Zanosi się na białe święta w tym roku a dawno takich u mnie nie było :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2240

Taki rok. Dobrze chociaz że mrozy odpuscił bo pszenica i pszenzyto juz dostały po d*pie tak samo rzepak. Dzis ma byc od -3 do -5 i waiotr do 60km/h jak myślicie pogorszy stan plantacji?? Na muszelke nie chodziłem, ale mam obawy o jej przetrwanie. O dziwo Arkdia przy zimontrwałości 5.5 jest w gorszym stanie niż Jantarka przy 4.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

A w polsacie mówił od czwartku powrót zimy po świątecznej 2u dniowej wiośnie ha..ha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Od 16 pada śnieg i wieje, od poniedziałku było codziennie słonecznie aż bocian przyleciał wczoraj i co on robaczek będzie jadł ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Też sypie dość mocno ale jest 0 stopni i nie wszędzie się trzyma na szczęście. Nie wiem kiedy uda sie wyjechać, a wuja coś mi pierniczył, że do końca kwietnia ma być podobnie. Ale jego to trzeba słuchać z przymrużeniem oka.

Ale nikt nie wspomniał że 10 marca w dzień 40 męczenników była pogoda podobna do dzisiejszej. I na razie się niestety sprawdza. Więc jak coś to do max 19 kwietnia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

dokładnie tak jak piszesz,u mnie 10 marca rano było względnie a około południa zaczął padac śnieg i tak będzie 40 dni zwłaszcza że model ecmwf pokazuje silne opady śniegu rzędu 40-50 cm 4-6 kwiecień :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

obejrzyjcie sobie prognoze pogody w dzienniku telewizyjnym z lat 80 na tvp historia-taka pogoda u nas to norma a nie anomalia.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ale nikt nie wspomniał że 10 marca w dzień 40 męczenników była pogoda podobna do dzisiejszej. I na razie się niestety sprawdza. Więc jak coś to do max 19 kwietnia.

 

A widzisz,nigdy nie słyszałem o takiej prognozie. To jest ciekawe. By było dobrze bo do końca kwietnia udałoby się posiać wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rok nie bedzie zaciekawy pewnie. Sie ruszy późno w pole potem pewnie jak zwykle posuszy a w żniwa deszcz jak będzie lał ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Nigdy nie wiadomo jak to do końca będzie. W zeszłym roku też obawialiśmy się wiosną nieurodzaju bo dużo ozimin wymarzło a zanim przyszedł kwiecień już miejscami susza zawitała. Wyszło jak wyszło i nie wiem jak wy ale ja byłem bardzo zadowolony z plonów. Jakby przyszła w końcu późna wiosna to musi być ciepło i bez przymrozków i sporo wilgoci, a najlepiej zapobiegawczo przejechać wałami po siewie żeby jak najwięcej wilgoci utrzymać, trochę dożywiać dolistnie i chronić przed chorobami ( przypuszczam, że w tym roku będzie trochę problemów z tym, ponieważ szybko mogą pojawić się wysokie temp. z powodu późnej wiosny ) i jakoś się z tym wyjdzie ale nie ukrywam, że ten sezon to już jest niezłe wyzwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Śnieg który wczoraj rano spadł po południu się roztopił,teraz ładnie świeci słoneczko,zapowiada się ładny dzień.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

magnum123 gdzie ty mieszkasz u mnie centrum wlkp zima na całego trzyma od prawie miesiąca i śnieg i mróz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

Oj i taki rok potrzebny, będzie wpisany do historii jako białe Święta Wielkanocne i my też kiedyś wnukom powiemy że pamiętamy zimę w kwietniu... Lepsze to niż plaga szarańczy jak pokazywali w tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Od 16 pada śnieg i wieje, od poniedziałku było codziennie słonecznie aż bocian przyleciał wczoraj i co on robaczek będzie jadł ? :blink:

 

 

W tamtym roku zainwestowałem w gniazdo dla bociana (u sąsiada całe lato stołowali się elektrycy, stawiali linię wysokiego napięcia) :) i mieli wolne słupy z rozbiórki więc skręcili dwa słupy, wstawili, kosz fabryczny, tylko pogoda wali :wacko:

 

@darek1972

 

Próbój dokarmiać jak będzie zbliżał się

 

Ciągle pada mokry śnieg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj