Polecane posty

fireseba    224

Kopałem szpadlem w kilku miejscach na łące i po wymiędleniu ziemi suche ręce. Już się przejaśnia, chmury które wędrowały na Rosję rano właśnie wróciły z powrotem, wyż z nad Rosji je wypchną w głąb kraju. Mam deszczomierz i od wczoraj 13mm teraz już wiem ile to 1l deszczu więc przez cały kwiecień aż do dziś spadło około 50mm deszczu. Nie widzę szans na poprawę. Z drugiego pokosu będzie 0 bel.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Wy naprawdę wierzycie w te fanaberie @rolnika? ;) wszędzie susza, u niego gnije... chłopak chce po prostu udowodnić nam, że skoro wspieramy "germański" przemysł to u nas nie pada :D
Cały dzień spokojny drobny deszczyk do 16 15mm około 18 chmurka 10 minut 4mm, teraz idzie coś konkretnego od zachodu, ale na radarach widać na południe ciągnie...
Qq na żwirku kawałek zjadło, ziemniaki tez troche jest na pewno o wiele lepiej niż rok temu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak możesz ;[ ! Rolnik nie kłamie !... , zwłaszcza w niedzielę B) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie w ubiegłą sobotę rowne 20, cały tydzien ani kropli, a dziś w nocy 17 spokojnego, rzęsistego opadu. Bylem na lustracji, to nie wierzchnia warstwa dosyć wilgotna, glebiej tez tragedii niema.. Zasługa ilastej gleby, ciezkiej w uprawie, siewie, wschodach, ale jednak trzymajacej resztki wody w glebie..
zachodnia czesć śląskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

po wczorajszej nawałnicy a właściwie bardzo silnym wietrze wyłożyło mi placami kukurydzę najwyższa miała już ok 270cm

północna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

dziś pod moją nieobecność piorun trzasnął w obore, dziura w dachu kilka kawałków ternitu nima, piorun zechciał połączyć się z wieńcem zalanym w słupie pionowym w szczycie , po uprzedni roztrzaskaniu kilku cegieł doszedł do celu, ogromne szczęście że nie poszedł dalej na tregle co strop trzymają bo potem to już bym byki wyciągał

ze strat w oborze to kilka puszek rozdupczonych, żarówki rozstrzaskane

straty w domu przepalony kabel telef., w niektórych gniazdkach nie mam prądu , choć był wyłączony to i tak został spalony sterownik CO, czeka mnie jutro szukanie po puszkach przepalonych kabli itp.

dobrze że nauczyłem się wyciągać przed burzą wtyczki od tv, kompa, lodówek, routera itd.. bo by było kiepsko

 

a co do deszczu to jeszcze teraz w dołkach woda stoi

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Wy naprawdę wierzycie w te fanaberie @rolnika? ;) wszędzie susza, u niego gnije... chłopak chce po prostu udowodnić nam, że skoro wspieramy "germański" przemysł to u nas nie pada :D

Cały dzień spokojny drobny deszczyk do 16 15mm około 18 chmurka 10 minut 4mm, teraz idzie coś konkretnego od zachodu, ale na radarach widać na południe ciągnie...

Qq na żwirku kawałek zjadło, ziemniaki tez troche jest na pewno o wiele lepiej niż rok temu

A po co miałbym oszukiwać. Iść zrobić zdjęcie wody w ziemniakach, rowie i łące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

dziś pod moją nieobecność piorun trzasnął w obore, dziura w dachu kilka kawałków ternitu nima, piorun zechciał połączyć się z wieńcem zalanym w słupie pionowym w szczycie , po uprzedni roztrzaskaniu kilku cegieł doszedł do celu, ogromne szczęście że nie poszedł dalej na tregle co strop trzymają bo potem to już bym byki wyciągał

ze strat w oborze to kilka puszek rozdupczonych, żarówki rozstrzaskane

straty w domu przepalony kabel telef., w niektórych gniazdkach nie mam prądu , choć był wyłączony to i tak został spalony sterownik CO, czeka mnie jutro szukanie po puszkach przepalonych kabli itp.

dobrze że nauczyłem się wyciągać przed burzą wtyczki od tv, kompa, lodówek, routera itd.. bo by było kiepsko

 

a co do deszczu to jeszcze teraz w dołkach woda stoi

Na str673 pisałeś że będziesz siano w niedzielę sprzątał. Woziłeś? Nie jesteś sam w powiecie w Łomazach od pioruna spalił się dach na dużej wiazdowej oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

ha posłuchałem i po niedzieli sprzątałem siano no i co powiesz?

 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik , Ja w Piotra i Pawła siano prasowałem i woziłem - Jak mówisz , grozi Mi coś ? :wacko: :unsure:     A tak swoja drogą - ciekawe czemu tak Cię ciągle zalewa ? Może to przez to że "wodę lejesz" na AF ? :rolleyes:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Zaniosło się i leje, w końcu się nauczył porządnie padać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Piotra i Pawła to żadne tam święto.. U mnie obszarnik w Boże Ciało pszenice pryskał T3 i pszenice ma kapitalne :D Jak ktos obrabia tysiące ha. to nie pozwoli sobie świętować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

pomorskie dziś nic nie padało wczoraj niecałe 5 litrów ogólnie pada na styk kukurydza ładnie rosnie na rzepak i zboża i tak za późno trawy bez rewelacji , czerwiec zamknął się wynikiem ponad 70 l więc tyle co przez 3 miesiące marzec kwiecień maj , czekamy na więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Piotra i Pawła to żadne tam święto.. U mnie obszarnik w Boże Ciało pszenice pryskał T3 i pszenice ma kapitalne :D Jak ktos obrabia tysiące ha. to nie pozwoli sobie świętować.

Ja w zabobony z reguły nie wierzę, ale Piotra i Pawła cała wieś ma święto. Dużo było przypadków przy zbieraniu siana kilka osób się połamało. U sąsiada coś w polu robili burza przyszła drewniana stodoła spalona, na drugi rok pobudowali murowaną w Piotra i Pawła kończyli kryć i to samo spalona nowa stodoła obora i garaż jakieś 10 lat temu. Od tamtej pory święto.

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Czyżby jakieś "fatum" ? Generalnie u mnie "Piotra i Pawła" nigdy sie nie świętowało... Za to w Zielone Swiątki raczej gospodarze w polu nie robią..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Wczoraj caly dzien ladnie padalo a dzis od rana slonce dogrzewa i jest 26 C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wszędzie pada? Prawie wszędzie.

Pszenica czekam aż całkiem wyschnie, a buraki do grudnia zobaczymy

b06586e120f2cead.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Wieje jak złe niby 24st a za ciepło nie jest...

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Wczoraj przed północą dolało do 27mm, dzisiaj 4 ulewa przechodzi jest już 18mm, czyżby 50mm pękło? ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Widzisz a u mnie od soboty jedynie 14mm od marca 50mm pykło


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj