Polecane posty

iron    1037

w nocy spadło 7l.deszczu plus 2 cm śniegu. teraz też zaczyna śnieg padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

w zeszłym roku groch siałem podajże 15 albo 20 luty i plon miałem na poziomie 4,5t 5 klasa ziemi.

Też wszyscy mówili że wcześnie wcześnie i ci co siali w połowie marca ledwo 2t zebrali......

 

Więc każdy robi jak uważa.... nawóz daje zawsze jak najszybciej bo mam pola bo byłych terenach zalewowych i były lata że nie wysiałem w styczniu na zamarzniętą ziemię to do połowy kwietnia mogłem zapomnieć o wjechaniu.

 

Zresztą nie ma czegoś takiego że sieje nawóz w marcu w kwietniu albo czy pryskam według dat.... kalendarz schować w kieszeń.

Zabiegi przeprowadza się zgodnie w fazami rozwojowymi w skali BBCH.

 

Edytowano przez m-93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

sianie to się zgodzę jak najwcześniej ale nie fungi i odżywianie kolego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

 jak tylko temp w okolicach 15C w dzień i w nocy ok 8 to czemu nie ? W niższych wiadomo zabiegi mijają się z celem.

A kto wie czy luty taki nie będzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nawet jak będzie to roślina nie będzie miała na tyle rozwiniętego aparatu asymilacyjnego żeby to pobrać więc nie ma o czym pisać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

czasami fungicyd idzie bardzo wcześnie ale zazwyczaj jest to najtańszy prochloraz i przeważnie w rzepaku , a kiedyś np siarkol . z triazolami musi być naprawdę fajna pogoda inaczej to tylko strata pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Gość wam serwuje marną prowokację z sianiem nawozów w styczniu, a wy to łykacie jak młode pelikany.... Gdzie jest moderator?? Nawet jeśli pisze prawdę, że rozsiał teraz azot to i tak ban, albo przynajmniej % za głuptę się należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czasami fungicyd idzie bardzo wcześnie ale zazwyczaj jest to najtańszy prochloraz i przeważnie w rzepaku , a kiedyś np siarkol . z triazolami musi być naprawdę fajna pogoda inaczej to tylko strata pieniędzy

 

Piotrze w lutym praktycznie nierealne

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

sporadycznie końcem lutego może być w rzepaku chowacz i raz albo dwa w ciągu ostatnich 15 lat na koniec lutego robiliśmy oprysk na chowacza z prochlorazem

a co do azotu to w  niemczech nawet przed zima stosują N na rzepak, za komuny PGR też siały mocznik u mnie w okolicy w lutym po rzepakach  i ile lat temu to było

klika lat temu jako pierwszy we wsi siałem nawozy i się śmiali ze mnie , był to przeważnie koniec lutego , a teraz mnie wyprzedzają i sieją jeszcze szybciej niż ja, więc kolegą co tak śmieją się z lutowego siania nawozu powiem tylko że polska to spory kraj i początek wegetacji może być o miesiac późniejszy na północnym wschodzie i u mnie się śmieją z tych co końcem marca ruszają z nawozem

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja zawsze jadę z azotem w rzepaku na jesieni idzie około 100 kg saletry albo saletrosanu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie ma czerwonego koloru na polu brak niedoborów stosuje nawozy pojedyncze później odliczam to od dawki na cały sezon

rzepak potrzebuje sporo azotu jesienią


ty pewnie też stosujesz dając wieloskładnikowy zapomniałeś


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Thug- a w jakim terminie podajesz??? pod korzeń czy póżniej i czemu nie mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tak daję ale własnie w wieloskładnikowym, mam ochotę podać własnie sam azot jesienią tylko nie wiem czy dać pod siew czy tak jak Ty stosujesz po głównie dla tego pytałem. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

saletrosan pod agregat a saletra interwencyjnie ciężko określić termin ale raczej koniec września początek października forma amidowa jesienią nie dla mnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Koledzy ale czy to jest temat o nawozeniu, terminie i dawkach??

U mnie troche teraz leciutko mroz lapie i sniegu popruszylo miesjcami slizko.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

na wschodzie biało, sypie od rana, temp. na + 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Oj dawało a po rowach auta leżą. Jeszcze tak płaciastego śniegu to nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lebelszczanom wypomnę śnieg i deszcz jak latem będziecie narzekać na suszę. ;)U mnie prawie nic nie spadło przez ostatnie kilka dni. Z nocy leży może 0,5 cm śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

ja się czuję Podlasiakiem a nie Lubelakiem ;)   na popołudnie ma padac deszcz więc już po śniegu


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Thomas to ze teraz na Lubelszczyźnie nie brakuje wody nie znaczy że nie będzie brakować latem. Jak się okaże że własnie teraz spada najwięcej deszczu a przyjdzie wiosna i ani kropla nie spadnie to i zapas się skończy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Coś dzisiaj rano Zubilewicz przebąkiwał o końcu anomalii pogodowej w połowie lutego . 

Rzekomo mają powrócić mrozy . 

I to może być prawda , bo  dzisiaj  zobaczyłem , ze mój kolega którego ojciec był rodowitym góralem , nawiózł drewno na podwórko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Wszędzie biało, śniegu 5 cm. Temperatura koło 0'C. Z dachów zaczyna lecieć i robi się chlapa. Jak w nocy będzie mrozek to na drogach ślizgawica jutro murowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj