Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek2111    0

Ja już dzisiaj nawozy posialem ;) po 250kg saletrasonu na pszenicę i 120kg saletry na pszenżyto borowik siane po grochu :) i kur.... na polach tak sucho że jeszcze nie pamiętam takich lat ://

Chyba dopłaty dostałes że tak szalejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ja już dzisiaj nawozy posialem ;) po 250kg saletrasonu na pszenicę i 120kg saletry na pszenżyto borowik siane po grochu :) i kur.... na polach tak sucho że jeszcze nie pamiętam takich lat ://

Jeśli dałeś nawóz , to nie zapomnij opryskać na grzyba tak gdzieś w połowie lutego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

i 2 litry Modusa bym dolozyl do tej grzybowki :D kto bogatemu zabroni?? trzeba miec pieniadze i fantazje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

sucho?

Niewiem jak u Ciebie ale u mnie sucho i kazdy to mowi. Z reszta u mnie nie ma byc z czego mokro bo opadow naprawde malo. Szwagrowi w zeszlym tygodniu woda w studni sie skonczyla na lakach sucho gdzie zawsze byly pod woda bo przy jeziorze a teraz ponad metr wody brakuje do normalnego stanu.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

rok temu 18 lutego lałem rsm na rzepak , 10 marzec wylałem reszte ,w sumie 230kg/N ha plon średni z 75 ha 5,1t/ha, nic nie powstrzyma mnie zeby w tym roku  to powtórzyc, strat nie bedzie bo sucho,a przyjdzie mroz zamarznie azot w glebie a napewno nie wyparuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Oby tylko nie przyszły znów mrozy bo wegetacja ruszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nocy spadło 5l deszczu. Ale fakt jak większość tu pisze wczoraj póki nie było deszczu podwórko gliniaste (gdzie zawsze wiosną mega błoto) suchutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas całą noc padało  spadło około spadło 10 litrów ziemia na polach rozłazi się pod butem


także styczeń u mnie załapał normę opadową

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Siać azot w styczniu to szczyt głupoty zreszta szkoda komentować. 

U mnie sucho nie jest woda stoi po polach także nie powinno być źle. Jak podeschnie to przymierzam się do posiania wapna granulowanego i siarczanu magnezu. Jeśli chodzi o zime to mogłaby w zasadzie juz nie wracac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Umnie wieje i jest dość mokro nawozy dopiero początkiem marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest norma opadów na miesiąc/rok?

W nocy +4 i 7.5 l deszczu.

Na stronach IMGW można znaleźć średnie sumy opadowe za poszczególne miesiące dla wybranych dużych miast oraz średnią krajową. Bym Ci wrzucił ale linka nie mogę wkleić  

 

 

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Siać azot w styczniu to szczyt głupoty zreszta szkoda komentować. 

U mnie sucho nie jest woda stoi po polach także nie powinno być źle. Jak podeschnie to przymierzam się do posiania wapna granulowanego i siarczanu magnezu. Jeśli chodzi o zime to mogłaby w zasadzie juz nie wracac ;)

Azot w styczniu to może za wcześnie ale już po 10 lutym jak najbardziej jest wskazany,

Moi zachodni sąsiedzi (niemcy) sypią azoty w lutym na potęgę, tylko mocznikiem (saletry nie mają).

Co do błędnej opinii że  za wcześnie podany azot rozhartowuje rośliny,to trzeba wiedzieć że przebieg pogody ( temp. przeciętnie powyżej +8st) więcej robi szkody niż azot. 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Uważacie że głupota teraz siać azot..

A jeśli pszenica ruszyła i było widać że braknie jej azotu to co miałem czekać do marca?????

bo za wcześnie.... Zresztą azot nie zniknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Taa pszenica ruszyła. Gdzie Ty człowieku mieszkasz? Bo na pewno nie w Polsce parę dni na plusie temperatura była i już pszenicy ruszyła. Mamy koniec stycznia, przyjdzie luty dowali znowu mrozem bez śniegu i ta pszenica co dostała teraz azotu też ruszy i możesz zapomnieć o niej. Czy wy myślicie że jak teraz sypniecie azot to żniwa będą w maju albo że taka pszenica wam odda plon powyżej 10 ton. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

Jeśli dałeś nawóz , to nie zapomnij opryskać na grzyba tak gdzieś w połowie lutego .

No jeśli pogoda dopisze to w lutym dam grzybówke razem z dr green zboża i z rotstarem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

hahahahahahhahahahaha.... padłem
Kolego Ty lepiej idź odrób lekcje na jutro, bo słyszałem że ma was pani pytać wierszyka, a rolnictwo zostaw na razie w spokoju i skończ szkołę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

U mnie sucho przez cały styczeń 20 mm,razem ze śniegiem,jak by tak wiało jak dziś ze trzy dni to pola zaczną się bielić te zaoranepod burak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

wiosna ma byc przyspieszona wg. wszystkich meteo-prorokow. Wiec moim zdaniem wczesne podanie azotu jest jak najbardziej zasadne jezeli warunki atmosferyczne będą takie jak mowia prognozy to ja po 15 lutym zamierzam posiac tam gdzie bede mial pewnosc co do przezimowania. nie uwazam tego za herezje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

No jeśli pogoda dopisze to w lutym dam grzybówke razem z dr green zboża i z rotstarem....

 

to było dobre


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj