Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek1975    1395

Znowu susza postępuje bo nie przyszedł żaden deszcz, który oczywiście był zapowiadany w TV od tygodnia. Jedyny plus, że udało się II pokos sprzątnąć na spokojnie ale wielkich zbiorów też nie było. Jak tak dalej będzie to na koniec przyszłego tygodnia pierwsze zboża będą do koszenia :).

 

U mnie kolego też już robi się sucho, na łąkach wyższych trawy nie ma bo wypaliło, tylko zboża u mnie nie ucierpiały w tym roku, spodziewam się plonów ale też ich ścisnęło i pod koniec przyszłego tyg coś może dziabne.

Poza tym pali dziś okropnie mam trochę sianka, jest drobne to szybko uschnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Wiadomo. Żniwa będą to musi codziennie padać.

 

Niech pada bo ludziska by się na smierć zapracowali a tak mają chwilę odpoczynku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Tera żniwa nie straszne, germańskie kombajny wytukają 10ha/h to 2 dni i po żniwach, nie to co wiązałko.
Dziś pali 33*C i gołe niebo. Zboże dochodzi, po niedzieli żniwa jak Bóg pogodą wesprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twój germański jon-der gotowy  B)  , dużo masz do wykoszenia , jaki przewidujesz plon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

he he pewnie tyle że pokryje rope i swoja dniówkę przecież nasz rolnik nie uznaje chemi i nawozów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

35*C stopni w tej chwili.pali,pali upał.

zapowiadają burze,oby było spokojnie...

 


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Tutaj też szał - g.15:30 , 33 w cieniu między drzewami, powiewy wiatru są jak uderzenia żaru z pieca, żywej duszy w zasięgu wzroku, nawet ptaki nie latają, jedynie świerszcze "cykają" jak wściekłe. Susza niemożliwa. Wczoraj przyorywałem koledze gorczycę na działce którą kupił i chce uporządkować i zagospodarować - na 15 cm ani grudki wilgotnej ziemi.

Zboża dojrzewają w oczach - lada chwila zaczną się żniwa. A tymczasem prognozy zapowiadają dzień po dniu temperatury oscylujące w pobliżu trzydziestki i powyżej. Należę do pokolenia uprawiaczy ziemi schodzących, zatem sprzęt mam i leciwy, i bez wodotrysków.

I tu mam pytanie do doświadczonych w wieku 50+, - jak radzicie sobie w takie upały, żeby robić, zrobić i serduszko nie padło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pół godziny temu przeszła burza. Zostawiła po sobie kilkunastominutową ulewę. Niestety to tyle. Zna ktoś.prognozę na najbliższe dni dla pogranicza mazu, mazowsza i kujaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

www.meteo.pl

wybierasz model COAMPS

potem "wybierz inną miejscowość"

w nowym oknie wybierasz województwo i miejscowość najbliższą ciebie.

Te meteogramy +/- na 48 godzin sprawdzają się niemal co do godziny prognozowanej pogody.

A na bieżąco, korzystam z http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang=pl&page_0=15

 

Edytowano przez bazalt50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Właśnie przeszła burza,na razie spokojnie.troszkę popadało.
Oby tak dalej......


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

burza się kręci wkoło a u nas nie wesoło.sucho jak diabli.kukurydza połowa co wzeszłym roku,trawy nie rosną a cena mleka spada.jak nie będzie normalnej zimy to strach pomyśleć co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo95    37

Północ Mazowsza granica z War-Maz. Potężna wichura i ulewa z gradem. Sporo drzew połamanych jak zapałki. Wioski w pobliżu Mławy bez prądu. Nie dość że zboża liche to jeszcze grad dopełnił dzieła zniszczenia :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Dzisiaj po 11 na słońcu było jakieś 38 stopni potem chwila opadów i piekło teraz trochę zaszło słońce to już tak nie piecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik2    12

Powiat Żuromin gm.Siemiatkowo około 17 wichura z 5 minutową ulewą. Na szczęście bez wielkich szkód, tylko brak prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Niech pada bo ludziska by się na smierć zapracowali a tak mają chwilę odpoczynku

 

 

Padać może ale raz na tydzień przez 2 dni przerwa i można dalej żniwować, a jak będzie to się okaże. Dziś znowu pali, 2 chmury przeszły bez żadnego deszczu i obecnie jest już chłodniej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Okolice Mordów powiat Siedlecki - popadało na popiół w ziemniakach ale wielka chmura poszła na Łosice - znowu :/ szkoda że tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

 Dziś rano godzina 4,30 pompa z drobnym gradem . godzina 16 pompa przeplatana z gradem wielkości grubej czereśni, rzepaki wybite od 40 do 100% pszenica wybita myślę koło 10- 15 %  i to przeszło takim pasem  bo jak wzrokiem sięgnąc w oddali kombajny dalej kosiły do wieczora a teraz tak od pól g0odziny ostro leje grzmi i błyska . kierunek południe od Wrocławia                                                                     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

u nas na razie bez żadnych anomalii,oby tak dalej,dwie burze jedna ulewna.

w tej chwili 23*C...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj