Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukaszjarm    4

opolskie nysa glucholazy waronki dobre narazie od 12 czerwca do dzis spadlo 60 L/m2 opady sie ladnie rozkladaja w czasie wszytko zielone narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie od 10 czerwca było 18 burz. Deszczu ogółem prawie 200mm. Już by wystarczyło bo słońca jak na lekarstwo a śor grzybowe w cenie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Wczoraj pod czas meczu finałowego było oberwanie chmury , tak lało że woda nie mogła się pomieścić w rynnach i na podwórku. równe dwie godziny lało jak scebra i co było najgorsze wyładowania atmosferyczne coś okropnego , już uciekam w pole zobaczyć czy mięszanki jare nie leżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jedna ulewa 8 km ode mnie wykładła wszystkie jare, dopompowało tyle że do niejednego domu straż wzywano co się niezmiernie rzadko zdarza, druga chmura zahaczyła tylko trochę ale tam gdzie było centrum to też niewesoło bo stała w jednym miejscu ze 2,5h. Ogólnie troche szczęścia miałem ale spokojnie... wody i tak nadmiar a kolejne dni również z burzami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Okolice międzyrzecza - lubuskie. Burza z gradem średnicy 1,5-2cm na szczęście rzadki i tylko przez 3-4 minuty. Mam nadzieje ze za duzo szkód w rzepaku nie narobił, ale to dopiero jutro się oceni. Teraz leje przez 50 minut z 40mm na pewno spadło:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

U mnie z niedzieli na poniedziałek była burza lało konkretnie na metr kwadratowy 30l. Jarzyny leżą tylko te mniej znawożone stoją. :)

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muminek2202    0

dzis godz.1;54 burza, silny wiatr i niewielki grad bez żadnych szkód 16 litrów wody na m2... siano woda zabrala...;( okolice jarocina w wlkp i jejszcze sobie pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie 35mm. I na słońce sie nie zanosi. nie ma tematu o opadach to się pisze w suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

muminek2202 to ode mnie szło w Twoim kierunku u mnie o 1:45 do 1:49 burza jak sie patrzy przez 4 minuty spadło 13litrów na m2 jęczmień na jednym polu wymieszany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

dziś przez 10 minut w nocy spadło 19litrów na m2 woda tak szorowała że cebule powymywało z redlin na jednym polu a siano to tylko już chyba na gnój od 3 tyg leży i chyba się już go nie zbierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W nocy burza,deszcz,wiatr i grad.Jęczmień zwalcowany.Miejscami powystrzeliwało ziarno z kłusek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie w nocy też grad. Buraki poszatkowane, rzepak się zabielił, żyto leży a w pszenicy aż zielono od ziarnek na ziemi... Do tego lało całą noc i w pole nie idzie wejść a co dopiero wjechać opryskiwczem..... Przydała by się teraz ta "susza" z tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

a dzisiaj ma powtórzyć ;[ :( . I to jeszcze bardziej. Najwięcej spadło 30 km ode mnie. O 11 wieczorem było jasno jak w dzień. Piorun za piorunem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A umnie piękne słonko, ostatnio popadało w nocy z niedzieli na poniedziałek spokojny deszcz. Wszystkie zboża ładnie stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Mnie już szlak najjaśniejszy trafia. W dzień upał i tak parno, że nie można oddychać a w nocy tak walą pioruny, że można zawału dostać. W dodatku w prognozach codziennie deszcz, mniej więcej co 3 dni po 10/ 15 mm. Moje zboża stoją ale kiedy to wszystko dojrzeje kto wie. Może druga połowa lipca będzie lepsza. Chciałbym już w końcu normalne żniwa przeżyć a nie kombinowanie, topienie kombajnu itp. Jak tak dalej pójdzie to chyba oddam dzierżawy, swoje też wydzierżawie komuś, sprzęt sprzedam i będzie nareszcie święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A u mnie sucho jak cholera :( . w ciągu kilku dni zboże zrobiło się prawie białe .Kończyna i trawa więdnie ,kartofle też :( :unsure:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/iung-nie-ma-suszy-rolniczej,37266.html. Zza biurka tyle widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Mój ojciec rozmawiał z gościem, który prognozowanie pogody ma w małym paluszku i się sprawdza. Podobno do połowy lipca ma być tak jak jest teraz czyli upał, burze, deszcze, upał.... a po 15 ma się wypogodzić i żniwa mają przebiegać spokojnie. Mam ogromną nadzieję, że jego prognoza jest trafna bo już nie raz się sprawdzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W pogodzie pewne jest tylko jedno, że nic nie jest pewne i pokazuje to wielokrotnie. Pogoda to niczym wróżenie z fusów, poza prognozami na najblizszy dzień bo mamy ok 90% pewności.

U mnie nad ranem 3 potęzne burze. Nie pamietam takich kałuż na podwóżu.

Zyto na V klasie leży, owies jeszcze się trzyma. Pszenzyto dostało duzo nawozu, ale nie będe o nim pisać bo będzie fatalny plon.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

U nas w Małopolsce niesamowite upały ... 36*C w cieniu to norma (bywało więcej) , ostatni deszcz 2 tygodnie temu . Wszystko schnie , ziemniaki , trawa , zboża robią się zółte w mgnieniu oka ... deszczu , deszczu , tylko spokojnego :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

3.30 burza z gradem na szczęście bez żadnych szkód. W dzień upał a w nocy burze i tak już od kilku dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas burza za burzą wczoraj napadało dużo a dla chetnych polecam stronki z radarami i ostrzeżeniami

http://www.pogodynka.pl/radary/gradary/

http://grzmot.wordpress.com/

http://www.meteo-mc.fr/satellite-ir-anime-eu.php

http://lowcyburz.pl/

http://radar.bourky.cz/

http://www.sat24.com/pl/pl?ir=true

posprawdzajcie przynajmniej człowiek wie czego sie spodziewać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie dziś burze przez całą noc ,ale spokojne i z małą ilością deszczu . Wody nie jest za wiele ,mogłoby być więcej ,ale jak czytam wypowiedzi powyżej , to się cieszę ,że u mnie tak spokojnie . Powiat Lipno .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj