Polecane posty

Nikita_Bennet    314

Dzisiaj musiałem kopać rowy żeby woda spod przyzmy z kukurydzą odpłynęła :blink: Sam już nie wiem czy wole siarczyste mrozy czy to co teraz

 

Ci co u nas nie wyczyścili rowów to pola mokre. Jak drenacja przytkana to woda stoi wokół studzienek.

Tam gdzie my poczyściliśmy to pola suche ale rowy pełne. Pojechać musiałem do miasta i wszędzie rowy pełne, woda w rzekach się kotłuje ;)

W sumie to się ciut cieszę bo odwaliliśmy kawał roboty z rowami i drenacją na polu które kupiłem i jest efekt a ci co nic nie robili przez lata -> niech się topią ;)

 

Za kilka dni powinno się uspokoić.

Jeżeli idzie o moje przeczucia to zima spokojna, rośliny normalnie wejdą w stan uśpienia. Niewielkie mróz a potem śnieg. Wiosna rozpocznie się od paru przymrozków po ruszeniu wegetacji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Póki co można spać spokojnie, wczoraj pokazywali u mnie w następną sobotę -11 a dziś już + 7 także wegetacja będzie hulała aż miło :P HA już nawet pług do śniegu zdjąłem 2 tygodnie temu i nie zanosi się, żeby w przeciągu 2 tygodni zakładał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ci co u nas nie wyczyścili rowów to pola mokre. Jak drenacja przytkana to woda stoi wokół studzienek.

Tam gdzie my poczyściliśmy to pola suche ale rowy pełne. Pojechać musiałem do miasta i wszędzie rowy pełne, woda w rzekach się kotłuje ;)

W sumie to się ciut cieszę bo odwaliliśmy kawał roboty z rowami i drenacją na polu które kupiłem i jest efekt a ci co nic nie robili przez lata -> niech się topią ;)

 

 

 

Niestety 3 km od miejsca w którym mieszkam "upadła komuna" i drenacji mi nie zrobili. Teren jest równy jak stół. Gleby gliniaste. Żadnych rowów nie ma. :( Jestem bardzo pracowity ale z naturą nie wygram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zmiana prognozy - z zapowiadanego +7*C prognozowana temperatura na za tydzień to -5*C. O opadach nie ma mowy. Śmiech na sali. Dziś tak pięknie wiosną pachnie, że aż chce się w pole jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Rzepak wygląda jak w kwietniu zboża to samo :( .Podzielcie się własnymi spostrzeżeniami, jakie tego waszym zdaniem mogą być ewentualne konsekwencje?

Czyli co rzepak kwitnie a pszenica strzela w źdźbło? :P Cos mi się nie wydaje żeby oziminy przeszły już jarowizację.

nie tak dawno byla taka zima 1993/94 , znajomy kurnik budowal, sasiad w lutym owies zasial a potem przyszla w marcu zima,

2 lata temu przecież zima zaczęła się chyba 15 stycznia. A jak potem było chyba wszyscy pamiętają.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na północy temperatura ma spaść nawet do -8 stopni a na południu tu gdzie mieszkam nadają ponad +5. śniegu nie było i nie ma czyżby zima tegoroczna preferowała by taką kolej rzeczy? Boję się o stan roślin i o wiosnę która nie wiadomo jaka będzie po takiej ciepłej zimie. Według 16 dniówek taka sytuacja ma utrzymać się do końca stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

u mnie też o 7.30 było -6 co mnie lekko zdziwiło,ponieważ wszystkie znaki na niebie mówiły że będzie do -2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A u mnie wczoraj wieczorem błysło się ze cztery razy i grzmoty były a dziś rano na minusie

U mnie to samo w nocy 11.01(sobota) ok godz 22.30 z Kutna na poludnie w strone Lodzi widzielismy jakies 6 blyskow, napewno bylo wiecej bo tylko chwile bylismy na zewnatrz.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas na Podlasiu na czwartek zapowiadają -15. Zobaczymy czy się sprawdzi.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Gniezno -1 i trochę śniegu z nocy ale anomalia jak na styczeń, :wacko: szczególnie drogowcy się dziwią :blink: i nie sypią bo zaspali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcy    4

Brak śniegu pogoda jak widać się za szybko nie zmieniła małopolska okolice Oświęcimia Wujas zmarł w grudniu nie zostały zaorane ściernie po żniwach z dwóch pól a ja wczoraj zorałem i świetnie szło nawet c -360 nie topił się aż zaszokowany jestem

Edytowano przez arcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Piękna zima 7-.10 cm śniegu lekko na minusie =i tak do wiosny mogło by być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

w Małopolsce wiosennie, zero śniegu, słonecznie i 6*C


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj