Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

w RMF FM mówili kilka dni temu że w latach 60-tych  +40  było  także  jeszcze nie jest  najgorzej

 

8 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Będą jedli, jak asf świnie zlikwiduje wtedy germaniec zrobi promocję że za kg mięsa tona kartofli będzie, teraz taniej kupić kiełbasy jak kartofle obierać i gotować.

Tak to nie będzie  bo  z tego co widzę  to  większość  woli  makarony  ryże  kekaby  i  inne tam sałatki  szpianki  jeść  jak te  ziemniaki   po prostu  gusta  kulinarne  się zmieniają.  i trzeba  się  do tego dostosowac  a nie produkować bezmyślnie  tony   ziemniaków jadalnych jak niema na to kupca.  jeszcze kilka lat wstecz  300kg szło sprzedać  na targu  teraz  100kg   problem a sprzedających nie przybyło  po prostu  smakosze  ziemniaka  już  odeszli na  tamten lepszy świat. :( 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja  też mogę codziennie jeść   do obiadu    i też  mam swoje  już teraz tylko 15 arów  a kiedyś  było  kilka ha   no ale cóż  zrobić  klient nasz pan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może wstaw wierszyk o większe spożycie kartofli , też na pewno pomoże .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, marekfarmer napisał:

ziemniak jadalny nie ma przyszłości  to  jest  przeszłość. Ludzie nie jedzą  już tyle ziemniaków  co kiedyś więc  i  cena  będzie niska  jak ludzie  sadzą  tego  nie wiadomo poco.

Jedyne  to ziemniaki na  frytki i   Chipsy  mają  jako taką  przyszłość

 

To jest prawda wystarczy cały rok nim handlować a nie tylko wczesnym i to samo stwierdzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

informujcie o silnych deszczach jeśli będziecie mieć prąd, może tak nie będzie

 


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Z ziemiakiem jest takze na rynku ludzie kupuja od wyprobowanego  dostawcy minely lata ze na żime rodzina brała 4 metry  a na drugi rok wywalała   polowe dzis biorą w małych woreczkach czesciej   nie jadają czubatych talerzy kartofli  popularne sa np pizza  makarony a na talerzu 4  okrągle ziemiaki  jak byłem mały matka gotowała pełen gar a dzis garczek na swieta na wiekszej ilosci biesiadnikow mam swoje pyry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fajny? wystaw głowę za okno i czekaj jak taki spadnie raz dostaniesz i spokój we wsi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Przecież to nie u nas, Polska krajem bezpiecznym także bez obaw, może tam przy germańcu jakieś odłamki polecą ale na wschodzie nie nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szczypka napisał:

Fajny? wystaw głowę za okno i czekaj jak taki spadnie raz dostaniesz i spokój we wsi 

A także na AF ;) Zachmurzyło się kapkie, ale ani kropli. Nadal 28°C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak popada jutro to będę z gołą d*pą latał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Lepiej  tego nie rób  bo  cie do Choroszczy  wywiozą  jak cie zobaczą  :D 

Idzie  od Makreli  silny front   co z tego wyjdzie  jutro się  okaże  stówa  na tace  rzucona  może   zaowocuje :)

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

te opady bardzo szybko słabną idąc na zachód nic z tego nie będzie dziś

  • Like 1

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
17 minut temu, marekfarmer napisał:

Lepiej  tego nie rób  bo  cie do Choroszczy  wywiozą  jak cie zobaczą  :D 

Idzie  od Makreli  silny front   co z tego wyjdzie  jutro się  okaże  stówa  na tace  rzucona  może   zaowocuje :)

żebyś tylko powodzi nie sprowadził:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19456
2 godziny temu, marekfarmer napisał:

ziemniak jadalny nie ma przyszłości  to  jest  przeszłość. Ludzie nie jedzą  już tyle ziemniaków  co kiedyś więc  i  cena  będzie niska  jak ludzie  sadzą  tego  nie wiadomo poco.

Jedyne  to ziemniaki na  frytki i   Chipsy  mają  jako taką  przyszłość

 

MOże i w skali kraju niema to przyszłości ale w skali lokalnej niekoniecznie, jeszcze kilka lat temu ojciec sdził do 0,2 ha ziemniaków ja dziś juz ponad 3 ha i na wszystko mam zbyt i żeby wszystko tak płaciło jak płaci jadalny.Mój rynek zbytu ogranicza się zaledwie do 3-4 wsi w których nie sadzi się ziemniaka i do tego 2 sklepy i 3 punkty gastronomiczne i szkoła , przy mojej kiepskiej mechanizacji produkcji mam z tym sporo pracy jednak wg mnie warto

 

 

 

Co do pogody to wszędzie zachmurzone niebo parnota straszna aż oddychać się nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395
7 minut temu, witejus napisał:

no nie ,temu znowu powódz pasuje:S

Nie ma szansy ,musiało by zalać pół Polski żeby u mnie zalało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
4 minuty temu, soltys48 napisał:

MOże i w skali kraju niema to przyszłości ale w skali lokalnej niekoniecznie, jeszcze kilka lat temu ojciec sdził do 0,2 ha ziemniaków ja dziś juz ponad 3 ha i na wszystko mam zbyt i żeby wszystko tak płaciło jak płaci jadalny.Mój rynek zbytu ogranicza się zaledwie do 3-4 wsi w których nie sadzi się ziemniaka i do tego 2 sklepy i 3 punkty gastronomiczne i szkoła , przy mojej kiepskiej mechanizacji produkcji mam z tym sporo pracy jednak wg mnie warto

 

 

 

Co do pogody to wszędzie zachmurzone niebo parnota straszna aż oddychać się nie chce

A u mnie na odwrót   kiedyś był ha  teraz  ary.  Anna pojechała do  Łukaszenki   a od nowości w gosp była.  I nie tylko ja zrezygnowałem bo  reszta też  albo zrezygnowała albo ograniczyła.   Ale u nas blisko Bydgoszcz  to z Hurtu  nawożą  za bezcen ziemniaka  a robić  za 30-40gr za kg  to  szkoda roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19456

właśnie z pod bydgoszczy swoją Anie przytargałem :D

we wsi nie sadzi po za mną nikt w gminie jeszcze dwóch oczywiście jadalnego bo przemysłówki to opór jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

trza było  pisać  bym ci moją sprzedał  a w 2015  na Białoruś  pojechała  stan bardzo dobry  był  bo od nowości garażowana  i serwisowana na czas.

współczuje tej roboty  przy ziemniaku  ten kurz  podczas kopania   ah   nie chciał bym do tego wracać  ale  jeden plus  był   anny  brak  kamieni do zbierania  później  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19456

Ja dopiero teraz zimą kupiłem miałem wcześniej karlika jeszce wcześniej elewatorową i wraz ze wzrostem nasadzeń sprzęt sie zmienia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj