Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
magnum123    288

kukurydza też się połóżyła ta większa, ziemniaki w wodzie, jeczmienie leżą mocniejsza pszenica to samo

 

A Ty co, nie wiesz jakiej czcionki należy używać?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszenica i żyto częściowo leżą, od północy leje bez przerwy pada i co najgorsze mocno wieje. Już nie wspomnę, że ziemniaki pływają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie już alarm przeciwpowodziowy ogłoszony.

Całą noc i do południe lało, a teraz mży.

Trochę zboża leży po sąsiadach, u mnie stoi bo dałem dużo azotu ale i dowaliłem jak nigdy Modusa.

Znajomy powiedział że nie będzie dawał Modusa bo drogi, dowalił azotu i prawie wszystko leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy to są jakieś jaja Dwa dni temu chodzilo sie rozebranym a Teraz bez Kurtki to z domu sie wyjść Nie Da:( Ta Polska Pogoda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Hmm, u mnie 29 prawie cały dzień było do deszczu, a po wzrosło do 25. Teraz leje od 3godz a temp. 20.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie też galancie popadało ... Życie jest piękne :rolleyes: :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

4 burza dziś... Wody jest tyle jak jeszcze nie było. Nawet w 2010 nie było tak mokro jak teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

lało całą noc,w dzień pogoda.woda na polach stoi.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Od 4 do 7 rano ładny deszcz popadał, a potem co się działo to każda prognoza się pomyliła, miało się ochłodzić a było prawie 30 stopni, po południu burza bezdeszczowa. W kukurydzy niby jest błoto, ale niech przyjdzie upał to będzie sucho.

Ale za to wiało dość mocno, jak ktoś nie zna pojęcia antywylegacz to ma problemy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wczoraj miedzy 18 a 19 tak dawało że wiaderko 15litry które stało na podwórku w kilka minut było pełne. Woda nie nadążała przepływać przez przepust( krąg )pod drogą więc rów około 50cm głębokości chwila i się napełnił, w ziemniakach nie było znać rzędów jezioro się zrobiło a o kuku to już mogę zapomnieć. U mnie w domu nikt nie pamięta takiej zlewy teraz dalej ciapie

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

wczoraj własnie wieczorem wracałem z Łukowa to jechać sie nie dało

miałem dziś łąkę skosić ale niestety woda stoi a jeszcze wczoraj sucho było ehhh....


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

widzicie panowie teraz co sie dzieje a niektórzy już niewiadomo jakie zbiory planowali ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wlkp do niedzieli susza jak diabli trawy schły ziemniaki, zboże jako tako się trzymało ,od poniedziałku zmiana o sto procent pada bez przerwy owse mieszanki leżą a dałem worek mniej saletry jak w zeszłym roku przestanie padać pojadę na pszenżyta żyta zobaczyć pogoda od skrajności do skrajności zawsze starsi mówili że susza nie narobi tyle szkód co deszcze i na dzisiaj wolałbym tą suszę do niedzieli straciłbym tylko na sianie z łąk a teraz zboże leży ziemniaki 3 dni w wodzie i zgniją ale kto tam się przejmuje wsią władza ma inne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po wielu tygodniach upalnej i bezdeszczowej pogody nastał sezon deszczów, w ciągu ostatnich dni spadło łącznie 16 litrów na metr, spadnie pewnie więcej. Nareszcie!

Oby bez gradu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Nasze żyta i mieszanki leżą. Jedynie pszenica stoi. Dostały tylko 1 dawkę azotu - dokładnie 74,5 kg. Wujek mówi, że na przyszły rok albo będziemy dawać antywylegacze albo dajemy obornik, full PK i wapno. Nie ma co się dziwić, od wczoraj rana do teraz pada bez przerwy. Mam nadzieję, że chociaż po części się te zboża podniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak ktoś nie zna pojęcia antywylegacz to ma problemy.

 

Też, ale jak by Ci spadło 60 i więcej litrów na metr wody w ciągu zaledwie paru godzin przy bardzo silnym wietrze, że aż kukurydzę zaczęło naginać, no to nie wiem czy aż tak byś nadal wierzył antywylegaczom, nawet najlepszym. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

na pogode nie ma wpływu .. nic nie poradzimy .. zawsze lżej jak sie komus wygada ale to i tak nic nie da


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Fakt nie ma wpływu ,ale jak się tak dzieje w tym roku to człowiek coraz bardziej z niepokojem patrzy w niebo co przyniesie kolejnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Ja chyba mieszkam w suchym trójkacie "bermudzkim" gdyż ostatnio nad głowa chmury deszczowe giną w bliżej nieokreślonych warunkach...

 

Cały okres od 15 kwietnia aż do 20 maja nie spadł deszcz, do końca maja napadało 70 litrów, później znów podsuszyło aż wczoraj spadło 25 litrów i chyba na tym na najbliższy czas koniec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baziula    6

No to pozazdrościć ......... a u nas znowu leje... Jak nie tropikalne upały to deszcz. i nie zapowiadają by miało być lepiej.

Edytowano przez baziula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To nie są jakieś nadzwyczajne anomalia pogodowe, tak też już i w przeszłości bywało nie raz, aczkolwiek zdarzały się, zdarzają i będą się zdarzać, z tym musimy się liczyć i brać to zawsze pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj