Polecane posty

Nowy81    69
Napisano (edytowany)

O matko 30l i .... coś może dorzuci.

U mnie też- Pierwszy taki opad jednorazowy od lat.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
3 minuty temu, Uziu92 napisał:

ale w wydarzeniach wspomnieli o suszy :D a w TVpis nic :D problemu nie ma, nie daj Boze jeszcze by sie rolnicy o odszkodowania upomnieli :D

U nas  komisja  już  pracuje  co prawda  na razie  tylko  Wymarznięcia  ale  pewnie  za chwile  dojdzie  susza  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

kij z wyborami, skad kase wziać na to ? jak juz wszystko wszystkim rozdali i wiecej budżet nie wytrzyma :D A kazdy chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaaa , a pojutrze powódziowe . Jak ubezpieczyłeś się od wszystkiego , to z trzech klęsk weźmiesz .:D

1 minutę temu, marekfarmer napisał:

U nas  komisja  już  pracuje  co prawda  na razie  tylko  Wymarznięcia  ale  pewnie  za chwile  dojdzie  susza  :D 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)
5 minut temu, Uziu92 napisał:

kij z wyborami, skad kase wziać na to ? jak juz wszystko wszystkim rozdali i wiecej budżet nie wytrzyma :D A kazdy chce :D

Ministerstwo ma  Kasę  na  Klęski  już przyszykowaną  :D 

4 minuty temu, zetorki12 napisał:

Taaaa , a pojutrze powódziowe . Jak ubezpieczyłeś się od wszystkiego , to z trzech klęsk weźmiesz .:D

 

Za wymarznięcia   już  dostałem z PZU  . W grudniu pewnie  od Jurgiela  wpadnie  kilka  set zł  za ha  :D  :D 

Ale  od suszy  nie jestem ubezpieczony 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

żyto po łubinie na VI klasie;) tak było u nas mokro jakby ktoś nie wierzył.

20180512_123609.jpg


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
32 minuty temu, Dawid727 napisał:

A w pomorskim nic a nic. :( Pustynia się robi na 5-6 klasie :( Jeszcze dwa dni może zboża wytrzymają i zaczną kompletnie zamierać... W ubiegłym roku nie szło skosić i zasiać ozimin a teraz suuucho.... :(

No w końcu na naszym terenie spadło w 2017 2,5-letnia norma opadow ,więc obecnie może być wesoło,do 24.05 dla naszego terenu prognozują do 5l/m2,na razie powoli szlag trafia piaszczyste górki[zimowe] letnie w terminie zasiane na razie prezentują się dobrze, jeszcze 14 dni wszystko pociągnie bez większych konsekwencji [do 4b] ,ale jeżeli utrzymie się to dłużej to będzie gorzej jak w 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, marekfarmer napisał:

Ministerstwo ma  Kasę  na  Klęski  już przyszykowaną  :D 

Za wymarznięcia   już  dostałem z PZU  . W grudniu pewnie  od Jurgiela  wpadnie  kilka  set zł  za ha  :D  :D 

Ale  od suszy  nie jestem ubezpieczony 

Czyli czysty pieniądz .

Krótko mówiąc , nic tylko klęsk Ci życzyć ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
3 minuty temu, soltys48 napisał:

To sie nazywa ROLNIK SOCJALNY

Coś bym dodał od siebie ale nie chcę robić kolejnej gównoburzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

Czyli czysty pieniądz .

Krótko mówiąc , nic tylko klęsk Ci życzyć ?:D

Jak ubezpieczasz   to  masz

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale żeby dostać , to musi klęska wystąpić .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wolałbym  aby  nie wystąpiła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Łódzkie dokładnie ELC, od 14.00 do teraz 40mm i ciągle pada, a w maju już łącznie 70mm. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Świętokrzyskie TOS zaczęło padac od 11 do 18 nakapalo 21 l oby tak do rana bo sucho strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ku**a i tak przes tą pogodę muszę odpuścić t2 i czekać do żniw na mozaikach na górce kwitnie na dołku kłosi się i weś tu opryskaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Akurat w 2014stym w moim rejonie zboża sypały pięknie. Gorzej było w 15stym a tragedia była w 16stym... Na piochu już rosliny więdną. Jeśli jutro nie popada to będzie tragedia. Tylko na jutro prognozują deszcz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
21 minut temu, ZUCH1234 napisał:

Świętokrzyskie TOS zaczęło padac od 11 do 18 nakapalo 21 l oby tak do rana bo sucho strasznie

A u mnie tylko 6mm i też świętokrzyskie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Trochę popadało 6mm ale jak zboża się napompowały wodą, widać jak im tego brakowało :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Jestem jestem ;) śledzę co się dzieje, popadało i to solidnie nie zmierzyłem ile bo miał deszczomierz dziś mi przyjść a nie przyszedł ale wybrałem się patrolem na pola i w sumie kałuż nie ma ale takie błoto się zrobiło że z tylnym napęde to trochę rzucało, jare odżyły jakby kroplówe dostały porządną, gorzej widze te oziminy bo pszenica się już kłosi, a modusem ją tak skróciłem nie wiem czy trochę odbije jeszcze od ziemi czy nie... jutro jak będzie padać to lecę N3 bo teraz na mokre to mogę poparzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

U mnie dziś też konkretnie popadało w dzień i teraz znów pada. Pastwiska ożywają i w końcu jest jakaś nadzieja na normalną paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj