Polecane posty

corrado    401

U nas w okolicach Makowa mazowieckiego jak wczoraj z wieczora dolał deszcz to wszędzie stała woda nigdzie nie wejdzie nawet opcji nie ma, pontonem można pływać dosłownie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Corrado no ładnie dolało trawa skoszona leży :( skąd dokładnie jesteś ja mieszkam kilometr od Makowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Pogoda niby się uspokoiła ale znów wróciły deszcze ;( Oberwanie chmury takie było ze na podwórku które co dopiero zdążyło uschną woda stoi. W jare jeszcze długo nie wjadę chyba że się całkowicie pogoda zmienie ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5288

tradycyjnie o 16 zaczął padać deszcz B)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Corrado no ładnie dolało trawa skoszona leży :( skąd dokładnie jesteś ja mieszkam kilometr od Makowa.

 

Ja jestem z Krasnosielca. Normalnie szok był tak dolało znajomy zrobił bele przed tym deszczem a jak dolało to dosłownie bele 30 cm stały w wodzie. Masakra jakaś z tą pogodą. Ja dopiero połowę zebrałem jeszcze drugie tyle zostało ale nie ma opcji wejść i ściąć :(. Trawa miejscami to do pasa dosłownie ale co z tego :(.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Taka pogoda służy na pozbywanie się zapasów. Całą zimę i do maja było ogł sprzedam siano, nikt nie chciał, teraz wyzbierali do ostatniego ździebła ze stodoły. Znowu wlało jak codzień ostatnio, ale to nic, znowu będzie cena. Doły szlak trafi, ale z piachów kasę się sieknie, a nie robić za pół darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

Nie chcę CIĘ obrażać bo i o to nie chodzi Ty patrzysz na to zarobkowo amy z kolei martwimy się jak zebrać by móc do nastepnego roku mieć czym karmić.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Taka pogoda służy na pozbywanie się zapasów. Całą zimę i do maja było ogł sprzedam siano, nikt nie chciał, teraz wyzbierali do ostatniego ździebła ze stodoły. Znowu wlało jak codzień ostatnio, ale to nic, znowu będzie cena. Doły szlak trafi, ale z piachów kasę się sieknie, a nie robić za pół darmo.

ale Ty jesteś poj**any, przecież pisałeś że gospodarujesz na bagnach??? w sumie szkoda słów na takie podejście - kto ma łąki na piachach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Gdzie ja napisałem łąka na piachach? Ja miałem na myśli pola, bo łąki mi nie potrzebne, raz skoszę i rozbiję i zostanie na próchnicę. A zboża mam na bagnach i piaskach i zawsze któreś da zarobić. Jak bagno wymoknie to piasek sypnie, jak piasek wyschnie to na bagnie się urodzi i głupiemu zawsze z wiatrem. A siano rozdałem za Zdrowaśkę bo na nieszczęściu nie zarabiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

najwidoczniej źle zrozumiałem twojego posta - przepraszam. ile masz ziemi?

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

wczoraj i dziś nie padało jutro też ma nie padać naszczęście, niestety od niedzieli zapowiadają burze. 22,15 zaczęło lać tak jakby ktoś wiadrami lał

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Dzisiaj opryskałem ziemniaki,mokro ale sie udało.Nastepne w kolejce jutro jak nie bedzie padać przez noc to rano chce jechac dalej pryskac bo już wielki czas a oziminy na grzyba to pierw trzeba rozeznanie terenu po dołkach zrobić, bo na nich to nie jestem taki pewien że przejade tym bardziej że musze zacząć z pelnym opryskiwaczem.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

sąsiad wczoraj robił ostatni przejazd na opryskiwaczem na kawałku 24 ha jak lunęło. A mieszaninę w opryskiwaczu miał niezłą bo na grzyba, chwasty i odżywki a on nie oszczędza. Zadowolony zbytnio nie był. Zwłaszcza że 1,5 km w jedną i 2 km w drugą stronę nic nawet nie pokropiło

Ja zboże na grzyba wczoraj wieczorem opryskałem ale sucho nie jest bo ledwo miejscami ciągnąłem opryskiwacz. Kukurydza nie odchwaszczona bo nawet ciężko chodzić po tamtym kawałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sucho, od 1,5 tygodnia nic nie pada, a prognozy nie przewidują deszczu na najbliższe 2 tygodnie. Trzeciej dawki azotu na ozime już raczej nie sypnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

kristoforn będzie trzeba Ci podesłać teraz deszczu bo u mnie juz wystarczy ziemniaki na zaraze nie opryskane ,buraki czekają na odrzywkę, zboże na ochrone przeciw grzybową i nawóz na kłos, ale cierpliwie musze czekać bo narazie można pomarzyć o wjechaniu na pole. W tym roku z buraków już wode pompowałem mam nadzieję że na jakiś czas wstrzyma się z opadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ooooooooooo to są jakieś jaja.... sat24.com - delikatne zachmurzenie u mnie, wszędzie słońce. Co się dzieje: PADA. 0 grzmotów, lekkie zachmurzenie.... no cyrk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś jest taki skwar, że nie chce mi się z domu wychodzić. 0 7 rano jak wyjeżdżałem siano przetrząsać to już było 18*C, teraz jest 27*C z pewnością jeszcze podskoczy do 30. Wczoraj pryskałem jęczmień i dobrze, że nie sypałem do opryskiwacza mocznika bo by się chyba spalił. Na sianokosy pogoda jak marzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

o 12god walnęło wodą w 40min 12l/m2 .

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

U mnie też o 12 dało że woda kartoflami płyneła jak rowami, teraz wsiąka i robi miejsce na jutrzejszy deszcz. Dobrze że rzek nie ma to nie zalewa i można spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie tylko postraszyło zasilałem dzisiaj owies i pryskałem od grzyba żyto hybrydowe - ciągnik w błocie po felgi.

ostatnio testuję prognozę z poniższej strony w 90 procentach się sprawdza

http://www.meteo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

od tygodnia bez deszczu i ma tak być podobno jeszcze trochę w poniedziałek próba koszenia łąk torfowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

U mnie troszkę parno się zrobiło ale deszczu nie było,choć słychać było grzmoty.Troszkę postraszyło i poszło bokiem.Udało mi się ziemniaki obredlić. :)


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Dzisiaj było u mnie oberwanie chmury na długości 100m, 1ha kukurydzy na amen zamuliło sąsiadowi, tragicznie to wygląda, 30 arów zasypanych, dobry hektar powalony do ziemi. A poza tym obszarem też bogato popadało, kiedy wjadę z opryskami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

Pow.Opoczyński nadal bez deszczu,wczoraj zasiliłem kukurydzę mikroelementami i 3ha łąki skosiłem,oby wam wszystki znów słońce zaświeciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj