Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Takiej mokrej  jesieni  nie  było od  lat  umnie to  samo  leje  i leje  przestać  nie chce    na piachu  ok ale  3 klasa  masakra  woda  stoi  nie idzie nic  robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Leje albo pada drobny deszcz wieje chuczy jakby F-16 latały po niebie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Przestało padać nareszcie.Ciekawe na jak długo..

Deszczu nigdy tyle u nas nie było, rowy pełne i z pól zaczyna woda na drogi wylewać.

Czekać aż obeschnie i orka zimowa jeśli się wjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

południe śląskiego padło 1000 mm  wody od 1 stycznia trzeba się będzie przerzucić na uprawę ryżu   pszenica nie dosiana kukurydza nie ruszona  poj....any  rok  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5236

od wczoraj 22l spadło, pizga niemiłosiernie , wszędzie woda, może pod koniec tygodnia z orka sie ruszy

ciekawe jak qq na polu to zniesie 

 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Słońce koło 11 jak wyszło się z kościoła jedynie. A tak to wieje jak wściekłe gąsiora na garażu zerwało a co więcejj czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
Dnia 26.10.2017 o 22:01, willi napisał:

Mylisz się.. Po sąsiedzku mam gospodarzy 130- 150 ha ziemii, którzy "nie schodzą" pod ziemię tylko poza sezonem "polowym", ale robią na pełnym etacie, w systemie 3 zmianowym. Jeden z nich aktualnie jeszcze usługowo qq na ziarno kosi po okolicy ;) 

Albo bardzo marni z nich gospodarze albo pracoholicy ze przy takiej ilości ha muszą sobie dorabiać. Ale jak kto woli jak mu mało to można nawet na 3 zmiany zapier.....

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48
20 minut temu, robercikj100 napisał:

Albo bardzo marni z nich gospodarze albo pracoholicy ze przy takiej ilości ha muszą sobie dorabiać. Ale jak kto woli jak mu mało to można nawet na 3 zmiany zapier.....

 

W Niemczech to norma, że rolnik dorabia sobie na etacie. A jakoś w Niemczech marnych gospodarzy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25099

Nie rozumiem  - po jakiego grzyba mam tyrać dodatkowo na etacie jeśli wystarcza mi to co mam?

Wiatr osłabł, deszczu za dobę 10mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
1 godzinę temu, dyziek_1 napisał:

 

W Niemczech to norma, że rolnik dorabia sobie na etacie. A jakoś w Niemczech marnych gospodarzy nie ma.

chyba ze ma mało ha to może i dorabia. nie wiem gdzie byłeś w niemczech ale tam gdzie ja byłem to jak już rolnicy dorabiają to w taki sposób ze mają jakiś sklep albo restauracje a na pewnie nie zapierdalają na 3 zmiany w robocie. ale oczywiście jak mówie to jest każdego wybór nikt nikomu nie broni tyrać od rana do wieczora.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

Patrzę nie jestem ostatni, 110mm dziś wybiło zaczynamy kopać pyre na 2 ciągniki. Jeszcze nikt nie skończył we wsi niektórzy już omijają najgorsze miejsca bo i 2 ciągniki nie idą. Ozime w 50% posiałem resztę daruję gdzie posiane to w dołkach robi się goło, każda bruzda nawet na 6kl żółte zboże. Nad rzeką biedatrawy 1 pokos zebrali a qq na kiszonke pływa 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pada, mokry rok . Lepsze to mimo wszystko niż susza z przed dwóch lat. Jak studnie wyschły w 2015 do dziś suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

leje k**wa leje od piątku,rzeki juz wylewają,na pole to nie da się wejść a co dopiero wjechać,qq na ziarno bedzie zimować . Takiego gnoju na jesieni to nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48
9 godzin temu, robercikj100 napisał:

chyba ze ma mało ha to może i dorabia. nie wiem gdzie byłeś w niemczech ale tam gdzie ja byłem to jak już rolnicy dorabiają to w taki sposób ze mają jakiś sklep albo restauracje a na pewnie nie zapierdalają na 3 zmiany w robocie. ale oczywiście jak mówie to jest każdego wybór nikt nikomu nie broni tyrać od rana do wieczora.

3 zmiany to fakt, może przesada. Ale jak to się mówi żadna praca nie hańbi, ilość ha się nie liczy, bo i tak w Niemczech sektor usług i pracownicy ze wschodu odwalają większą część roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766
9 godzin temu, pedro2 napisał:

Patrzę nie jestem ostatni, 110mm dziś wybiło zaczynamy kopać pyre na 2 ciągniki. Jeszcze nikt nie skończył we wsi niektórzy już omijają najgorsze miejsca bo i 2 ciągniki nie idą. Ozime w 50% posiałem resztę daruję gdzie posiane to w dołkach robi się goło, każda bruzda nawet na 6kl żółte zboże. Nad rzeką biedatrawy 1 pokos zebrali a qq na kiszonke pływa 

W zeszłym roku masa ziemniaka zostało,w tym wszyscy kopali kosztem siewów ozimin i w sumie ziemniaki wykopali ale siewów zbóż juz nie zdążyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

U mnie nie posiane to co po qq miało byc, a że kosiłem chyba 20-go to nie było sensu ani ochoty się taplać w błocie. Będziemy kopać za wszelką cenę, a obornik i orka heh nikt nawet o tym nie myśli 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie padało caluteńki tydzień... Wszystkie pola ok jedynie jedno pole lekko podlało... Na szczęście przed polem i obok miedzy. Jedynie lekko weszło na pole. Bedę musiał coś wykombinować żeby mi to na pole tak nie wchodziło. 

podtopienie.jpg

podtopienie2.jpg

podtopienie3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

U mnie w tym roku mega mokro, ale jakoś wszystko jeszcze wygląda oprócz pola po burakach. Tak mi się ta Ropa dala we znaki ze masakra, niby zgleboszowane i nic. 

20171029_160225.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25099

Dzisiejszy wiatr praktycznie wysuszył wszystkie wczorajsze kałuże. 

Na noc cosik na przymrozek się zanosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj