Polecane posty

fireseba    224

Gdzie tak sucho? Niby ja się łapię na obszar zagrożenia suszą ale po całym maju i połowie czerwca gdzie była susza teraz coś rośnie. Zapewnie ta mapa nie obrazuje sytuacji

 

iung.png

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Pogranicze 3 województw - maz. - św. - lub.

Tylko że nawet w skali gminy warunki są skrajnie różne, tak że w tym roku wyjątkowo susza może być w skali mikro.

Mam jedno pole oddalone o 4 km. Wczoraj byłem tam obejrzeć grykę - szok bo ma już 120cm i polegnie. Pole długie 1,2km. Drugi koniec upala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Koledzy zapytałam sie tutaj.warto jeszcze zasiać kukurydzę,będzie coś.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja już bym nie siał teraz kukurydzy, to jest zaraz Lipiec, coś tam urośnie, ale nakłady większe nisz zysk, ale jakiś owies z motylkowymi byłby na kiszonkę, czasami jako poplon po żniwach tak wybuja że hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

dlaczego nie siać. ja co roku po jeczmieniu zimowym sieje jeszcze kukurydze i zawsze urośnie. nie ma takiej wartości jak wczesna ale dla opasów po uzupełnieniu treściwymi akurat. U mnie od tygodnia codziennie po 2-3 mm deszczu. Tzw deszcz nalistny bo ziemia sucha. Rawicz Pd WLKP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlaczego nie siać. ja co roku po jeczmieniu zimowym sieje jeszcze kukurydze i zawsze urośnie. nie ma takiej wartości jak wczesna ale dla opasów po uzupełnieniu treściwymi akurat. U mnie od tygodnia codziennie po 2-3 mm deszczu. Tzw deszcz nalistny bo ziemia sucha. Rawicz Pd WLKP.

 Zależy gdzie, inne lata były zazwyczaj gorące, kukurydza lubi ciepło ten rok jest ogólnie dosyć chłodny, te siane w Kwietniu w Maju jakoś szału nie widać, a w długoterminowych prognozach koniec lata i wczesna jesień ma być wyjątkowo chłodna więc nie wiem czy tak urośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Policz sobie plon około 25-30% niższy i koszta

Augustów 55mm a u mnie 45.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speeeder    32

Koledzy zapytałam sie tutaj.warto jeszcze zasiać kukurydzę,będzie coś.

Na zielonkę jak najbardziej, na ziarno już za późno, chyba że masz zamiar ją kosić na wiosnę. bo nawet przy niskim FAO do końca roku ziarno Ci nie stwardnieje na tyle aby przeszło przez kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pozazdrościć takich opadów. U mnie na północy mazowsza grzmiało konkretnie i się błyskało a deszczu tylko 14 mm. Mogłaby przyjść taka pompa z 50 mm bo już wody w rowach prawie nie ma a mam łąki torfowe więc sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Wczoraj rozłożyłem w ogrodzie basen dla dzieci  - nieduży bo 2,2x2,2m, ale pomogło. Przetoczyła się nie dawno mega burza. Zarwała mnie bokiem i dała 6mm. Szkoda, że tak późno o basenie pomyślałem i tak mały kupiłem :D

Ale ta chmura musiała po drodze nawywijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Agrest do mnie też doszła i zostawiła 4,5L i brak prądu przez pół godziny ale większa przeszła na zachód ode mnie zatoczyła koło i poszła na wschód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Wydawała się strasznie groźna ta chmura i na radarach jej zasięg bardzo duży.

Teraz piecze i huraganowy wiatr. Szybko wodę zabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

Pozazdrościć takich opadów. U mnie na północy mazowsza grzmiało konkretnie i się błyskało a deszczu tylko 14 mm. Mogłaby przyjść taka pompa z 50 mm bo już wody w rowach prawie nie ma a mam łąki torfowe więc sucho

14 mm to nie tak mało. wolałbyś te 50 mm i żeby dach zabrało .tak? zobacz co te pompy robią  na południu kraju . jak dla mnie  5-10 mm co tydzień wystarczy o tej porze . u mnie  czerwiec  do wczoraj 78 mm i teraz pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Ale pompa będzie na Podlasiu. Gradem wali i silny wiatr w wawie kolezka dzwonił.
Seba więc u was sie nasiliło bo u mnie w okolicy stacje pogodowe zlapaly 30-35mm


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z rana całe szczęście że tylko 2litry. Teraz ominęło ale od Lublina podejdzie. Wody wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

od tego gradu już lucerna cała pocięta kukurydza jeszcze dobrze się nie zrosła po tym co tydzień temu było. (grad 2,5cm)


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

U mnie była ogromna burza 40 min i ponad 30 mm zostawiła ale sporym kosztem
Czerwiec powoli się zamyka w ilości około 100 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

No na Warszawie dobrze musi lać i grzmieć bo 20min temu u mnie już było słychać grzmoty a teraz już widać kierujące się na Podlasie chmury


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

przeszła burza 9 litrów tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj