Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

wczorajszy dzień i noc dało 2,5l/m2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

@Rolnik wszędzie spadło 2 -5 - 8 mm. a u Ciebie 57 ! ! ! jakim cudem. Ty patrz i pisz ile w twój deszczomierz spadło a nie sumujesz opady z całej Polski...

to właśnie z mego deszczomierza, taki mamy klimat, czy ja choć raz narzekałem że sucho jak inni płakali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Rolnik albo ty sobie jaja robisz albo ktoś ci dolewa do deszczołapu...
U nas nawet nie pokropiło


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik , ale wyciąg ten deszczomierz spod rynny . -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
Dnia 17.06.2017 o 08:43, pedro2 napisał:

Rolnik albo ty sobie jaja robisz albo ktoś ci dolewa do deszczołapu...

U nas nawet nie pokropiło

Z 2 l raczej by wody w polu nie było.

Edytowano przez Rolnik1973
Zwolnienie załącznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

@Rolnik  wszędzie  spadło  2 -5 -  8 mm.   a u Ciebie  57 ! ! !  jakim cudem.  Ty  patrz i pisz ile  w twój deszczomierz spadło  a nie sumujesz   opady  z całej  Polski...  

Szymi to prawda, w ok Siedlec od 4 maja nie bylo wiekszych opadów a od wczoraj od 19 do 6 rano 37 litrow. Szkoda tylko ze o tydzien za pozno, pszenzyto pozasychalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Od wczoraj od godziny 18 zimno około 12-13C i 15l/m^2

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

to prawda, patrzcie na radar np. ten http://www.radareu.cz/?lng=pl%20%20oraz%20%20z

 od wczoraj kręci się w miejscu kocioł u nas, rowy pełne, łaki pozalewane, konkretnie w nocy padało, teraz lekko pada a o 11 znowu zapowiadają

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

od wczoraj 19 do rana 65mm :D pomidory widać od razu odżyły 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

3l... Ja nie wiem czemu zapowiadają tyle deszczu a tu pokropi tylko dobrze...

 

a u mnie zapowiadali maly deszczyk a spadlo 25 mm w 20 minut ... u mnie to w tym roku nie potrafi normalnie padac albo wcale albo jakas ulewa po ktorej woda plynie strumieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

a co gorsze, od jutra wysoka temperatura, wszystko bedzie sie kisić w dołkach, mam nadzieje, że dzisiaj wiekszość wsiąknie

dobrze, że ja na torfowiskach trawe w środe wykosił bo teraz to bym sierpem leciał

 

 

 

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

A w kujawsko pomorskim powiat Golub Dobrzyn cale 3 l.. ogolnie robi sie tragedia. W czerwcu 20l spadlo ale kazdy deszcz po 2-3l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

@Rolnik  wszędzie  spadło  2 -5 -  8 mm.   a u Ciebie  57 ! ! !  jakim cudem.  Ty  patrz i pisz ile  w twój deszczomierz spadło  a nie sumujesz   opady  z całej  Polski...  

 

U nas w było podobnie u mnie 16l 1,5 km 35l a 6km dalej 2,5l. W tym sezonie występują opady punktowe i jak trafi to robi się bagno . W okolicznych miejscowościach wtedy dobrze pomżyło. Suma tegorocznych opadów przekroczyła o 30% średnią wieloletnią

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

wczoraj i dziś razem mżyło 3mm, w zbożu namiękło na 0,5cm

Burza była blisko, poszła tym razem na północną stroną...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@Rolnik, Ty weź się za to pole i doprowadź glebę do "sprawności", a nie żadne ryby wpuszczać... Odpowiedni poziom próchnicy, brak podeszwy płużnej i sprawne dreny, to takiego obrazu więcej nie zobaczysz ;) W moim deszczołapie od wczoraj "namżyło" niecałe 3mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Można ryby wpuszczaćattachicon.gifWoda.jpg

 

a co takie niskie te zboże? pewnie z 2tyg, temu siany ten jęczmień

 

objechałem pola i normalnie jak na wiosne wszędzie pozalewane, zboża ludziom zaczęło kłaść, mi też  :(

aktualnie nadal pada


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Goncie ten deszcz na wschodnia lubelszczyzne bo tu tylko mży ale dobre i to zyto usechlo pszezyto podsechlo a kuku zabie po kostki i pomyslec ze kilkadziesiat km stoi woda ba polu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Goncie ten deszcz na wschodnia lubelszczyzne bo tu tylko mży ale dobre i to zyto usechlo pszezyto podsechlo a kuku zabie po kostki i pomyslec ze kilkadziesiat km stoi woda ba polu

Nie wiem jak tobie ale mi to starczy bo za dużo to wymieńknie a tak to się dobrze wszystko trzyma jeszcze jak by z tą pogodą ciepło było to kukurydza z dnia na dzień by rosła a zborze u mnie dobrze wyglądają rzepaki również odrzyły zawsze to lepiej niż w tamtym roku :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj