Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19710

Majowe błoto cenniejsze niż złoto :)

Na kujawach pieknie siąpi od rana :)

 

masz racje ale niech pozwoli chociaż kukurydzę posiać...........

dziś kolejne 10mm

pzl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na mazury zaprawszam. Piękna pogoda już drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300
Napisano (edytowany)

Katastrofa teraz w pszenicę T1 amfibiom

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15377

W tym roku nie będzie klęski urodzaju, chyba że na kujawach bo reszta to wymoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Kolejne oberwanie chmury chyba 4 w tym tygodniu, przerabiałem już suszę nie raz ale ,,co za dużo to i świnia nie chce" <_<

Moja soja która chwilowo zamieniła się w jezioro

 

Grad wielkości nasion bobiku

 

Potok wody który przetoczył się przez mój trawnik

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
Napisano (edytowany)

Ja tam jestem Panem w niedzielę robić nie muszę zasieję tydzień pózniej też urośnie akurat na pogodę wywu nie mamy jakbyśmy nie robili nigdy nie wiemy jaki będzie finał a zdania że wczesne siewy lepiej plonują to przy dzisiejszych wachaniach pogody można między bajki włożyć B)

Ahh tacy "Panowie" jak Ty później siedzą i narzekają ze nic nie rośnie a w kolo wszyscy klamia ze maja jakies zboże :o Ale powodzenia jak twierdzisz ze tydzień w ta czy w ta nie ma różnicy :P

 

@sołtys u mnie tez cos kolo tego spadlo ale u sąsiada sieja kukurydze mimo to...

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Jaco u mnie dzis troche teraz popoludniu grzmialo i tez padalo,ale nie az tak bardzo.Jedynie w nocy we środę było kilka burz z silnymi ulewami.Juz drugi tydzien jest deszczownie i by wjechac z opryskami w zboże sie nie da,można ugrzasc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oberwanie chmury dzisiaj , 40 mm w pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Oberwanie chmury dzisiaj , 40 mm w pół godziny

 

gdzie w łódzkim oberwanie chmury

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Na mazury zaprawszam. Piękna pogoda już drugi dzień.

Daj mi dwa dni takiej pogody żebym kukurydzę posiał ;)

U Ciebie posiana??

 

Ahh tacy "Panowie" jak Ty później siedzą i narzekają ze nic nie rośnie a w kolo wszyscy klamia ze maja jakies zboże :o Ale powodzenia jak twierdzisz ze tydzień w ta czy w ta nie ma różnicy :P

 

@sołtys u mnie tez cos kolo tego spadlo ale u sąsiada sieja kukurydze mimo to...

Ja miał siać dziś ale usługodawca się zesrał.............

Masz kogoś na już???

Po deszczu przed chwilą skończyłem odżywiać owies-umnie braki wody bardzo duże po ostatnich latach wszystko wsiąka ale trochę paskudzi mi tą przeklętą kukurydzę <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15377

Aż niewiarygodne, NIC DZIŚ NIE PADAŁO a było 26 *C i przygrzewało jak na burze ale NIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

A u mnie 3 razy zagrzmiało i finito ale może coś na wieczór naciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie jak naciągnęło to woda koło domu bo rzeka wylała i najgorsze jest że ciągle ma padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzie w łódzkim oberwanie chmury

 

Powiat Łęczycki gmina Piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

czy to do c... nie moze normalnie popadac tylko albo nie pada rok albo leje jak poj... 50mm w 2 godziny ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

@Plagrafi  kiedy i gdzie  dokładniej  spadło  50mm.  w dwie godziny  :blink:  Ty  wiesz ile   to jest  wody  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
Napisano (edytowany)

Dzis dzien jsk w srodku lata w polu mokro ale woda malo gdzie stoi.Wkoncu opryskalem nieszczesny kawalek pszezyta od chwasta bylem tydzien temu sialem N na nie bylo po kostki a teraz prawie po kolana . Co potrafia zrobic cieple dni. I polecialo t1 na pszenice to troche sie oblepilem. Sasiad sra sie z kuku sieje a 2 osoby z tylu obskrabuja gline a moja juz dzieki Bogu posiana 2 maja

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u mnie doało że buraków   nie widać chyba będzie trzeba przesiać kukurydzą :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196
Napisano (edytowany)

Podlaskie cały dzień słoneczny ,goraco ,nadatnie do burzy . Tak po 19 zrobilo się pochmurnie od jakiejś godziny deszcz uczy sie padać . Od poludnowej strony blyska się i zaczyna grzmiec

Edytowano przez sylwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

i kolejne 15mm do kolekcji spadło :)
Nad ranem ponoć jeszcze coś da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12
Napisano (edytowany)

W dzień ładnie ok 19*C, a ok 16:00 spadło kilka kropli że dachu nie zmoczyło całkiem nawet i na razie bez deszczu.Nadawali w prognozach 11mm ale cóż.

Ale kujawy nadrabjają opady, po radarach widać że "czerwono".

Edytowano przez Kamil_NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Wieczorem zaczęło padać a ok 21 to już lało. Na razie cisza. Na nadmiar wody nie narzekam poza torfami a z kukurydzą ruszę po niedzieli jak siewca będzie miał czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj