Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    58

Od wczoraj już nie pada.słonecznie i bardzo wietrznie,temp to teraz 14 st. 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Po  3 suchych latach  zapowiada  się  w miarę  normalny  rok.  Oby  tak  maj  się  utrzymał  deszczowo  to  będzie  super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uj z majem, bo wody mu wystarczy z kwietnia. Czerwiec i lipiec ważniejsze dla wszyskich roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dokładnie, a czerwiec i lipiec zapowiadają suszę.. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Na zboża opady majowe jak najbardziej potrzebne, a u nas na pewno będą potrzebne bo wszystko idzie na bieżąco. Oczywiście wilgoć w czerwcu i lipcu jest plonotworcza dla kukurydzy. Ale jak narazie niema co gdybac bo przewidywać pogodę na dwa miesiące w przód to wróżenie z fusów. Tak samo jak miał być kwiecień suchy i zimny a sprawdził się tylko zimny jak na razie.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

No dokładnie, a czerwiec i lipiec zapowiadają suszę.. :wacko:

 

Tak samo jak na początku kwietnia pisali, że kwiecień będzie suchy :lol:  Oni nie potrafią przewidzieć pogody na następny tydź, a Ty wierzysz w prognozy długoterminowe :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25510

No ja mogę powiedzieć że jest suchy. Deszcz tylko na prognozach podają. Za ostatnie  niby mocno deszczowe dni jak spadło 1,5 - 2 mm to wszystko. Silny wiatr na pewno więcej wysuszył. 

Maj bez deszczu to rok stracony. Z zimy wilgoci nie starczy, chyba że będzie pochmurno, bezwietrznie i do +15 stopni. Ale wtedy to i tak rok stracony.

Na razie najbardziej martwią mnie przymrozki bo praktycznie każda roślina którą uprawiam kwitnie lub jest w białym pąku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Za noc 6 l, i zaraz pewnie znowu zacznie padać bo ciemne chmury idą. Pewnie w kwietniu jęczmienia nie posieję bo od nowa woda stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak samo jak na początku kwietnia pisali, że kwiecień będzie suchy :lol:  Oni nie potrafią przewidzieć pogody na następny tydź, a Ty wierzysz w prognozy długoterminowe :blink:

Powiem ci szczerze że od 3 lat bacznie obserwuję wpisy z tej str. http://www.twojapogoda.pl/galerie/9,artykuly/6461,prognoza-sezonowa-jaka-bedzie-jesien-zima-i-wiosna

i jak na razie im się sprawdza, przewidzieli wczesną i zimną wiosnę w tym roku, oraz w ubiegłym. Mokrą jesień, barak zim przez ostatnie 3 sezony oraz suszę 2015 już na wionę o niej pisali.

Kiedyś pisali że ich prognozy długoterminowe są oparte o modele kilku mocarstw świata typu USA, Rosja, UK, Australia. Wszystko łączą do kupy i piszą mniej więcej czego się spodziewać w naszym kraju. 

 

Więc pozostaje mieć nadzieję że suchy czerwiec i lipiec nie oznacza suszy tylko delikatnie poniżej normy wieloletniej opady.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Też właśnie korzystam z tej strony i proszę ;)

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116855,prognoza-miesieczna-jakie-sa-szanse-na-cieply-kwiecien
 

 

Jest jednak i zła wiadomość, głównie dla rolników i ogrodników, ponieważ kwiecień będzie również słoneczny i bardzo suchy. To oznacza, że sumy opadów mogą spadać nawet poniżej 50 procent wieloletniej normy. Mamy nadzieję, że nie będzie to wstęp do suszy, jaka zdarzyła się w 2015 roku.

 

 

 

Także oceńcie sami czy jest czym martwić się na zaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7952

tez czytam u nich prognozy i tak 50 na 50 sie sprawdzają, a kwiecien w tym roku juz przyniósł ze 150% normy opadów a dopiero połowa miesiaca, a jest przyslowie ze suchy kwiecien, mokry maj, zboże wyżej jaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zaczęło lać.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Kolejne 4.5 litra do kompletu ;) pewnie jeszcze coś skapnie.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

W  kwietniu  mam już  normę  miesięczną  [  30 mm. ]  Zapowiada   się   pierwsze  przekroczenie  sumy opadów  miesięcznych  od trzech  lat... :)    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o 18 skończyłem rozsiewać 2 dawkę N na oziminach ok 19 zaczęło padać i dobrze święta czas zacząć prognozy na przyszły tydzień nie napawają optymizmem jęczmień ma trzy listki czereśnie i jabłonie mi kwitną a zapowiadają do -4 

 

smacznego jajka mokrego dyngusa i chwili wytchnienia od codziennego zmartwienia 

                                                                                                                                   życzy

                                                                                                                                    szczypka 

                                                                                                                           

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a u mnie zapowiadają dwa tygodnie  lutego także o pryskanie ozimin można zapomnieć...życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7952

chyba jak wszędzie, co najmniej do kolejnej niedzieli zimno i deszcz, ale oby cyrkulacja z połnocnej zmienila sie na połodniowa lub zachodnia poludniowa i bedzie super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Niby deszcz przepowiadają już od czterech dni i jeszcze przyszły tydzień ale nie u mnie. Pochmurno zimno lecz bez większych opadów,

Więc na przekór zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych wszystkim na AF :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie też miało od wtorku dzień w dzień lać, a nakapało do jak dotąd 3 mm. Śmiech na sali, niech [...] dadzą sobie spokój z prognozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Na podlasiu to jakaś masakra. Wody tyle dopompowało przez ostatnie dni deszcz na zmiane z gradem że w ścieżkach woda stoi. Brudzy rowy pozalewane. Jakaś masakra. Nie mam deszczomierza może ktoś z podlasia sie wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ja też nie mam, ale tyle wody jest że stoi w takich miejscach na polu i okolicy gdzie nie pamiętam gdyby kiedy kolwiek tam stała. I teraz nadal pada i z tego co zapowiadają ma padać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7952

wschodnie mazowsze to samo, leje, nie mam deszczomierza, ale tak jak patrze na sumy opadów dla regionu z internetu to w kwietniu spadło juz ok. 50 litrów, a to dopiero połowa miesiaca, gdzie norma opadowa to 30-40 litrów na cały miesiąc. W polach jeszcze przd tymi opadami woda stała z lutego i marca, Ci co zostawili pole na jare i qq  w 70% mają nieruszone nawet, to samo siew nawozu, niektórzy jeszcze 1 dawki nie zrobili, bo mokro, a tu jeszcze cały tydzien deszczu a pozniej tez niewiadomo, do tego zimnica jak na początek marca a nie srodek kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie też dziś solidnie napadało .Nawet na piachu jest mokro ,że nie szło wałować i piach się kleił .Na lepszą ziemię nie ma mowy wjechać .A ludzie w okolicy mają na polach spore zastoiska wody i bagienka .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7202

U mnie wystawiony 2 mies temu 138mm. ostatnio 20 w 3 dni i dziś 5mm. Wujo owsu nie posiał bo nie chciało mu się kawałkami dosiewać, majówka go czeka nie wcześniej. Ja o ziemniakach w kwietniu też chyba muszę zapomnieć, ale niech pada zawsze kiedyś obeschnie gorzej jak by już smaliło


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj