Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16260 odpowiedzi na ten temat

#121 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 maj 2012 - 09:00

Anomalia pogodowe To jest stara mentalność. "Nie nasypie nawozu bo się wywali." Tym sposobem można uzyskać co najwyżej średni plon i stojący łan. Faktycznie w suszę intensywne nawożenie azotem robi więcej szkód niż pożytku ale kiedyś popada...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 03:00
  •  

#122 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 29 maj 2012 - 09:28

Anomalia pogodowe A najwięcej płaczą ci co zainwestowali w nawóz i teraz pieniążki usychają na słońcu zamiast liczyć 100 krotne zyski. Ja na 14 ha wydałem 2250 na nawóz a powinienem z 13000, a za resztę zmieniłem autko na młodsze i nie muszę kombinować czy by po żniwach zyskał.

#123 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 maj 2012 - 09:43

Anomalia pogodowe I będziesz miał 2t z ha. A koledzy wyżej 7-8. Takie odłogi to można rotacyjną kosić a nie kombajnem. Pewnie ochronnych środków też nie stosujesz...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 29 maj 2012 - 10:04

Anomalia pogodowe Myślę że 4 będzie, a popryskane wszystko. Tylko że oni z tych 8 muszą oddać 3 na nawóz i jak są opady to mają zysk, a jak jest sucho to mają na 0. Ot cała filozofia biznesu. A na pogodę i tak wpływu nie mamy więc cały ten interes zależy od losu. Jak będzie urodzaj to zboze będzie po 40, a świnie po 3.5, a jak trochę powysycha to i cena będzie dobra bo mniej się namnoży.

#125 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 29 maj 2012 - 10:04

Anomalia pogodowe

A najwięcej płaczą ci co zainwestowali w nawóz i teraz pieniążki usychają na słońcu zamiast liczyć 100 krotne zyski. Ja na 14 ha wydałem 2250 na nawóz a powinienem z 13000, a za resztę zmieniłem autko na młodsze i nie muszę kombinować czy by po żniwach zyskał.

sądząc po sygnaturze kupiłeś wolwo :) wracając do tematu póki co kukurydzy nie przeszkadza jeszcze ten stan wilgoci mówi o tej sianej na orce zimowej. znajomy mi brak wilgoci dotyczy wlkp i łódzkiego a gdzie więcej to nie wiem.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#126 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 maj 2012 - 12:43

Anomalia pogodowe małopolska północ od prawie 3,4 tygodni niema deszczu w sobote skosiłem a niechby i popadało na to siano lepiej by je jadły a tak nic ani dobrej pogody na suszenie ani deszczu na wzrost, lucerka się tylko tli na polu kiepsko jest

#127 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2012 - 15:06

Anomalia pogodowe Podlaskie - od 2 godzin pada i nie zapowiada się żeby przestało. A u was?

#128 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 29 maj 2012 - 15:13

Anomalia pogodowe kuj-pomorskie na granicy z mazowieckim ,popadało tyle co nic ;[ ,susza trwa :(

#129 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 maj 2012 - 15:46

Anomalia pogodowe ja mam kilkanascie km do granicy kuj-pom.
u nas tez popadalo kilka minut, zmoczylo ulice ale gleby to juz nie bardzo ;[
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#130 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 29 maj 2012 - 15:57

Anomalia pogodowe Pawll18 mieszkamy całkiem niedaleko od siebie ,wiec taki sam beznadziejny deszcz ... :wacko: Zaraz znowu będzie się kurzyć .Z pogody w inter. następny jakikolwiek opad u nas jest przewidziany na piątek .

Edytowany przez Meg5, 29 maj 2012 - 15:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 29 maj 2012 - 16:10

Anomalia pogodowe U mnie to już nie ma nadziei że po pada . Ziemia popękała jare zboża i łąki po górkach wyschły a qq aż się wykłada z upału. :blink:

#132 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 maj 2012 - 16:11

Anomalia pogodowe tylko wlasnie ze teraz takie lekkie 15 minutowe opady i tak za duzo nie zmienia, bo wyjdzie slonce i robi sie to samo.
kilka dni porządnego deszczu bo inaczej to nie bedzie co zbierac, no ale w zniwa na pewno bedzie padac
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#133 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2012 - 16:21

Anomalia pogodowe Kilka dni porządnego deszczu to też źle bo na pole nie wjedziesz i wszystko zgnije ale dwa dni by wystarczyły. U mnie po dwóch godzinach zielono się zrobiło.

#134 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2012 - 16:31

Anomalia pogodowe Północne Mazowsze przeszła burza, ulewny deszcz i coś jeszcze się szykuje. :)

#135 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 maj 2012 - 16:31

Anomalia pogodowe to zalezy na jakich glebach.
u nas przewaznie gleba IV i V. i wody jakos w sobie za bardzo nie trzyma, jak dobrze lunie to woda stoi na polu, ale chwila po ustaniu opadow i sucho(nie licze 2ha ktore zawsze potrafia byc mokre)
niech pada tylko zeby burz i mocnego wiatru nie bylo.
teraz na polu to przyczepa o masie 8ton i ciagnik 40km i jezdzisz jak po drodze.
nie padalo tyle czasu to troche musi teraz napadac zeby wyrownac poziom

@bobek z jakiej czesci polnocnego mazowsza jestes bo ja niby tez i jakos nie chce porzadnie padac.
ja okolice zuromina biezunia

Edytowany przez Pawell18, 29 maj 2012 - 16:33.

#136 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 29 maj 2012 - 16:42

Anomalia pogodowe Miało w piątek padać w całym kraju, już widzę że front się obraca tylko na wschód Polski.
Sprawiedliwości nie było i nie będzie.Ozime mi wymarzły, wypali wszystkie jare do suchej ziemi, wczoraj bez przyczyny padła mi krowa. Ciężki rok. Gadać się nie chce.

#137 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:05

Anomalia pogodowe Opolszczyzna powiat Głubczycki... od początku maja nie padalo jest sucho ale nie tragicznie.

#138 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:05

Anomalia pogodowe powiat brodnicki nie padało od 3 tygodni. Trawa wcale nie odrasta wszystko wypalone. Cały czas wieje ze wschodu i idą ciemne chmury ale są już wypadane.

#139 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:35

Anomalia pogodowe A umnie kropla nie spadła nawet.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 29 maj 2012 - 18:36

Anomalia pogodowe no dziś u mnie padało czyli na wm dobrze bo już dużo trawy pokosiłem i zebrałem i teraz dam nawozu i będzie rosło:P
KPK Kumurun Team