Polecane posty

pawelol111    1342

To prawda, od tamtej pory jedynie w 2012 przywaliło mrozem, w 2013 dowaliło śniegu w kwietniu, 2015 znów mróz. Pamiętam zimę kiedy wywoziło się śnieg z podwórka bo nie było miejsca na odgarnianie - 2001 rok albo 2003.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

To popatrz chłopie na to co piszesz w temacie o A. Dudzie albo o 500+. Tam to jest dopiero nie na temat....

Kolega Staszek w temacie o A.Dudzie ma zaciętą taśmę podobnie jak kilka innych tam @-owiczów. Szkoda gadać...

 

Pamiętam zimę kiedy wywoziło się śnieg z podwórka bo nie było miejsca na odgarnianie - 2001 rok albo 2003.

U nas coś chyba 1999, gdzie jak w styczniu nawaliło śniegu, to trzymało aż do kwietnia. Droga niby 2 kierunkowa, a przejazd na jeden pas, bo po bokach śniegu wyżej niż płoty. Z osobówki nie było nic widać, tylko ściana śniegu i wjazdy do posesji. Też wtedy woziłem przyczepą pod odrę... Kolejna taka, co trzymało do kwietnia, lecz nie aż tak dużo śniegu, to 2004 albo 2005 rok. A od 2011 roku wcale nie było zimy, bo co to za zima, co przymrozki w dzień kilkustopniowe i to tylko przez kilka dni w miesiącu, a śniegu też przez cały okres zimowy uzbierało się w sumie pojedynczych dni na niespełna 2 tygodnie.

Anomalią było spadnięcie śniegu na Wielkanoc w 2012r., chociaż przez całą zimę też nie było do prawie wcale. Ale wtedy mieliśmy przez 3 dni śnieg i wcale go nie było mało, bo po odśnieżaniu przy bramie po jednej i drugiej stronie było ok. 1,3m - córka półtory roczna była mniejsza od zaspy...

Dzisiaj w ciągu nocy u nas nasypało 11cm. Jak tak dalej się utrzyma, to w sobotę robię dzieciom kulig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To popatrz chłopie na to co piszesz w temacie o A. Dudzie albo o 500+. Tam to jest dopiero nie na temat....

 

Wiesz ja tam nie podaję co 4 godziny temperatury za oknem i kierunku wiatru jak większość .Dlatego uważam że temat powinien być zamknięty albo zmieniony na. Aktualna temperatura ,opady i siła wiatru w mojej okolicy. Temat i dyskusję uważam za zakończone B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A u mnie po wczorajszych opada śniegu już nie ma śladu w polu zieloniutko,teraz za oknem +3 .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Tu wasz nadworny meteoropata jak to określił pewien formułowicz obecnie jest +1 śnieg topnieje przydał by się lekki mrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u mnie burza jak w lato i+ 5 wiatr kierunek nieznany bo ciemno bałwanek jeszcze stoi ale guziki odpadły ;)  na polach podtopienia bo ziemia jeszcze nie puścila  B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@Daniel Sniegu na wilelkanoc napadlo w 2013, a u mnie dziś dość ciepło było na plusie, śniegu mało ale coś tam jest, najgorsze ze sporo dróg od ponad tygodnia nadal białych, pisakarka po poeiatowce raz przeleciała, a gminne nie ruszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

A u mnie burza jak w lato i+ 5 wiatr kierunek nieznany bo ciemno bałwanek jeszcze stoi ale guziki odpadły ;)  na polach podtopienia bo ziemia jeszcze nie puścila  B)

 

No i po co piszesz w tym temacie skoro dyskusję uznałeś za zakończoną, bądź konsekwentny a nie robisz z mordy gumowca.

 


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

A u mnie burza jak w lato i+ 5 wiatr kierunek nieznany bo ciemno bałwanek jeszcze stoi ale guziki odpadły ;) na polach podtopienia bo ziemia jeszcze nie puścila B)

Kiedyś się chwaliles że mieszkasz gdzieś blisko i wszystko o mnie wiesz ja jakoś dzisiaj nie spotkałem burzy ani jakiś podtopien no chyba że dla Ciebie kałuża to podtopienia to faktycznie anomalia.

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sory z kimś Cię wtedy pomyliłem nie musicie w to wierzyć alee faktycznie grzmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Gubisz się jak dziecko we mgle teraz się wypierasz a jesienią jak miałem poorane to pisałeś czemu nie mam ruszone a teraz się wypierasz czemu?? I nie tylko wtedy ale nie bede sie ropisywal. Pomyliłeś dziwnym faktem się zgadzało??

Wiem wiem nie na temat ale ktoś tu kogoś w ..uja robi.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Od wczoraj już tylko w plusie śnieg już prawie znikł.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Wiesz ja tam nie podaję co 4 godziny temperatury za oknem i kierunku wiatru jak większość .Dlatego uważam że temat powinien być zamknięty albo zmieniony na. Aktualna temperatura ,opady i siła wiatru w mojej okolicy. Temat i dyskusję uważam za zakończone B)

Skoro temat uważasz za zamknięty, to zamknij go u siebie w wyszukiwarce. Jak o mnie chodzi, to fajnie wiedzieć gdzie jak jest, bo w każdym regionie polski jest inaczej. Tym bardziej, że jest to temat branżowy i widziany okiem rolnika, a nie dziennikarza, który pokaże zbliżenie na rów w którym jest śnieg i powie, że takie duże zaspy są...

 

@Daniel Sniegu na wilelkanoc napadlo w 2013, a u mnie dziś dość ciepło było na plusie, śniegu mało ale coś tam jest, najgorsze ze sporo dróg od ponad tygodnia nadal białych, pisakarka po poeiatowce raz przeleciała, a gminne nie ruszane

Zwracam honor - sprawdziłem na zdjęciu mojej pociechy przy górce śniegu z koszyczkiem, a w środku zajączek - 2013 a nie 2012rok. Co do tych białych dróg - u nas w gminie wszystkie są czarne. Temperatura +1, bałwanek się już przewrócił, na polach jeszcze biało, ale wiatr wywiewa wciąż i zboża już widać. A wczoraj wieczorem było jeszcze 8cm.śniegu

 

Od wczoraj już tylko w plusie śnieg już prawie znikł.

Niby woj. obok, ale prawie robi różnicę ;) Te prawie będziemy mieli u nas do wieczora, chyba że coś znowu sypnie, a by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

W czwartek byly ostre sniezyce wiele dróg nie przejezdnych,Wczoraj na drogi wyruszyly plugi wirnikowe.Dzis nadal mocno pada snieg i sa zawieruchy,nadal plugi wirnikowe i dodatkowo wlaczyly sie do odsniezania koparki.Niektore domy calkiem odciete i brak do nich dojazdu.Termeratura - 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jak mówią najstarsi ludzie u nas, takie śniegi jak u Ansji  gdzie drogi zasypane były kilka dni ,było w latach 70tych w naszych stronach,WLKP ,ludzie organizowali się i na piechotę sankami przez pola szli kilka kilometrów po żywność do miasteczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Marian2011 ja wcale nie żartuje z tym śniegiem i możecie sobie na Youtube filmy obejrzeć Zima na Podkarpaciu.Jak wszystko wygląda i nam tu nie jest do śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ansja każdy rejon kraju ma swoje uroki i na pewno do tego się przyzwyczaiłaś że macie śniegi duże ,byłem na tygodniowym wypadzie w górach przy granicy z Czechami ,właściciel chaty co dziennie dowozi albo donosi sobie wodę bo koło siebie gdzie ma chatę brak wody ,ale nigdy by się nie wyprowadził bo tam mu się podoba .Ja z nizin WLKP tygodnia bym tam nie wytrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Marian to jest kwestia przyzwyczajenia lecz jednak nie wszedzie w gorach jest az tak spartansko,że wode trzeba nosi do mojej wsi juz dotarly odpowiednie standardy l,ze jest wodociag a teraz buduja kanalizacje i wogole jest wiele roznych udogodnień.Jedynie co zima czasem jest ciezka i wowczas sa trudne warunki aby czasem miec kontakt z cywiluzacja,ale to zalezy jak odlegle jest polozenie domow od centrum wsi i glownych drog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

www.youtube.com/watch?v=ptDAGO3gCFs

apropo zimy w górach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Hm...to tak jaby bylo o mojej zimie w mojej wsi tylko lokalizacja inna i ja caly czas na wsi.
Trafiles idealnie,dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj