Polecane posty

ansu    392

Pada deszcz od początku października ale po umyciu dwóch samochodów i dwóch przyczep skończyła się woda w studni Czyli jeszcze sporo brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

No miałeś racje dziś już pado

Starzy ludzie jednak mieli większe doświadczenie niż obecni meteorolodzy, bo takich wzmianek od prababci (zmarła w wieku 101 lat) nasłuchałem się pełno. Kiedyś nie mieli radia i prognoz, więc nasłuchiwali z której strony wiatr wieje, jak słońce zachodzi, jak się nagle ociepla lub ochładza... i im się to jakoś sprawdzało. A teraz jak szwagier mi powie, że prognozują taką pogodę, a ja mu zaprzeczę, to jedynie co odpowie, to to, że nie będzie się zakładał, bo za dużo flaszek już przegrał :D

 

U mnie też wiatry i deszcz.

To nie tak do końca - wtedy były normalne zimy bez wahań +18 do -18  i ze śniegiem. Jak było -30 to i 30 cm śniegu było. Więcej szkód związanych z długim zaleganiem pokrywy śnieżnej było niż z wymarznięciami. A już najgorzej jak przyszło chwilowe ocieplenie i gołoledź, a później znowu śnieg. Chodziło się po wierzchu zasp, ale zboża się dusiły.

Kiedyś to jak robiły się tafle na polu, to zaprzęgano konia do bron i jeżdżono po tym śniegu, by nie zadusiło zboża. Teraz znajdzie się ktoś odważny, by wpole ciągnikiem wjechać z bronami? Podejrzewam, że więcej szkód niż pożytku by było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś pogoda była bardziej stabilna. Sam jeszcze pamiętam, że nie było takiej zmienności jak teraz. Cały wczorajszy dzień deszczowy i dziś o 4 rano jeszcze na plusie było. 2-3 godz. później mróz złapał i trzyma. Kiedyś jak padało to padało, albo świeciło a teraz dzień pogody a na drugi dzień załamanie a w kolejnym znów poprawa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Ja już schowałem swój bo po co ma coś z nim się stać a wiadomo że przesyłka najdroższa z tego interesu :)

 

Wczoraj siąpiło dzisiaj padało cały dzień woda stoi a tutaj trzeba się wziąć za orkę bo zima zaskoczy i będzie... :P

U mnie cały rok wisi nawet śnieg topie,warunek ,nie można go zostawić na tydzień,jeszcze nie kupiłem nigdy ,na dniach pola idzie dostać ,dwa w zapasie mam zawsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Północ kuj- pom    -8'C  a jeszcze 2 dni temu +9 , Mam nadzieje że już niżej nie spadnie bo bedzie powtórka zeszłego sezonu. :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

W pogodzie norweskiej na moją okolicę 22 grudnia zapowiadają -23 aby w nie sprawdziło bo może być powtórka z tamtego roku a nawet gorzej bo ziemia jest mega mocno nasiaknieta woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Mazowieckie okolice Sokołowa Podlaskiego prognoza ta jest na 22 grudnia więc pewnie się zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prognoza na 8 dni do przodu? Nie oglądam prognoz, bo tylko nerwy psują, ale przypadkiem przedwczoraj trochę usłyszałem. W polsacie gruby klepał, że mróz potrzyma do świąt a jak coś spadnie to będzie śnieg. Dzisiaj od rana lekka odwilż i deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

W polsacie gruby klepał, że mróz potrzyma do świąt a jak coś spadnie to będzie śnieg. Dzisiaj od rana lekka odwilż i deszcz.

Dlatego jestem za tym, by w prognozie mówili codziennie: w razie niepogody będzie deszcz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

A wiatr będzie wiał tak, jak będzie chciał.. I będą tylko dwie pory roku: lato i ciulato :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

tak dokladnie to beda dwie pory chlodna-mokra i ciepla-sucha, czasami beda wystepowac jakies anomalie typu mrozu czy upalu ale raczej rzadko, w ciagu naszego zycia rolnictwo zniknie z terenow srodkowej polski a niektore rosliny typu ziemniaki beda rosly tylko w gorach.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

możeta se obserwować pogodę każdego dnia od 13. grudnia czyli św Łucji do wigilii a potem od 25 do trzech króli. to co będzie 13 i 25 to taki typ pogody będzie w styczniu, 14 i 26 odpowiada lutemu itd i macie pogode załatwioną  na cały rok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

tera się rozregulowało w pogodzie ale coś tam można jeszcze spróbować i zobaczyć czy się potwierdzi

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

no... zapowiada się mokry rok. Zobaczymy, czy od 25 będzie się to sprawdzało...

Mnie dziadkowie jednak inaczej uczyli, bo od 13 do 24 miesiące leciały od stycznia do grudnia, a później sprawdzało się od tyłu, czyli 25 - grudzień, 26 - listopad, 27 - październik itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Czyli  dostosowywano wróżby do aktualnych potrzeb. Jak słońce to liczymy od tyłu, jak wyszedł deszcz to np. liczymy od przodu ;)

Ale według starych porzekadeł to zapowiada się straszna susza bo od kilku dni zero opadów i na przyszłe również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Jakby miała sie wróżba sprawdzić to nie warto nic w polu robić bo zero opadów ,aż  1 mm spadł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj